despre spitalele si doctorii unde ati nascut

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

Buna fetelor

Intru prima oara p acest forum si as vrea sa stiu si eu daca la Spit Sf. Pantelimon din Bucuresti a nascut cineva
Eu ar urma sa nasc la inceputul lunii decembrie si as vrea cateva sfaturi
Multumesc



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionella3003 spune:

Subscriu la ce a spus Eleni!
Am nascut tot in Spitalul CFR 2, conditii excelente si personal mai mult decat calificat. Tratament ireprosabil. Am nascut cu dr. Tanase Eugen, un profesionist desavarsit! Recomand cu toata increderea!!!

Ionela si BB mic de o luna si 2 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita74 spune:

EU AM NASCUT IN 2001 LA SPITALUL CANTACUZINO CU DR.BRICEAG SI POT SA VA SPUN CA AM NUMAI CUVINTE DE LAUDA LA ADRESA SPITALULUI SI A DOCTURULUI.IL RECOMAND CU CALDURA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns regele spune:

http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=35519 despre nasterea prin cezariana cu 23 de ore de travaliu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihacele spune:


A nascut cineva cu dl. dr. Badea de la sp. Municipal?
Eu urmeaza sa nasc pe 4-5 ian. 2005 si v-as ruga sa-mi dati mai multe amanunte despre nasterea cu dl. dr.

Va multumesc mult

Mihacele si iubi ei micut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elias spune:

[s[lef

Am plecat dezamagita din tara noastra pentru ca medicii nostri mi-au dat sanse foarte mici pentru a avea un copil.Acum insa pot sa-mi manifest bucuria prin acest mesaj ca am un copil sanatos si doresc sa le spun tuturor femeilor sa nu-si piarda niciodata speranta de a avea un copil.Am nascut departe de tara printre straini dar ajutata din toate punctele de vedere.In timpul sarcinii am primit sprijin de la medici desi nu eram in regula cu actele de rezidenta.Spitalul in care am dat nastere se afla in Spania, Granada(Motril) si pot spune ca este dotat corespunzator cu cele necesare pentru viitoarele mamici si copii.Desi trebuia sa vorbesc o alta limba doctorii m-au inteles si au avut multa rabdare cu mine.Pot spune ca am avut mare noroc pentru ca nu a trebui sa ma gandesc cat costa o cezariana sau un anestezist...Copilul meu a stat in camera cu mine in toate cele 7 zile, mancarea a fost la alegere ca si intr-un restaurant, curatenia mai presus de orice.Nu s-a facut nici o diferenta intre mine si pacientele lor.Am beneficiat de cursuri prenatale si postnatale pentru care nu am platit nici un ban.Sunt foarte multumita ca aici mi-au dat o sansa de a deveni mamica si au reusit sa faca fericiti mai multi oameni care au asteptat nasterea lui Elias cu sufletul la gura.Acum are 1 an si 3 luni, sanatos si cu zambetul pe buze aducand multa bucurie in familia noastra.Multa sanatate tuturor.Liliana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannah spune:

buna

sper sa nu fie prea tarziu...eu am nascut cu dr Nicolicea...nu-ti pot spune un anume tarif..caci eu am avut o sarcina cu probleme si am nascut normal...dar este o super femeie in primul rand si un medic excelent!!!

quote:
Originally posted by BBcloanta

Salutare!
Este primul meu mesaj si vreau sa va felicit pe toti pentru forumul acesta!!!

Am si eu o intrebare: sunt o viitoare mamica si vreau sa aflu mai multe despre Dna Dr. Nicolicea de la Sp. Municipal. A nascut cineva cu dansa?

Care este pretul unei cezariene la dansa?

Merci mult!
Pupici



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim1 spune:

Buna! Chiar daca sunt noua pe aici trebuie sa va raspund la provocare. Am nascut acum 1 an jumate la spitalul Bega Timisoara, saracacios dar curat, directorul spitalului un om deosebit. Nasterea a fost cu dr. Margan, natural fara anestezie, cu epiziotomie si cu complicatii urate. Vreau sa va spun ca fusesem programata la cezariana dar pentru ca travaliul a inceput mai devreme doctorul nu s-a sinchisit sa-si convoace echipa asa ca a trebuit sa nasc normal. Am avut ruptura de vagin, de rect, dupa nastere am stat 4 ore in sala de operatii si am fost operata de doctori foarte competenti, care m-au salvat. Dumnezeu m-a ajutat si copilul nu a patit nimic. E sanatos si voinic. Dar daca ma gindesc la inconstienta unor doctori ca cel de mai sus, care in loc sa intervina lasa totul in seama sortii, ma trece un fior de groaza. In concluzie: nu mergeti la doctorul mai sus amintit, mergeti la acel spital pentru ca are si doctori competenti, si chiar foarte multi. In rest... spitalele sunt aceleasi, pentru ca tara e aceeasi. O zi buna tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rony spune:

Buna,

Nu am vazut mesaje despre Sp Elias. Eu voi naste in decembrie cu Dr Parvu pe care vreau sa-l conving sa nasc prin cezariana.
Astept orice informatie.

Multumesc,
rony

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chri spune:

Cine stie mai multe despre sistemul rooming de la Giulesti? Vreau si eu sa stau cu bb in camera. Se plateste taxa oficiala sau spaga? Spaga la cine?

Mergi la inceput