despre spitalele si doctorii unde ati nascut

Raspunsuri - Pagina 33

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elean75 spune:

Scriu si eu dupa 100 de ani - mai precis 3 luni juamte - am nascut la Polizu cu dr. Suciu si sunt foarte incantata si de spital si mai ales de doctor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elean75 spune:

quote:
Originally posted by lucas

A stat cineva la Polizu la rezervele cu plata? cum sunt? eu voi naste in mai, si as vrea sa stiu daca merita banii.


Draga mea, nu te sfatuiesc sa arunci 60 de euro pe zi la rezervele cu plata - e minunat, intr-adevar ai desene pe pereti si poate sta si sotul tau cu tine, dar... e foarte binbe si la alea fara bani. Si la alea pe bani esti mai departe de asistente si s-ar putea as nu auda cand iti plange bebelusul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianangi spune:

quote:
Originally posted by diana21

Si eu il salut pe dl. dr. Cristian Radoi, este un om deosebit!!! Adrianangi, cred ca ai o problema. MAi lasa oamenii sa respire ca de cand intru eu pe forumul asta parca ii stai in ceafa acestui om. Cum poti sa fii asa inversunata dupa atata timp si fara motive intemeiate? Zau ca nu inteleg oamenii ca tine! Macar din respect pentru mamicile care ii datoreaza ceva si care sunt foarte multumite de el, inceteaza! Pe mine ma irita atitudinea ta si nu ma pot abtine sa nu iti raspund.

Diana, 26 ani, gemeni/rac

Ianca Printesica si Super Mamica http://community.webshots.com/user/dianasimion



Uite, eu ma pot abtine. Oricum, mesajul postat de tine contravine regulamentului acestui forum...

http://adriana.freewebspace.com/photo.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gio spune:

quote:
Originally posted by elean75

quote:
Originally posted by lucas

A stat cineva la Polizu la rezervele cu plata? cum sunt? eu voi naste in mai, si as vrea sa stiu daca merita banii.


Draga mea, nu te sfatuiesc sa arunci 60 de euro pe zi la rezervele cu plata - e minunat, intr-adevar ai desene pe pereti si poate sta si sotul tau cu tine, dar... e foarte binbe si la alea fara bani. Si la alea pe bani esti mai departe de asistente si s-ar putea as nu auda cand iti plange bebelusul!

Elena si Maria (17 decembrie 2004)
www.mariuta.as.ro



Si daca aud cand plange bebelusul oricum nu vin daca nu le cauti tu si daca e noapte le cauti vreo doua ore pe unde s-au hotarat ele sa doarma.........

If a have a bag of rocks to carry as I go
I just want to hold my head up high....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adevam spune:

A nascut cineva cu dl. doctor Marian Iliescu la Filantropia?
Eu trebuie sa nasc in august si imi e tare frica. De aceea mi-ar placea sa stiu cum a fost la alte mamici care au nascut cu dansul.
Mie mi se pare un doctor de treaba, foarte dragut cu gravidele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Din cste stiu eu Felis, pe 6.12.2004.Sper sa nu ma insel!

Otilia si Ana Maria
http://photos.yahoo.com/otiliavermeulen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nenicutza spune:



Salutare la toata lumea!
Sunt noua aici, acesta e primul mesaj, sper sa nu incep cu stangul.
Eu am nascut la maternitatea Bucur, experienta groaznica privind conditiile - femeia de serviciu matura in salonul in care eram cu bebetii, de fata cu noi, saltele incomode - doctorul f bun, Dr. Marius Augustin, totul a fost OK, multumesc lui Dumnezeu.
Ne mai auzim.
Claudia&Matei cel Frumos

Sa ne bucuram de tot ce ni se intampla, sa nu disperam, toate vin de la Dumnezeu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauf1000 spune:

buna seara, ma adresez moderatorului acestui subiect. va rog mult sa faceti un top al maternitatilor dupa modelul de la medici obstetrica-ginecologie, dar care sa cuprinda:conditii hoteliere, taxe si impozite, atitudine personal...si ce mai doriti dvs. multumiri anticipate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Calinescu Lucia spune:

Acuma ca am intrat si eu in legatura cu voi, vreau sa multumesc tuturor celor care scriu pe acest site. Este un ajutor extraordinar. Tot ceea ce conteaza este ca poti afla impresiile mai multor mamici si poti alege in cunostinta de cauza. - referitor la polemica pe marginea subiectului dr. Radoi - E greu sa pierzi o sarcina si numai cine a trecut prin asa ceva poate sti cat de puternica este acea suferinta, noi celalalte mai norocoase putem doar banui. Nu judec pe nimeni si sunt alaturi de mamicile greu incercate.
Va multumesc ca existati


Cristina si bebe Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Calinescu Lucia spune:

Doresc pe aceasta cale sa multumesc din tot sufletul domnului dr. [red]DAN TUTUNARU[/red], maternitatea ELIAS.
Sa va povestesc insa pe scurt. Am ajuns la inceputul sarcinii mele la doamna dr. Paris de la spitalul Filantropia - un medic bun - insa in septembrei 2003 - pe la 7 luni am fost internata la Filantropia din cauza tensiunii ridicate, nu pot sa va spun ce am vazut acolo - mizerie - si desi nu am avut nimic de reprosat doamnei dr. Paris - ba din contra doar cuvinte de lauda pentru perioada in care m-a monitorizat, am hotarat sa schimb spitalul. Am ajuns la Elias la o dr. careia nu am sa-i dau numele, care insa m-a lasat cu doar doua zile inainte sa nasc - pe 19/12/2003, motivand ca merge in concediu desi eu o intrebasem de nenumarate ori daca de Craciun este in spital. Dar Dumnezeu mi-a scos in cale un dr. EXTRAORDINAR, cu ajutorul caruia dupa un travaliu infernal cu 22 tensiune am ajuns sa tin in brate un minunat ingeras Maria - Lucia 21/12/2003. Multumes pe aceasta cale si dr. neonatolog doamnei dr. Luminita Cobac. Multumesc deasemenea si intregului personal medical al Maternitatii ELIAS.
Sa le dea dumnezeu sanatate domnului dr. DAN TUTUNARU si doamnei dr. COBAC LUMINITA precum si tuturor celor care au fost acolo cand am nascut si dansii stiu de ce spun asta.

Dumnezeu sa va ajute

Cristina si bebe Maria

Mergi la inceput