despre spitalele si doctorii unde ati nascut

Raspunsuri - Pagina 35

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ana_radu spune:

Eu am nascut normal la spitalul Giulesti cu dr. Simonescu Adriana , super nastere am avut, travaliu 45 min. si nasterea efectiva 5 min. am simntit ca si cum iti scapa un peste din mana. Conditiile nu prea sunt bune iar in afara de asistenta sef Vali, restul ne trata ca pe niste animale , ce suflet au .....nu stiu cum pot fi asa ....parca nu ar fi si ele femei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vd_moldovan spune:

CLINICA PRIVATA IN ROMANIA?? (LA CLUJ-Dr.NANU HONORIUS) Doresc detalii despre clinicile private din Romania (mai ales Cluj)....astept emailuri...am 7 luni si sunt interesata...mersi mult!Pupici...Violeta Dianna (vd_moldovan@yahoo.com)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anculina spune:

Am nascut pe 26 mai 2004 cu dr. Radoi Cristian la Municipal.Maine fetita mea face 1 anisor si in fiecare zi un gand de multumire se indreapta spre dr. Radoi.Maine chiar ne intalnim cu el sa ii multumim pe bune !Sunt fericita !

Daca iei totul prea in serios, faci riduri !Zambeste !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutagraviduta spune:

salutare !
sunt insarcinata in 13 saptamani, si de trei ore citesc acest subiect - 24 de pagini;
sunt cateva chestii pe care le-am sesizat :
in primul rand fiecare posteaza cate o intrebare "a nascut cineva la spitalul x ?", aiurea, asa , ca s-au discutat 3 pagini inainte despre respectivul spital... deci cine vrea raspunsuri, sa citeasca fiindca nu are nicemi timp sa dezbata la nesfarsit aceleasi chestii ...
in al doilea rand : pentru Mickyy, decat sa faci o mie de fite despre primul tau doctor, mai bine sa-i pupi mainile, ca asa grabit, ti-a facut ecografie si ai renuntat la avort... ca altfel, poate nu aveai copilasul acum; eu una mi-am schimbat doctora pentru ca prima chestie care m-a intrebat a fost daca vreau sa avortez - chestie care mi s-a parut total deplasata.
am parcurs discutia despre RADOI stupefiata ; nu inteleg, vreti sa-i ridicati un altar ca v-a tras de copil cand s-a nascut ?
vi se pare ca daca a adus pe lume 500 de copii, si pe unul nu a fost in stare, are coeficient de 1/500 si ce doctor bun e ?
nu stiu sincer ce e in capul vostru, aveti impresia ca actul medical e asa, cum tai eu carnea pe tocator, tai mai adanc, nu-i problema, e tocatorul de lemn ?
sau credeti ca il podidise sinceritatea pe urechi si v-a explicat despre cazul cu bebele mort ? aiurea, sunteti inconstiente, ala are dosar la colegiul medicilor, normal sa se scuze, e o chestie grava si de notorietate publica.
iar pentru anculina, care cred ca o faci special, ar trebui sa iti fie rusine, pentru ca numai o mama care a trecut prin asa ceva stie ce e in sufletul ei, si nu are nevoie sa-i pui tu sare pe rana , ridicandu-l in slavi pe ala care a nenorocit-o.
indiferent care e adevarul si cauza, medicul care supravegheaza sarcina e raspunzator de evolutia ei.
eu una cred ca treceam cu masina peste el, sa fi fost in locul ei

iar rostul acestui subiect nu e sa ne povesteasca careva de 15 ori cu cine a nescut si ce bine a fost, ci sa ne ghideze pe cele care nu am nascut deja catre un spital sau altul; iar un medic controversat oricum nu prezinta nici un interes pentru majoritatea care are ceva in cap, asa ca nu-l mai spalati pe radoi atata.

dienutagraviduta 12+

*o parere, doar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinadum spune:

total de acord cu tine Dienuta . era si timpul sa vina cineva si sa fie scurt si la obiect.Deja se intra in "telenovele" cu acest "doctor".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ircip spune:

vreau sa stiu si eu ceva de doctora Silvia Racu.Vă rog este urgent.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anculina spune:

Daca te-as vedea pe strada ti-as arata eu cat de rusine mi-e !
Asa cum am spus, datorita lui pe 26 mai am avut motiv de sarbatorit si pt asta ii multumesc lui si lui Dumnezeu in fiecare clipa !
Fetele care sunt insarcinate sunt libere sa-si formeze propria opinie si sa-si aleaga doctorul pe care il vor !
Ai impresia ca el e singurul dr controversat ?
Si noi cele care ne strangem copii in brate in fiecare zi datorita lui ce-ar trebui sa facem ?
Sa lasam capul in jos rusinate si sa nu indraznim sa nebucuram si sa ii multumim ?
Ma lasi ?
Nu-ti place, nu citi !

Daca iei totul prea in serios, faci riduri !Zambeste !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anculina spune:

" ca v-a tras de copil cand s-a nascut " ...brrr...asta e exprimare de viitoare mamica ? Bleah... ma duc sa vomit !

Daca iei totul prea in serios, faci riduri !Zambeste !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irismetal spune:

Salutare,
Mai da' ce limbaje elevate aveti....altfel nu puteti discuta!??

Fetelor, daca vreti dr. buni mergeti la maternitatea Spitalului CF2,la medicii Gherasie Cristian si Anca, sunt sot si sotie lucreaza in echipa si sunt super profesionalisti.
Maternitatea este foarte dotata iar personalul foarte capabil, pe mine m-au impresionat asistentele de acolo care sunt ca niste calugarite, au rabdare, vrorbesc atat de frumos si nu asteapta sa le dai bani.
Poze cu Stefanel Nazdravanel


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinadum spune:

Ai dreptate Iris ce vocabular dar nu trebuie sa te mire. Pare sa fie una din "calitatile " Anculinei .
PS. La care as mai adauga si IPOCRIZIA

Mergi la inceput