despre spitalele si doctorii unde ati nascut

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Buna!
Felicitari celor care au avut ideea acestui forum!
Sunt o viitoare mamica, cu un bebe de 23 saptamani si urmeaza sa nasc la Municipal cu dl. dr. Horhoianu.
Poate cineva sa-mi dea vreo relatie despre el?
Caci despre spital, se pare ca numai de bine ...
Raluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayumi spune:

Am nascut in 2003,in Japonia si sunt multumita.Am avut camera mea,televizor,frigider,dulap,chiuveta.Asistentele bune doctor bun.Am nascut in 9ore cu calmante si pastile pentru grabirea contractiilor.Dupa 5zile am iesit din spital si n-am avut probleme.Sora mea a nascut in Gorj.MULTE DE SPUS!Adoua nastere 24ore cu dureri si asistente artagoase DOCTORUL trebuia sa doarma,sa nu fie deranjat.Nu e indeajuns ca dupa chinurile iadului a trebuit sa-i desfaca cusaturile,pentru ca asistentele au gresit,si iar dureri.Imaginativa prin cate a trecut saraca.Cat despre copil nu i-au dat decat ceai,saracuta a suferit de foame in noaptea aceea.Asistentele dormeau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Buna mamicilor
Vreau sa stiu daca a nascut cineva de curand cu dr Vladareanu de la Elias sau cu dr Badea Georgeta de la Municipal
Sunt in prezent la doi medici si nu ma pot decide cu cine sa nasc
va multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luizax spune:

Eu am anscut la Giulesti in 2002, nu mi s-a parut mzierie in spital (o fi din cauza ca venise nujce control pe acolo?). Trebuia sa nasc cu Laura Dracea...ca ea m-a supravegheat toata sarcina (adica niste ecografii si sfatul sa nu mai mananc fainoase ca m-am ingrasat). Surpriza cea mare a fost ca nu am reusit sa dau de ea cand am nascut.....de nici o culoare. Dupa ce ma milogisem de numa eu stiu sa imi dea numarul ei de mobil, nu ca ash suna-o..dar asha...sa-l am.. (duamne, ma apuca nerfii numa cand imi aduc aminte).
Asha ca am nascut cu medicul de garda, Mohamed shincaceva :). De treaba, fara vorbarie multa sha facut treaba si gata. Asistente dragutze (mai putin cele de la copii). Cand mi s-a desprins sacul gestational pe la 10 saptamani.....trebuia sa o sun pe o prietena dea mea..carel suna pe sotul laurei dracea...care ii transmitea. Uatefa....cica se mai intampla sa se desprinda. Utrogestanul si injectiile gravibinon mi le-a dat alta doctoritza din pajura. Dracea....s-a uitat pe reteta si a zis ca e ok, cand am ajuns la ea...adica peste 2 zile. grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
Sa mai zic ca la ecografii varsta care aparea era cu 1-2 sapt mai mika decat cea pe care o avea Alex? Cand o intrebam de ce....ridica din umeri. Cam atat.

Luizax - karkotash shef!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anculina spune:

Am nascut pe 26 mai la Municipal cu Radoi Cristian. Cezariana. Anestezist- Carstea(parca).Pe Radoi il gasiti si la Centrul Unirea.Beton! Il recomand din toata inima! Si eu sunt fitoasa, deci daca eu m-am inteles beton cu el, chiar e tare! Am venit la el in 35 de saptamani de la Iulia Sosievici de la Bucur fiindca mi s-a parut ca nu sunt tratata corespunzator plicurilor si atentiilor. E drept ca ma simteam perfect, am avut o sarcina fara probleme,Radoi mi-a vazut toate ecografiile, analizele si m-a luat. Am nascut la 39 de saptamani. UN MAESTRU! Am si filmat! Am nascut miercuri la 17.30, joi la 8.30 m-am dat singura jos din pat si m-am mutat in rezerva ( pe culoarul cu floricele, marfa!), iar sambata la pranz ieseam din maternitate cu fata in brate! Ma simt excelent, de la inceput m-am simtit cel mai bine din salon si apoi din rezerva,operatia arata de nota 10, ca un fir de ata roz.Nu stiu daca e organismul meu sau mana doctorului, dar fetele operate chiar inaintea mea de alti doctori nu se simteau asa de bine ca mine nici la plecare.( Dr.Badea, Anca)Nu intelegeti ca n-am avut chiar nici o durere, dar nimic extraordinar, ce mai vineri deja cand am coborat la etajul 1 pt raze (de la 5)ma miscam beton, mergeam dreapta, ma machiasem putin, nu ziceai ca am nascut prin cezariana de nici 48 de ore! Concluzia: Dr. RADOI - cel mai tare din parcare, anestezistul - super de treaba, restul - moasa, asistente, etc isi fac treaba oricum, chiar daca nule dai nimic, daca le dai sunt si mai grijulii, oricum ABSOLUT TOATA LUMEA INTAI ISI FACE MESERIA SI APOI ASTEAPTA! La Bucur era invers si nici profesionalismul nu era pe masura plicurilor! Iar rezervele de pe A2 et. 5culoarul cu floricele - o binecuvantare pt. mamici la prima nastere, ca mine(adica mai panicoase), ai buton la pat care suna la receptie si vine sa te intrebe daca ai sunat pt.mamica sau pt.bebe si spui ce problema ai ori tu ori bebe si se rezolva intr-un minut! Municipal- nota 10! Dr. Radoi - nota 11!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns barbye spune:

Stie cineva domnul doctor Tutunaru din spit.Elias are cabinet particular.Multumesc

mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

Dr Niculescu e intr-adevar bun pt probleme de infertilitate.Dar va trebui sa asculti si sa faci ce iti spune fara sa pui multe intrebari.Nu e deloc comunicativ.E tacut,posac,rece,politicos si cam atat.Dar poti sa ai incredere in el,ceea ce nu se poate spune despre marea majoritate a medicilor.

Eu sunt acum in saptamana 18 si habar n-am cu ce doctor sa nasc.M-am gandit la dr Ion Ionut.N-am citit pe-aici pareri despre el.N-a nascut nimeni cu el?

Jasmine
18 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jojonel spune:

Bine v-am gasit, fetelor!Am si eu o intrebare:ce parere aveti de dr.HAMID AYATOLLAHI de la FILANTROPIA ? Eu merg la consultatii la Medicover la el,si voi naste peste trei saptamini.
Multumesc frumos, si o seara buna tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nexus spune:

Va salut mamici!
La inceputul lui septembrie o sa fie marea intalnire cu puiutul meu.
A nascut cineva la maternitatea din Ploiesti cu d-na dr. Fusu? Care sunt conditiile din maternitate, preturile, cum sunt ingrijiti bebelusii si mamicile?
Multa sanatate!
Mihaela 28 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Dupa ce am facut toate consultatiile in Uk, am decis sa nasc in Ro, mai detaliat in Constanta in ultimul moment si Dr. Rusa a fost un medic de treaba (desi nu prea a aplecat urechea la doleantele mele). Dar m-a ajutat sa nasc natural un bebe la 38 de saptamani de 3.600, eu care am 1.60 (cam mare pentru mine), si desi a avut fractura de clavicula la nastere si cordonu in juru gatului am trecut cu bine peste asta, a fost sanatos tun si noi la fel.
Ura Spitalul Judetean Constanta
Sinzi si David
http://community.webshots.com/user/sinzi_ana

Mergi la inceput