despre spitalele si doctorii unde ati nascut

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

Dragi iesence (sau nu)
Are cineva de impartasit impresii despre Dna Dr. AKAD, sau despre maternitatea Elena Doamna. Am vazut aici doar pareri bdespre Cuza Voda. Va rog mult impartasiti-mi ce stiti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anemona spune:

quote:
Originally posted by iepurila

Dragi iesence (sau nu)
Are cineva de impartasit impresii despre Dna Dr. AKAD, sau despre maternitatea Elena Doamna. Am vazut aici doar pareri bdespre Cuza Voda. Va rog mult impartasiti-mi ce stiti.



Iepurila, daca tu sau altcineva mai are curajul sa mearga la aceasta doctorita dupa ce citeste acest subiect... no comment.
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=22881
Orice ai decide, numai bine si multa bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamicaluitheo spune:

Dragele mele eu am 2 nasteri la activ (1998 si 2000) Prin Cezariana cu prof.dr.conferentiar Anca Alexandru Florin de la Spit.Universitar Buc.

Super om si super profesionist ( il sunam de cate ori aveam vreun pitic si slava domnului ca am avut destui::)) statea si-mi explica si inainte si dupe nasteri despre tot ce trebuia).

Si apropo ...corina g., luis m. si badiu sunt scoliti de anca.
In ceea ce priveste anestezistul prima oara am nascut cu seful lor , iar a doua oara cu o anestezista tinerica(CARE MI-A PLACUT MULT MAI MULT), asistentele dupa un episod nefericit de la reanimare, cand urlam dupe ele( ca nu ma puteam da jos din pat din cauza perfuziilor si a sondei) au inceput sa ma auda si sa ma vada ca am intrat bine in ele,in ceea ce priveste neonatoloaga a fost Culcer/ care tot asa (la a doua sarcina nu mi-au aduc copilul decat seara tarziu) intreband de ce , de ce si.......fara raspunsuri; a doua zi cand m-au bagat in salon si a venit doctoreasa era normal sa o intreb ce s-a intamplat, ce scor a avut s.a.m.d , se intoarce la mine cu o privire de era sa ma arunce pe pat si ma intreaba.CE FEL DE MAMA ESTI DRAGA DE NU TE-AI INTERESAT PANA ACUM DE COPIL? va dati seama cand am auzit-o , am ridicat si eu tonul si i-am explicat ca niciuna dar absolut nici o asistenta nu mi-a dat detalii (ca prima oara cand nascusem), dupa care, cand a vazut ca a sfeclit-o cu raspunsul, a dres tonul si a inceput sa-mi zica dragastos ca au fost cateva mici probleme cu puiul ca a avut dubla circulara de cordon si ca au trebuit sa-i administreze prin buricut nu stiu ce)........a venit in fiece zi sa-l vada si a fost totul ok.

dupe 3 zile am iesit din spital

Tel. de la cabinetul doctorului Anca este 2.24.66.31 si va raspunde dupa 12. asistenta dumnealui doamna Dana
santate maxima

andreea mami lui theo si florin
http://www.community.webshots.com/user/mamicaluitheo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

Draga Anemona,
Iti multumesc mult ca mi-ai deschis ochii. Intradevar nu mai am curaj sa ma duc la aceasta doctorita. Indiferent ca a fost ghinion, o prima si ultima greseala. Este inacceptabil si este dreptul meu (pe banii mei) sa-mi doresc ce-i mai bun pentru mine si cei dragi mie.

Fetelor revin, in acest caz cu o noua rugaminte. Recomandati-mi un medic ginecolog in Iasi. Un profesionist. Un om.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mina spune:

A nascut cineva cu dr. Banceanu de la maternitatea Polizu?

Va multumesc anticipat pentru raspunsuri.

Mina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_s spune:

Fetele, va rog din suflet sa ma ajutati cu un sfat!!!!

Medicul care mi-a supravegheat sarcina si caruia, de altfel, nu am ce sa-i reprosez, nu e de acord cu anestezia epidurala, iar eu sunt absolut ingrozita de ideea ca as putea sa nasc absolut natural. Am DPN 10 august, stiu ca e ffff tarziu, dar oare nu pot sa gasesc alt medic cu care sa nasc...va rog mult, daca stie cineva un medic care sa primeasca o burtoasa in ultima luna eventual de la CFR2, ca am auzit ca e f curat si personalul amabil,dati-mi un semn!

va multumesc mult pt. orice raspuns!


Oana si bb Mara 35 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eliza5 spune:

Oana, am auzit numai lucruri bune despre Dr. Nayel la CFR2. Eu zic sa-ti faci o programare la el .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_s spune:

eliza, si eu am auzit, dar nu stiu cum sa ajung la el si nu stiu daca ma primeste, avand in vedere sarcina avansata....daca stii cum sa fac, astept un raspuns...

Multumesc mult



Oana si bb Mara 35 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acinorev spune:

eu am nascut 2 copii in iasi la cuza voda.
prima sarcina a fost supravegheata de dr. onofriescu. am nascut noaptea si nu l-am chemat. era doar medicul de garda. in schimb, in aceeasi noapte a mai nascut o tipa care l-a chemat. a trecut pe langa mine de mai multe ori in acea noapte dar nu m-a observat, nu si-a amintit ca eram pacienta lui. acelasi lucru se intampla la fiecare consultatie. trebuia sa-i amintesc cine sunt, cine m-a trimis la el, etc.
la a doua sarcina nu m-am mai dus la el. pana prin luna a 7-a am facut doar ecografii la spitalul militar unde au doar sectie de gineco, nu si obstetrica iar in luna a 7-a m-am dus la dr. aursulesei. tipul e priceput, cunoaste meserie. a doua nastere a durat doar 1 ora (faza cu dureri si nasterea propriu zisa).
moasele de la sala de nasteri au fost foarte dragute in ambele situatii. in schimb, asistentele de la copii m-au socat.
intr-o noapte, cred ca a 2-a, fetita mea plangea tare si nu stiam sa o linistesc. cred ca-i era foame pentru ca eu inca nu aveam lapte. la un moment dat a aparut o asistenta foarte suparata ca-i stricam somnul si m-a anuntat ca nu sunt in spital particular. adica daca vreau ajutor trebuie sa cotizez. imi doresc sa nu mai ajung niciodata in spital. medicii de cele mai multe ori sunt domni insa asistentele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lacri spune:

acinorev si eu tot la Cuza Voda am nascut.eram pacienta unei doctorite foarte dulce Elena Mihalceanu dar exact cand mi-a venit mie sa nasc ea era plecata in concediu -mai trebuia sa rezist 2 zile ca sa nasc cu ea-dar a luat in calcul si aceasta posibilitate si a vorbit cu un doctor rezidet,Scurtu Bogdan.Sa-i dea Dumnezeu multa sanatate tare a mai avut grija de mine ,cred ca nu au trecut 4 ore de cand iesise din garda iar sotul meu il suna disperat ca"naste sotia"si desigur ca mai aveam destul pana a ajunge la acel nivel.a stat cu mine si tot ma incuraja si tot imi dadea mana lui si imi spunea sa-l strang tare cand nu mai pot de durere .din pacate dupa 12 ore de chinuri tot la cezariana am ajuns(ceea ce nu-mi dorisem ).nu spun ca dupa operatie a venit in fiecare zi si mi-a schimbat pansamentul -ceea ce nu faceau ceilalti doctori.-si ma "certa" ca am fost obraznica si ........ma consola .numai cuvinte de lauda am pt. acest om.
daca ar fi fost mai curat ar fi fost mult mai bine .si inafara de asistentele de la copii si cele de la intrare au fost magarite rau in schimb asistentele de la salonul in care am stat dupa operatie au fost de nota 9hai 10,poate ca acest salon se afla langa sala de nastere si pe acolo erau mai tot timpul doctorii ,aore????????????!!!voi ce credeti?
multa sanatate!

Fabian si mami Lacramioara

Mergi la inceput