despre spitalele si doctorii unde ati nascut

Raspunsuri - Pagina 104

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Buna!
A nascut cineva cu dr. Nastase Ana Maria de la CFR2? Pareri despre spital? Eu voi naste cu ea, la sfarsitul lui mai, pana acum mi-a facut o impresie buna, dar as fi vrut sa aud si experientele voastre.

O zi buna tuturor!

Lori 24+ asteptand un bebe Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns guess spune:

buna ziua mamicilor si gravidutelor...pe 27 martie sunt programata pt cezariana la sp municipal,dr veronica stanciu poate sa imi spuna cineva despre ea....sau spital,sunt la prima sarcina si am mari emotii

cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adlemi spune:

Iulia 1981, am incercat sa-ti scriu PM, dar nu merge. Nu vreau sa te sperii, nu vreau sa te ingrijorez. Acelasi lucru l-am patit si eu cu baietelul meu la nastere. LA verde, Apgar 5 la 1 min, 6 la 5 min, 7 la 10 min. Ventilat pe masca 20 de min. Ideea e ca la vremea respectiva si eu am plecat cu copilul normal din maternitate, pt k nimeni nu mi-a spus care ar putea fi consecintele hipoxiei fetale si la 9 luni am descoperit k baietelul meu are un retard motor datorita problemelor de la nastere.
Repet, nu vreau sa te sperii, nu vreau sa te ingrijorez. Dar pentru linistea voastra consultati si un neurolog.
Daca crezi ca mesajul meu nu-si are locul, te rog sa ma ierti.


Adlemi si Andrei(24.02.2004)
http://community.webshots.com/user/adlemi105

http://craiustefan.3x.ro/

http://www.dropshots.com/adlemi


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elisse81 spune:

pt christinaa,draga mea nu sunt din constanta dar merg la policlinica iriadi pt monitorizarea sarcinii.despre dr razvan stanca pot sa iti spun k la inceput m-a fermecat cu felul bland de a vorbi dar dupa atatea vizite (sunt in sapt 33 de sarcina)mi-am cam schimbat parerea.in afara de faptul k este amabil nu stiu cat de profesionalist este.sunt dezamagita deoarece in ultimul timp mai toate consultatiile se termina foooarte repede, expeditiv pt ca mereu se iveste o urgenta.as intelege, nu ar fi o problema dar cred k asta este o tactica a dumnealor de a scurta cu amabilitate din timpul aferent unei consultatii,deoarece am vazut niste chestii dubioase.in timpul consultatiei nu intra in detalii si daca vreau explicatii trebuie sa pun o mie de intrebari,caz in care daca se iveste vreo"urgenta" adio lamuriri.am pretentia k in acele 5 minute cat dureaza consultatia sa nu fim deranjati nici de asistente nici de rude sau altceva,pt k totusi este vorba despre un copil si daca din neatentia dansului se intampla ceva sau dupa nastere am vreo surpriza, nu vreau sa imi inchipui ce va iesi.si in afara de asta ,pt banii care ii las acolo si care nu sunt deloc putini,as vrea putina atentie si responsabilitate. as ruga daca este cineva care are informatii mai multe despre dr stanca sau dr costea de la aceeasi policlinica ,sa ni le impartaseasca si noua.va poop si va doresc sarcini usoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisu_pisu spune:

am tot citit pe sarite pe colo colo dar nu am gasit nimic despre dr.la care merg acum si la care o sa merg si dupa ce raman insarcinata ,o cheama Lungu Mihaela si este dr. la elias , la pol.militara si mai merge la un cabinet particular pe la foisorul de foc ,asa vb. fff frumos si se poarta ca o adevarata profesionista ea afost singura care a descoperit tot ce aveam si multe lucruri pe care nu mi-le spus nici un dr. pana la ea ,eu sunt f multumita de ea dar as vrea sa stiu daca mai merge cineva la ea si ce parere are va multumesc f.frumos si nastere usoara celor care mai urmeaza sa nasca javascript:insertsmilie('');

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Da, o mie de euro. Tarif de profesor :) Au luat-o razna de tot, unii au bani de-i intorc cu lopata, doctorii au buzunare mari si asa se intilneste cererea cu oferta. Problema e ca unii, desi nu au posibilitati, fac tot ce pot sa acopere zvonurile venite de la asistente, alti pacienti etc, ca nu cumva sa nu mai fie bagati in seama de zeii spitalelor. Daca ai de gind sa dai atitia bani pe o nastere, mai bine alege o clinica particulara, macar sa nu nasti in mizeria aia de Cantacuzino.

quote:
Originally posted by Mimihoo

Natasa, multumesc. M-ai socat .... 1000 de eur?!

Mi
www.flickr.com/photos/mipepitoida

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marybehappy spune:

Am citit o parte din mesajele de la acest subiect.Sunt interesata sa aflu daca cineva stie ceva sau a nascut cu doctorul Florin Popescu de la Filantropia !!!astept vesti,Maria.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mi_bebelina spune:

Buna fetelor!
A nascut cineva cu dr cristian peteu la Municipal? daca da, cum e , cam cat se cotizeaza, e de acord cu peridurala?
Astept raspunsurile voastre
O zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibitibi spune:

Buna ziua tuturor. Am si eu o intrebare. a nascut cineva cu doctorul badescu de la spitalul municipal? Sunt la a doua sarcina in 21 de sapt. primul copil l-am nascut cu dct badiu alexandru. Acum am vrut sa nasc tot cu dumnealui dar in iulie cand o sa nasc este plecat in concediu. Dar mi l-a recomandat pe dr badescu. daca cineva stie ceva despre el va rog sa imi spuneti.Va multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_roberta spune:

quote:
Originally posted by Lorich

Buna!
A nascut cineva cu dr. Nastase Ana Maria de la CFR2? Pareri despre spital? Eu voi naste cu ea, la sfarsitul lui mai, pana acum mi-a facut o impresie buna, dar as fi vrut sa aud si experientele voastre.

O zi buna tuturor!

Lori 24+ asteptand un bebe Robert



pt. Lori

m-am gandit sa iti scriu eu putin despre experienta mea cu dr ana maria nastase. Am nascut pe 24 dec 2007 si cu dr nastase, ea fiind mana a 3 a la mine la operatie, fiind un caz mai special la acel moment. Este o super fata....foarte draguta, pare mai distanta la prima vedere insa eu am vazut cum a reactionat cand o pacienta de-a ei i-a pus fetetei numele mamei doamnei dr.....a luat-o un plans de eram toate numai bocet. Apoi cand am fost mutata din reanimare m-am imrietenit cu o mamica ce nascuse cu ea si numai cuvinte de lauda....si daca mai pui si faptul ca venea zi de zi sa o vada si pe ea si pe copil...eu zic sa ii dai inainte. Daca mai pot sa iti spun ceva...iti stau la dispozitie cunoscand destul de bine situatia de acolo...repet, am avut o situatie mai speciala si m-au ajutat mult cativa medici de acolo...prof tanase, dr miciner, dr sicoie, dr nastase. Te pup si sarcina usoara
Mihaela....mamica de Roberta!!!

Mergi la inceput