Mamici de iulie-august 2007 (79)

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

Jadi , LuciaZ merci de informatii. sunt utile pt eu tot la giulesti o sa nasc.
Jadi se dau bani si la moasa? deci: doctor, anestezist si moasa? + ce mai dai la infirmiere?

+36 cu bebe baiat
mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

ms de raspuns jadi.nu avem icter sper s nici nu faca:) ma speriase soacramea cu pilicik lui ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Otim felicitari!Chiar vroiam sa zic ca imi lipseste cafea ta de dimineata!Dar esti absenta motivat!

3 mil la epidurala pt nastere naturala?No way!e prea mult, parerea meaatunci la dr cat dai?7-8 mil?

Mamii stai linistita ca asa dorm la inceput.Jadi are dreptate, poate fi de la icter.La voi cum e, nu vine pediatrul deloc acasa?Si cu ce crema il dai?Eu am fol. ulei de masline fiert la Victor.

Oana la tine clar esti peste 40 de sapt.Eu zic sa luam amandoua taurul de coarne si sa mergem sa ne declanseze!

Eu planific o iesire la Mcdonals dupa amiaza!, poate , poate!

Ile 39+ si Victor ( 22 dec 2005)
AMR 4 ZILE


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oaana spune:

la toate pt.raspunsuri.

oana
mami lui Iosua(5 oct. 2005) +bb AARON
poze Iosua


MAI SUNT 5? ZILE(TEORETIC)


"fiecare rasarit de soare e o noua speranta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fianna spune:

Oana, poti sa calculezi si nr de zile. Se considera ca de la UM sunt 280 de zile de sarcina, sau de la data la care l-ai facut pe bebe 266. Nici mie nu imi ies calculele deoarece aveam CM de 38 de zile! Mi-a luat 60 de zile numai ca sa ma prind ca sunt insarcinata...

Azi, conform calendarelor, implinesc cele 40 de saptamani! Si nimic! Nici un semn! Nu tu contractii, nu tu burta lasata, pp ca nici colul nu e deschis, absolut nimic! In schimb mi se umfla picioarele de m-as mira sa nu ma trezesc cu vergeturi si pe glezne

fianna Matthew Peter
40
How much longer?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

salutare
pana mi-am pregatit eu raspunsurile vad ca au raspuns deja alte fete si mult mai bine.

elena bine ai venit. nastere usoara si refacere rapida.

witchy
stai linistita ca nu iti plesneste burtica. si pitica mea mai scoate cate un piciorusi, ma doare tare, dar pielea se intinde suficient.

shpiry tinem pumnii sa nasti marti.

anya la fel ca tine am patit si eu cu alex. in spital a primit lapte cu lingurita, la san obosea foarte repede. ca sa accepte sanul l-am cam infometat. a fost nevoie de multa rabdare dar a supt copilul pana la 9 luni. sper sa am rabdare si cu pitica.

BBpuck
bine ati venit acasa.

lia la mine micul dejun e foarte sarac. pur si simplu nu8 pot sa mananc. parca nimic nu e bun. sunt singura in casa, alex e cu bona la strand. eu seara mananc mai bine.

andutzy tinem pumnii sa nu nasti intre 22 si 26.

nu am putut sa dorm mai toata noaptea. a fost foarte cald. cand am adormit putin am visat ca sotul ii facea ochi dulci unei prietene. m-am suparat foarte tare si i-am spus sa-si faca bagajele si sa plece din casa desi urma sa nasc in cateva zile. l-am trezit si l-am pus sa ma tina in brate dupa ce i-am facut ceva morala. saracul a spus ca incercase sa ma tina in brate mai devreme dar nu l-am lasat caci imi era prea cald. a spus ca sarcina asta hormonii mei au cam exagerat. e bine ca inca nu si-a pierdut rabdarea cu mine.




nico35+ 21.07.2003
www.flickr.com/photos/9282960@N06/" target="_blank"> poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

da eu il tot dau cu ulei de corp...de la johnsons baby dar asa m.a speriat si m.am suparat aseara ca imi venea sa mor si mi l.a umplut de pudra din cap pana in picioare ca stie ea mai bine... Uff nusu ce sa ma mai fac cu ea pe cuvantul meu ma dispera Dar maine vine mama si sper sa scap de un stres macar cateva saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

quote:
Originally posted by mamii

gud morning all!
Can i get some coffe pleaseeeeeeeeeeeeeeee??????:(
FElicitari otilia sa iti traiasca puiutu

Fetelor sar si eu cu o problema... pt ca nu stiu cum sa o rezolv
1.De la caldura bebitzoiului meu i se ia pielicica:( pare sa nu il deranjeze... dar pe mine da ca il vad asa franjurat ca si cum s.ar fi prajit la soare si acu ii zboara un strat de piele!Ce pot sa fac?!
2.Bebitoiul meu are pe zi 2 reprize de somn mai lungi adica 4 ore( inaintea lor mananca cam o ora si ceva) si restul mai micutze!E normal? Nu de alta dar toata lumea zice ca nu e bine sa doarma asha mult....



1. descuamarea pielii este fiziologica. se poate intampla la fiecare bb, indiferent de temperatura. si nu-l deranjeaza cu nimic.
2. bb poate dormi pana la 6 ore intr-o repriza fara a fi nevoie sa se trezeasca sa manance. asta in primele luni, ca apoi poate dormi linistit si toata noaptea, cate 8 ore.

Alina, mamica fericita a 2 "pete" - Arina Ilinca (20 iun 2007) si Anya Ioana (19 oct 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

felicitari otilia pentru micutul laurentiu!!! va asteptam acasa sa ne povestiti cum a fost.


Alina, mamica fericita a 2 "pete" - Arina Ilinca (20 iun 2007) si Anya Ioana (19 oct 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulaug2007 spune:

Schimb capitolul.

Mergi la inceput