furnicile...........

furnicile........... | Autor: steaua

Link direct la acest mesaj

Am nevoie de o solutie urgenta pentru starpirea furnicilor din apartament. Nu stiu ce s-a intamplat............. pana acuma nu am mai avut (s-au gasit sa urce pana la etajul 4........). Problema e ca am un baietel de 2 ani si nu pot utiliza decat produse non- toxice.
Stie cineva vreo solutie eficienta si non- toxica pentru starpirea furnicilor?
Multumesc mult de tot!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

saracele furnicute, incearca si ele sa se racoreasca

incearca ACID BORIC...chiar dak e "acid" nu este toxic si pt a avea efect asupra organismului uma trebuie ingerat in cantitate de cateva Kg bune

eu asa am scapat de "gandacii de bucatarie sa nu spun scarbosii carcalaci, si cautand pe net cat de toxic e , caci am pui mic,scria ca e si anti furnici

poti sa dizolvi cu apa si zahar si ungi pe unde umbala ele

Someone's pleasure is another's pain!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura72 spune:

sa nu radeti,ca mi-am mai luat suturi,dar e f eficienta coaja de lamaie mucegaita un pic pusa pe un capac prin zonele atacate.si sa trasezi dungi cu creta pe unde nu au voie.nu stiu ce, dar nu le place si pleaca.sau plecati in wk undeva si da cu ceva toxic.

LAURA SI GEORGE-STEFAN(22 04 2005)

Poze:http://new.photos.yahoo.com/grgsc_laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana d spune:

Mai, astea sunt o comunitate inteligenta. Eu am strivit cateva si le-am lasat hoiturile acolo. Coincidenta sau nu dar nu au mai aprut in locurile alea. Si sa stiti ca au perioade cand apar si cand dispar fara sa dai cu nimic poate la mine a coincis cu o perioada de disparitie...
Oricum, nu stiu de ce dar anul asta am avut mai putine si pe o perioada mai scurta. stau la et 1 si anii trecuti aveam carari, carari de furnici in bucatarie. Orcum, mai bine furnici decat gandaci din aia maro


Fetele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

vorba lui sotul meu, cheama soacra in vizita

Stateam in tara si aveam furnici, invazie.... hop apare mama mea in vizita si...surprise in doua zile n-am mai avut furnici simpla coincidenta, dar al meu e convins ca au plecat din cauza mamei

Someone's pleasure is another's pain!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns steaua spune:

Fetelor, multumesc pentru sugestii. Incercasem cu o farfurie de miere pusa in debara (acolo sunt marea majoritate), dar nici una nu a poftit. Acuma am pus lamaie, sa vedem ce iese.
Daca mai aveti sugestii, va rog sa-mi spuneti!
Multumesc inca o data!

Mergi la inceput