despre spitalele si doctorii unde ati nascut

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cris Ciurea spune:

Va salut pe toate mamicile!
Eu sunt gravida in 12 saptamani si merg la Medicover la dr. Mircea Dumitru. Pana acum s-a comportat foarte bine cu mine. Dar mi-e frica la nastere (e prima la mine). A nascut cineva cu el? Multumesc anticipat!
Copii sanatosi si sarcini usoare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kittie spune:

Drage gravidutze,

va povestesc cate ceva si despre nasterea mea, poate va ajuta.. Mi-aduc aminte de ceatza in care eram eu inainte de eveniment si daca va pot ajuta cu ceva, orice, va rog sa nu ezitati..
Deeeci, am nascut la FILANTROPIA cu Pr Conf Dr PELTECU . Mai mult si mai mult cu Dr CHISLEAG - colega si mana lui dreapta caci el era in operatii ceva mai complicate decat o nastere...stiu ca suna ciudat, dar il inteleg si de asemenea prefer sa se ocupe de cazurile grave (tumori&co) pentru ca acele persoane au cu adevarat nevoie de talentul lui. Am nascut normal, fara anestezie, si , se pare, chiar usor. Spitalul nu mi s-a parut infiorator, cel putin nu asa de infiorator pe cat mi se prezentase cd nu eram internata, toata lumea e in regula,mai ales atunci cand sunt "unse" putin. Copii erau ingrijiti bine, n-am vazut vreo chestie grava. In schimb eu am observat ca am fost tratata altfel caci eram pacienta dlui director.. Tot personalul spitalul cunoaste despre cine e vorba si are mult respect pentru acest om intre oameni..
Nu ma intind pt ca risc sa va fac un roman..

Sper sa v-ajute si putinul pe care vi l-am scris..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:


D-na dr. Cernat Maria-Ploiesti-nota 10
asistentele de la Obstetrica2-nota 10
asistentele de la copii-nota 8-9
spitalul...fara cuvinte:gandaci peste tot,inclusiv la copii
Daca vreti,va dau si exemple negative la doctori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anculina spune:

Mickyyy, esti deja insarcinata cu bb 2 ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Anculina, da .
Chiar joi am fost la control la Radoi si am ramas surprinsa ca stia de existenta forumului de aici, ba chiar mi-a raspuns la postarea mea de mai sus (nu stiu daca raspunsul a fost la "nimereala" sau chiar a citit mesajul meu) si mi-a explicat ce s-a intamplat cu mamica ce a pierdut sarcina la 39 de saptamani (avea un alt RH decat cel care fusese "declarat"). Apreciez gestul, oricum eu aveam incredere-n el si fara acele explicatii!


Mickyyy si Malina Ioana (31.03.2004)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jenii spune:

Am si eu o rugaminte la fetele care au nascut prin cezariana cu d-na doctor Munteanu din Ploiesti prin cezariana.Vreau sa stiu va rog tariful si care este comportamentul dansei ? Pana acum toate au fost ok poate un pic prea obosita dar ma rog !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lidiadanaila spune:

Dragi mamici si pitici...La multi ani...multe realizari si impliniri in noul an!!!!!!!!Daca ar fi sa mai nasc de 10 ori-tot la Municipal as naste..DR Vasiliu Cristina, conditii super[am stat la prematuri A2] personalul excelent...nota 10.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dobre Roxanne spune:

Eu am nascut la Spitalul Filantropia cu Dr.Militatu , pentru care am tot respectul si careia ii datorez faptul ca il am pe Andutu, insa conditiile de acolo m-i s-au parut mizarabile pentru secolul in care traim.Noaptea dormeam cu luminile aprinse ca sa nu ne gadile gandaceii,mancarea era mizerabila avand in vedere faptul ca o mamica , care alapteaza trebuie hranita corespunzator(oricum nu cred ca stam in baza mancarii oferita de spital dar totusi...nici asa)in schimb acolo unde erau copiii era foarte curat si se vedea ca erau foarte bine ingrijiti.Andutul meu era la sectia de nou nascuti prematuri , avand niste probleme la nastere si la aceasta sectie ma refer cand spun ca era curat.Si o alta problema era cu pansatul mamelor care au nascut...durere nationala.In rest ca peste tot cred atentii peste atentii la asistente ca sa iti faca diverse servicii dar inca suntem in Romania si asta e.Aceste lucruri se intamplau in martie 2001 , m-i s-a parut groaznic avand in vedere faptul ca am stat internata 10 zile din cauza problemelor avute cu copilul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Eu am nascut in Bistrita, si la terapie intensiva unde am stat o noapte, am nascut cu cezariana a fost nasol cu personalul...mai ales cu infirmierele care nu mi-au schimbat punga de urina in tura de noapte ca au plecat in graba iar cele din tura de dimineatza nu au facut-o pentru ca stiau ca oricum plec in cateva ore si nu le dau nimic...nici nu le-am vazut de fapt pe acolo sa le dau ceva...si am stat asa de la un moment dat simteam ca pleznesc... simteam nevoia sa urinez desi nu aveam cum daca aveam sonda....
In schimb, odata ajunsa la obstetica ginecologie a fost super! Asistentele super dragutze! si nu le-am dat nici un banutz! nu mi-au dat niciodata de inteles ca ar astepta ceva de la mine, am stat intr-un salon cu doua paturi, geamuri termopan, pat comod, lenjerie schimbata si de 2 ori pe zi daca era necesar, baie proprie cu chiuveta, bideu, si toaleta, vanitza cu dus pentru copilas, copilul l-am avut cu mine, mi l-au adus acolo de indata ce mi-au scos sonda si perfuziile, si vreau sa va spun ca a fost o experientza minunata! In sensul ca eu l-am schimbat de pampers din prima zi, l-am spalat zilnic singura, l-am imbracat si dezbracat de cate ori aveam chef...asistentele veneau daca le chemam ca nu ma descurc cu ceva, si spun ca a fost bine pentru ca odata ajunsa acasa le stiam deja pe toate!nu am mai avut frica ca nu ma descurc la baitza sau la imbracat sau la schimbat...Spun asta pentru ca daca nu e cu tine in salon in spital practic nu-l vezi decat la alaptat, si ajungi acasa si nu stii ce sa faci cu el.Eu l-am culcat cu mine in pat, desi avea patutzul lui acolo, venea noaptea asistentele si ma ...si-l luau de acolo si mi-l puneau in patutzul lui.
Cand am avut furia laptelui m-au sfatuit ce sa fac, mi-au aratat cum sa-l alaptez, si au fost repet foarte dragutze! pentru care si azi daca le-as intalni pe strada le-as saluta cu bucurie si le-as multumi!au avut grija de mine si puiul meu si va repet nu le-am dat nici un banutz!nimic!nici macar o cafea!Fete tinere, de varsta cu mine, care dupa parerea mea isi fac datoria.Si doctoritza neonatolog a fost la fel iar ce sa mai zic....medicul meu doctorul Vasilut la fel de dragutz!
Si cand va veni pe lume surioara sau fratiorul lui Stefan sper sa fie la fel de bine!

Ana si Stefan, minunea lui mami si tati!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Am nascut cu dr Nayel, spital CFR 2. Un super profesionist si de asemenea tare sufletist.

Spitalul este mult diferit fata de alte spitala din Romania si am inteles ca la anul se muta in aripa noua deci va fi si mai modernizat.


Crinuta si micutul Rayan

Mergi la inceput