intrebari despre sintomele nasterii

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancacristina spune:

ceau.am revenit.am dus sarcina pana la 36 saptamani si am nascut prin cezariana(asa am vrut eu)doctorul mi-a zis ca era sa nasc pe drum si puteam sa nasc repede normal dar mie mi-a fost frica de dureri,asta fiindca am stat internata 1,5 luni inaite de a naste si salonul meu a fost langa sala de travalui si am auzit multe feluri de tipete.
stateam acasa in pat, bucuroasa ca m-am externat in urma cu doua zile,ca nu mai suportam patul de spital si imi faceam planuri ce o sa-mi cumpar pentru valiza cu care o sa merg la spital.pana in ziua respectiva tot ce aveam ptr nastere era doar o camasa de noapte.nu aveam haine ptr bbei,nu aveam nimic ptr mine si doar statusem ata in spital.poate amanatul cumparaturilor ptr mine si bbei ma-au ajutat sa duc sarcina atat.eu de fapt am inceput sa am contractiide pe la 5 luni,dar am crezut ca asa e normal,ca se misca mai violent baietii mei.si cum stateam eu visatoare in pat am simtit ca fac pipi pe mine.proasta ca de obicei am crezu ca e normal sa fac pipi fara sa pot controla.cat am sta in spital zilnic am auzit de ruptul apei dar pe moment nu mi-a trecut prin cap.l-am sunat pe doctorul meu ca ca-i zic ce schimbari sa-au mai produs si mi-a zis sa vin la spital.acolo cand am ajuns am si intrat in sala de nasteri.in 40 de min am fost in salon operata.
acum am doi baieti de 2,5 luni si 6,..kg fiecare.(la nastere baietii mei aveau 2 kg fiecare)si imi manaca urechilile;cand plange unu plange si celalalt,cand mananca unu vrea si celalalt, cand face caca unu face si celalt, doar ca nu dorm amandoi odata si asta ma termina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dodo spune:

Felicitari! Sa-ti traiasca minunile si sa fie sanatosi! Si tie "serviciu" usor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tecky spune:

Sa-ti traiasca gemenii!

Tecky 32 sapt
AMR 8 sapt

Mergi la inceput