despre spitalele si doctorii unde ati nascut

Raspunsuri - Pagina 37

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

quote:
Originally posted by dienutagraviduta


in al doilea rand : pentru Mickyy, decat sa faci o mie de fite despre primul tau doctor, mai bine sa-i pupi mainile, ca asa grabit, ti-a facut ecografie si ai renuntat la avort... ca altfel, poate nu aveai copilasul acum; eu una mi-am schimbat doctora pentru ca prima chestie care m-a intrebat a fost daca vreau sa avortez - chestie care mi s-a parut total deplasata.

dienutagraviduta 12+

*o parere, doar



diana, fiecare e liber sa aiba o parere - buna sau proasta - despre un anumit medic, si nu cred ca esti tu in masura sa judeci cui ar trebui sa-i pup eu mainile!! In fond si la urma urmei nu acel doctor mi-a urmarit mie sarcina, nu el m-a asistat la nastere, nu el m-a ajutat sa cresc copilul, n-am nici un motiv sa-i fiu recunoscatoare, acea prima ecografie o puteam face la orice alt medic, s-a nimerit doar sa fie dr. Suciu.
N-o sa mai continui discutia despre dr. Radoi, ce-am avut de spus am spus si nu cred ca am jignit sau ranit pe cineva. Era doar experienta mea, atat si nimic mai mult.
Insa eu nu mi-am permis sa judec pe altii pentru alegerea facuta, si cu atat mai putin sa jignesc.

quote:
Originally posted by dienutagraviduta

te rog de asemenea sa citesti si parerea lui rox-dumitrescu :este exact ceea ce cred si eu , insa la un alt ton; tonul pe care l-am avut eu se datoreaza faptului ca am vazut un seaman de-al meu luat in bataie de joc de altul - iar la chestii din astea, sincer nu pot sa fiu toleranta.



Jos palaria pentru mesajul roxanei , insa nu acelasi lucru se poate spune despre mesajul tau, care este atac direct la persoana; te plangi ca ai vazut un seaman de-al tau luat in bataie de joc de altul si alegi sa raspunzi cu aceasi moneda....iarta-ma dar nu esti cu nimic mai presus de cea pe care o condamni.


Mickyyy (39 saptamani) si Malina Ioana (31.03.2004)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iully spune:

Am nascut la Spitalul Judetean Neamt la 35 saptamani prin cezariana cu dc.Nutu Gabriela pt care "jos palaria".In rest jalnic.Cu mine s-au purtat bine toti pt ca sunt studenta la medicina dar in rest...prefer sa ma opresc aici.
Va sarut si va doresc sanatate voua si bebeilor vostri.
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Sotia mea a nascut la Caritas, astazi, cu dr. Rodica Moraru. Ea l-a inlocuit pe Stefan Badea, care a fost medicul de la inceput, dar taman acum a plecat din tara.
Serviciul medical a fost ireprosabil: doctorita a venit la spital la o jumatate de ora de la telefon (la ora 5 dimineata), moase, asistente au stat aproape permanent acolo. Am fost placut impresionat, pentru ca nu suntem copii de ministru. Este drept, sunt prieten cu Stefan Badea, care a lasat vorba, dar oricum, a fost de nota zece. Sigur, cotizatia-i cotizatie, dar am citit deseori ca ati ramas si abandonate si cu banii dati.
Exista si rezerve bune, fara bani, exista si cu bani. Este curatenie acceptabila, iar restul personalului mi s-a parut amabil. Cand o sa vina acasa, probabil ca o sa va dea ea amanunte, dar eu sunt foarte incantat.

http://community.webshots.com/user/tora97

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monu spune:

buna, eu am nascut in data de 24 mai la Municipal cu dr Anca, prin cezariana, un ingeras de fetitza. Operatia a decurs f bine, a verificat zilnic operatia si nu am pana acum nici cea mai mica problema. taietura arata bine, burtica s-a retras, nic nu se vede ca am fost gravida. In post operator asistentele au fost f dragutze, mi-au adus bb la alaptat dupa 1,5-2 ore, au fost atente si si-ai facut treaba cum trebuie. Ulterior, am stat la A4 si spre supriza mea, a fost ff bine. Asistentele atat cele pentru mamici cat si cele pentru bbi au fost profesioniste si ne-au ajutat f mult cu rabdare. fara urlete si alte cele si fara sa astepte sa le dai ceva. a fost o surpiza pentru mine care auzisem povesti de groaza. In saloane f curat. Asa ca din punctul meu de vedere jos palaria pentru Municipal.

monu si bb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anculina spune:

E placut sa renasti, pt ca atunci cand te intorci in fata unui monitor pe care credeai ca nu-l vei mai vedea niciodata, descoperi ca sunt persoane aici care te cunosc chiar mai bine dacat tine insati, decat familia ta...
Irinadum de pilda...
Diana, da, scriu mult...E vreo problema ?

Daca iei totul prea in serios, faci riduri !Zambeste !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEABANICA spune:

Am nascut la maternitatea "I.Cantacuzino",un spital proaspat renovat,unde am intalnit numai oameni extraordinari.
In primul rand as vrea sa multumesc Prof.dr.Decebal Hudita,un om cum rar iti este dat sa intalnesti,el a fost primul care mi-a atins ingerasul.Un om care a venit din concediu special pentru mine,pentru ca eram gravida in 42 de saptamani trecute si absolut nici un semn de nastere si care a plecat cu mine spre sala de nasteri tinindu-ma de gat iar eu pe el de mijloc,de parca eram prieteni si mergeam la o bere.
A doua persoana este asistentul domnului profesor,dr.Nastasia Serban,el este cel care s-a ocupat de cusaturile de dupa,ce mai o mana de artist,totul arata ca nou.
A treia persoana,d-na Gabi,asistenta sefa de la nou nascuti si binenteles tuturor celor ce s-au ingrijit de mine in perioada in care am fost internata.
Va multumesc inca o data din toata inima.


Andreea mami de ingeras Alexia Elena-12.08.2004
http://community.webshots.com/user/andreeabanica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinadum spune:

Anculina unul din cele mai importante lucruri in viata este sa stii cand sa te opresti.Hai sa terminam cu milogeala , plansul de mila , publicitatea mascata si purtatorii de cuvant. Subiect inchis a fost o parere si atat. Pana la urma urmei acest doctor daca tot citeste sa raspnda singur ca nu cred ca are nevoie de tine sau de altcineva sa ii ia apararea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anculina spune:

Ti-ai cumparat cumva loc in conducerea acestui site si dai verdicte, cataloghezi, deschizi discutii, tot tu le inchizi cand ai chef...samd.
Indicatiile doctorilor sunt sa evit stressul, sau contactul cu oameni saraci cu duhul, asa ca...
Dar te las ca esti insarcinata, hai sa punem toate razgaielile tale pe seama sarcinii...o sa mai cresti si poate ai sa intelegi cate ceva dintre "cele mai importante lucruri in viata " cand ai sa ai un copil de mana...

Daca iei totul prea in serios, faci riduri !Zambeste !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mama lui Licurici spune:

quote:
Originally posted by Lya

Spitalul CFR,un spital de nota 10.Aer conditionat in saloane,iar personalul la fel,cum se spunea si mai sus.
Doctorita Echim Corina,o doctorita super.Defapt tot personalul a fost super.Moasei i-am dat cu forta bani pt ca n-a vrut sa primeasca.Si in plus sotul meu a fost langa mine pe tot parcursul travaliului si a nasterii.
Va recomand din toata inima spitalul CFR si in mod deosebit,doctorita Echim Corina.



Imi pare rau, dar am o alta parere! Dr. Echim m-a urmarit in primele luni de sarcina si, dupa ce i-am dat gras mi-a vorbit f frumos si mi-a zis ca oricand pot sa o sun, pentru orice problema, cat de mica. La momentul la care am avut nevoie, imi iesisera analizele f proaste si voiam sa ne vedem mai repede decat era programarea, am sunat-o (pe la 9 dimineata) si am vrut sa-i spun cine sunt, sa stie cu cine vorbeste...si apoi problema. Nu am apucat fiindca m-a repezit spunandu-mi ca a fost de garda si n-are timp sa-mi asculte povestile si sa-i spun mai repede ce-am de spus. Am renuntat si mi-am schimbat medicul: dr. Hadi de la Cantacuzino. Pentru copil (prematurel de 34 saptamani), Craciun a fost superprofesionist!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hanelore spune:

Buna,

Poate cineva dintre voi sa ma ajute cu cateva informatii? Urmeaza sa nasc curand prin cezariana cu dr. Anca de la municipal si am nevoie sa stiu:
- Cat costa o cezariana
- Cat costa anestezia si pe cine recomandati?

- Cat se da la neonatolog si pe cine recomandati?
- La cine altcineva trebuie sa mai cotizez?
Multumesc pentru raspunsuri, imi vor fi de mare ajutor!



Mergi la inceput