despre spitalele si doctorii unde ati nascut

Raspunsuri - Pagina 32

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lucas spune:

A stat cineva la Polizu la rezervele cu plata? cum sunt? eu voi naste in mai, si as vrea sa stiu daca merita banii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura radulescu spune:

CU DL.DOCTOR PELTECU DE LA FILANTROPIA A NASCUT CINEVA?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamicaluitheo spune:

quote:
Originally posted by rdunare

Salut tuturor.

Imi vine sa mor de ciuda ca nu am aflat de acest site si forum de mai multa vreme. Asta este, acum sa va spun ce am pe suflet. Sotia mea urmeaza sa nasca la sfarsitul lunii mai. De-ocamdata stim ca vom naste la Municipal, la Dl. Florin Anca. Despre domnia sa am auzit deocamdata multe lucruri bune, am fost cu ea la aproape toate controalele, ne-a explicat pe indelete tot ce am intrebat, etc. Toate bune, doar ca dintr-o coincidenta ciudata am gasit si aici si printre cunoscute doar femei care au nascut prin cezariana cu dansul. Exista printre voi si persoane care au nascut normal cu dansul?
Alta emotie pe care mi-am mai spulberat-o citind pe aici este ca eu trebuie sa fiu langa doamna mea cand se va naste bebeluca. Nu conteaza de cate ori o sa lesin, trebuie sau fiu langa ea!

Inca ceva, cunoasteti clinici particulare care sa ofere si serviciu complet de asistare la nastere si post nastere? Am intrebat la Marie Stopes si mi s-a spus ca urmaresc gravida pana la termen, iar pentru nastere se trece strada la Spit. Bucur, unde te asista doctorul ce a urmarit sarcina, care nu va cere un leu de la tine, ca nu-si risca job-ul pentru 100 de euro. Restul de asistente si medici cred ca tot trebueisc unsi, asa ca mare scofala nu faci.



salut si sa fiti sanatosi in primul rand.
cu parere de rau iti spun ca nu prea mai asista la nasteri normale decat daca este cumva prin spital, desi nici atunci nu prea cred, pt. ca daca are fro operatie sau ceva va naste probabil cu cine se nimereste.
intr-adevar este un medic deosebit, eu am nascut de 2 ori cu el dar..cezariana(pe care de altfel si eu am preferat-o).
cel mai bine ar fi sa stai de vb f. clar si sa clarificati de la inceput aceste lucruri.
daca cumva sotiei i se rupe apa si este programata pt. cezariana vine de acasa, daca naste normal nu vine. iti spun cu siguranta acest lucru. nuy vreau sa va dezamagesc dar tineti cont de aceste "aspecte".

va doresc numai bine si indiferent de cum va fi nastere usoara si pui sanatos.

Andreea mami lui Theo & Florin poze


Salvati-l pe Mihaita!
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=38225

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alienator spune:

sotia mea a nascut acum trei sapt o frumusete de fata(gabriela),60cm,4.220kg,care lua nota 10 daca nu era cezariana!a nascut in polonia(e poloneza,si a fost mai usor pt ea sa o aiba pe maica sa aproape)!despre doctorii si conditii doar cuvinte de lauda,cu toate ca si la ei spitalele sunt cele vechi,insa foarte bine amenajate interior si cu doatari pe masura!!
pt mine a fost f important ca am putut sa stau langa ea de cand a fost internata pina dupa ce a nascut!!am tinut o de mana 17 ore cat a avut travaliu(a vrut natural,insa a trebuit sa faca cezariana),si am plins ca un copil langa sala de operatie,urmarind prin usa de sticla cum doctorii au scos in lume ingerasul numit GABRIELA!!!nu credeam,si nu stiam ,ce mult poate sa nsemne un copil!!acum stiu sii multumesc lui dumnezeu in fiecare zi pentru minunea asta!si ma rog sa mi tine fetele sanatoase!

PS:
am vazut ca mute dintre voi se plang despre asistente,si in special cele care se ocupa de nou nascuti!!sa va spun ceva:si in polonia am avut aceeasi problema,cele de pe sala dragute,cele de la bebelusi,niste scorpii,nesimtite!!se pare ca si la altii au ramas sechele din timpul comunismului,nu doar la noi!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deliak spune:

quote:
Originally posted by amiss_zip

Salutari la toata lumea:)!

Caut si eu un medic ginecolog care nu face avorturi!
Daca stie cineva ceva, va rog spuneti-mi si mie!



Da de ce care nu face avorturi,care-i legatura??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamicaluitheo spune:

quote:
Originally posted by amiss_zip

Salutari la toata lumea:)!

Caut si eu un medic ginecolog care nu face avorturi!
Daca stie cineva ceva, va rog spuneti-mi si mie!



la ce te referi???????



Andreea mami lui Theo & Florin poze


Salvati-l pe Mihaita!
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=38225

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irina Paula spune:

Bebele mae a venit pe lume la 15 iulie 2005, dupa o asteptare prelungita (sarcina a depasit 42 de saptamani), la Maternitatea Bucur.
Dr. Olaru Gabriel, m-a ajutat foarte mult atat in perioada sarcinii - am avut o sarcina cu repetate amenintari de avort, motiv pentru care am fost internata, cat si dupa ce am nascut. Cred ca necesar sa mentionez cu nu a vrut sa primeasca nimic, cu toate insistentele mele, desi il vizitam cel putin o data la doua saptamani.
Cand bebe s-a hotarat sa vina pe lume l-a sunat si a venit imediat. (eu eram internata deja de patru zile iar travaliul meu a durat putin pentru prima nastere - cam 2 ore). La final dl doctor imi canta.
Moasele s-au comportat excelent. Desi tocmai se efectua transferul de schimburi au ramas alaturi de mine pana am nascut.
In rest, principala problema pe care am intalnit-o a fost cea legata de toaleta. Nu toate usile se inchid iar unele dintre viitoarele mamici au obiceiul sa fumeze acolo. Mancarea e acceptabila.
Pe dl doctor Olaru Gabriel il recomand cu caldura pentru cine alege sa nasca la Maternitatea Bucur.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada cojocaru spune:


Eu as vrea sa aflu informatii despre Dr. Mubarak. Profeseaza in Sp. Cantacuzino. Sunt insarcinata in 18 saptamani si la el sunt luata in evidenta, dar nu stiu daca sa nasc cu el sau sa-mi caut pe altcineva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irina Paula spune:

quote:
Originally posted by amiss_zip

Salutari la toata lumea:)!

Caut si eu un medic ginecolog care nu face avorturi!
Daca stie cineva ceva, va rog spuneti-mi si mie!



Ti-l recomand pe dl doctor Olaru Octavian Gabriel, medic primar obstetrica-ginecologie la Maternitatea Bucur. Nu face avorturi. Acorda o atentie deosebita fiecarui pacient, iti explica tot ce trebuie sa stii si nu e interesat de obtinerea unui profit.
Sper sa iti foloseasca informatia.
Il gasesti de obicei dimineata, in jurul orei 9-10 la maternitate, pana sa inceapa vizitele in salon.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana21 spune:

Si eu il salut pe dl. dr. Cristian Radoi, este un om deosebit!!! Adrianangi, cred ca ai o problema. MAi lasa oamenii sa respire ca de cand intru eu pe forumul asta parca ii stai in ceafa acestui om. Cum poti sa fii asa inversunata dupa atata timp si fara motive intemeiate? Zau ca nu inteleg oamenii ca tine! Macar din respect pentru mamicile care ii datoreaza ceva si care sunt foarte multumite de el, inceteaza! Pe mine ma irita atitudinea ta si nu ma pot abtine sa nu iti raspund.

Diana, 26 ani, gemeni/rac

Ianca Printesica si Super Mamica http://community.webshots.com/user/dianasimion

Mergi la inceput