despre spitalele si doctorii unde ati nascut

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Luluta spune:

Eu am nascut ambi bebei (1999 si 2001)la Filantropia cu d-na Dr. Sgarbura. Super profi, insa este genul de femeie mai dura, care nu accepta sa te plangi prea rau, sa te ingrasi prea rau.... nu suporta extremele, vede totul ca cel mai natural lucru din lume.
Spitalul este la fel cum sunt toate in Romania, esti pus in tema de cand te internezi care sunt tarifele, este un fel de cod secret, daca nu le respecti nu te baga nimeni in seama. Cotizezi de la poarta pana in sala de nasteri.
Avantaje: nu sunt gandaci si nici nu am auzit sa aiba la sectia de nou nascuti cine stie ce microbi sau virusi super periculosi, cum a patit nasa copiilor, cand a nascut la Giulesti si bebele ei a luat un stafilococ auriu, de au tras o spaima crunta doua luni prin mai multe spitale bucurestene, pana i-au dat de capat.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonnete spune:

MULTUMESC ! MULTUMESC ! MULTUMESC ! IONELLA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pupesita spune:

Buna ziua fetelor!
Eu am nascut in nov. 1999 pe cale naturala la spitalul ELIAS sub supravegherea dr.Razvan Mateescu, un medic de exceptie. Conditiile erau SUPER de atunci, intre timp cred ca s-au mai modernizat.
Daca as mai ramane insarcinata tot acolo as vrea sa nasc si cu acelasi medic.

(5 ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pupesita spune:

PS. Pentru Rony
Citeste pagina 3 sa vezi ce a raspuns Oana noemi.
Succes!

(5 ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Musette spune:

Buna seara tuturor,

Nu-s de foarte multa vreme pe aici..de altfel nici timpul nu e in favoarea mea sa marsaluiesc mai mult cu voi pe aici...am vazut fel de fel de pareri,opinii despre medici, spitale,comportamentul personalului medical, impactul acestora asupra noastra,etc.....

"Seful" cel mare de sus a hotarat sa-mi dea un bebelus in mijlocul vietii....cu siguranta ca stie el ce face...de ce acum, de ce nu mai devreme, de ce nu deloc....sunt intrebari retorice...

Intrebarea mea, care sper sa nu ramana fara un sfat de la voi este daca stie cineva despre istoricul d-nei dr. Georgiana Anghel care asista la nasteri la Spitalul Cantacuzino, mai precis daca stiti pe cineva care a nascut cu dansa prin cezariana.

Va multumesc anticipat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu28 spune:

Buna, fetelor! Imi poate da cineva cateva informatii despre doamna dr. Badea de la Municipal? Cum este ca doctor si cam care sunt tarifele?
Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Ralu draga,

Vezi la subiectul Maternitatile din Bucuresti, pagina 3, la link-ul asta:

http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=29438&whichpage=3

Pana la urma s-a dovedit ca madam Badea chema toate gravidele (un pic inainte de termen) sa le declanseze nasterea in timpul programului. Ca nu vine in afara programului. gandacelu a fost miercuri dimineata la control si a chemat-o vineri sa-i induca nasterea dar norocul ei a fost sa nasca miercuri spre joi noaptea, cu dr Badiu care era de garda.

Asa ca daca esti la inceputul sarcinii, n-ar fi rau sa reconsideri hotararea luata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauditzadennis spune:

si eu am nascut la maternitatea Giulesti, cu doamna doctor Cezara Bucur careia nu o sa-mi ajunga o viata sa-i multumesc.S-a purtat ireprosabil si mai mult decat medic mi-a devenit si prietena.Despre personal, ce sa zic...am stat intr-un salon cu alte 6 mamici, dar asistentele au fost dragute...imi amintesc ca mi-au desfundat canalele si am reusit astfel sa alaptez.In ceea ce le priveste pe cele de la copii, se purtau fara inima si erau lipsite de profesionalism.Cand mergeam la alaptat cica le faceau copiilor toaleta,dar le dadea cu o vaselina cam asA:FATA-POPOU-FATA-POPOU..INCA CEVA:am plecat de-acolo cu bebe cu dermatita, dar i-a trecut in trei zile doar cu baneocin pudra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anculina spune:

Ciurli am incercat sa-ti raspund pe PM dar nu stiu de ce nu merge.
Eu am nascut pe 26 mai 2004 cu dr. Radoi la Municipal.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Hop si eu, acum mi-am bagat nasul la subiectul asta...si cum sunt pacienta unui doctor controversat, nu m-a rabdat sufletelul sa nu scriu si eu macar un rand-doua.
Despre cine e vorba...de Radoi de la Municipal, bineinteles. Nu stiu povestea cu bebelusul mort la 8 luni, stiu ca am citit-o pe cea a Adrianei chiar cu cateva luni inainte sa nasc si totusi am riscat (sincer, nu mi s-a parut deloc horror acea poveste, comparata cu altele citite despre alti medici aici pe forum), mi-am ascultat instinctul si am mers pe mana lui, si nu regret absolut deloc. La fel ca si Anculina, n-am decat cuvinte de lauda la adresa lui, o nastere normala, cu epidurala, ca la carte, refacere usoara, ce mai, profesionalism cap-coada! Asa ca acum la cel de-al doilea bebe nici nu s-a pus problema sa-mi schimb medicul, voi merge in continuare pe mana lui si il recomand cu cea mai mare placere.


Mickyyy si Malina Ioana (31.03.2004)


Mergi la inceput