Mamici de septembrie-octombrie 2007 (47)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns toma_lly spune:

Ramonarosca, daca vrei sa incarci poze incearca aici
Te inscrii, ii dai "upload" (sa incarci poze) si apoi "share" sa le poata vedea "publicul"
sper ca am fost coerenta

Tomitza 32+ Natalia Ioana

Poze cu mine gravidutza
www.flickr.com/gp/9702061@N05/jGo9d1" target="_blank">Lucruri pt Natty
Nunta-11 iunie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piccaflor spune:

Hello!

Raportez si eu o noapte nu prea grozava...m-am trezit din ora-n ora...dimineata am fost la dentist,si pe linga faptul ca i-a scapat dr-ului freza in gingia mea,acum ma doare si maseaua pe care mi-a plombat-o ....si mi-e si foame,dar cine reuseste sa manince acum?:(...
Roxali ce mina a doua zici tu?(oricum nu stiu citi sint cei ce cumpara lucruri uzate pt copil de pe internet)...la infanzia e premaman 90% sint noi...ma refer la carucioare,culle,patuturi,iar multi dintre cei care pun anunturi sint rivenditori chicco....din cite am inteles e destul de sigur...noi cred ca o sa comandam o culla care vine din Germania...facem o incercare,avind in vedere ca le gasesti cu 50-70€ cu tot cu transport...
Danielle merci mult
myral si eu am citit si ieri si alaltaieri despre Kay si Sosonica si m-am umflat de plins... e cutremurator...
Roxana aici stiu ca in sapt 36 se fac analizele de singe,cultura de col si urina parca...

Zicea cineva de anticorpii anti Rh....pe mine m-a pus sa-i fac in fiecare luna, de la inceputul sarcinii si pina la sfirsit....la fel si pt toxoplasmoza...
Cit despre kg,eu am pus 14 pina acum,si deja ma mustruluise serios dr-ul din sapt 28 cind pusesm "doar" 12....mi-e groaza cind voi merge la urmatorul control....dar ce naiba sa fac,ca nu exagerez cu mincarea ,insa kg se acumuleaza ca prin farmec...am ajuns sa am inaltimea egala cu greutatea 1.72 m si 72 Kg

Pupici pt toate

Picca 31+ cu Matteo


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Salut. Nu merge net si ma chinui rau sa citesc si sa postez. Scriu repede acum 2 cuvintele, ca pica iar conexiunea.

Aseara am luat Malox si am dormit mult mai bine. Dar tot ma sufoc si ma enerveaza Alex care doarme cu mine ca sta numai peste mine si imi ia aerul. Deci fetelor cu arsuri, chiar ajuta Malox ala.

Am visat insa tare ciudat, numai dubiosenii, printre care si pe BB. Era dragut, insa eram nemultumita ca era blondut. Si era tare tare urlator. Cica nu e bine sa visezi bebelusi...ma rog.

Aseara am fost in Constanta la Pizza Hutt ca imi era pofta, si ne-am plimbat pe faleza. M-am simtit tare relaxata. Azi insa iar nervi, ca e prea cald pe plaja si apa prea rece. Alex cam racita. Vreau sa ne intoarcem maine, ca sotul meu oricum trebuia sa vina 2 zile in Bucuresti, insa el tot insista sa mai stau ca vine canicula acolo. Dar nu prea mai am chef, vreau acasa. La cuib!

Pupici. Sper sa pot posta de data asta, si ma pun pe citit din urma.

Rox 32+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

nana si eu mi-am luat de la Ikea o comoda cu seltare ca sa pot pune hainutele bebelinei,nu am mai dat banii si pe masa de infasat ca nu era ieftina si mi se pare ca sunt reduceri peste tot.cand am fost la mothercare sambata erau super reduceri,cam pe la toate magazinele.
gema sa fie sanatoasa bebelina prietenei!

daca pana acum toata lumea zicea ca am burta mica,iata ca s-au inversat rorurile acum zic toti ca am burta mare,prea mare ptr. cate saptamani am.si eu...ma mandresc toata
am vazut si eu noua pompa electrica la mothecare care costa 85 lire.ce mi-a placut a fost ca o pot folosi si manual si sa ma mulg la amandoi sanii o data.ce stiti de ea?ati vazut-o?cum vi se pare?




danielle 30+ Ebonee
http://bd.lilypie.com/7dnTO.png
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Gema eu am contractii de pe la 16 sapt. dar nu stau de atunci in pat, nici acum continuu ca mai fac una alta prin casa, problema la mine e ca daca stau mai mult in picioare ma doare si burta deci nici daca as vrea sa fac ceva miscare nu prea pot. Poate contractiile prietenei tale nu erau asa multe si puternice,poate erau cele obisnuite. Eu seara am si din 15 in 15 min. si mai iau cate o pastila in plus.Prietena ta a luat si tratament? totusi sa ajunga la 42 sapt?Iar celelalte fete nu trebuie sa va speriati fiecare organism e altfel, sunt f multe femei care nasc usor, sunt putine cele care se chinuie mai mult si oricum se uita totul.Myral32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Ana, si eu am facut teste de coagulare cu Alex. HLG am facut acum o luna, poate de aceea nu am repetat. Insa sunt agitata cu coagularea, eu am mereu probleme si la analize nu iese nimic. Cu Alex am facut chestii sofisticate, tot felul de sindroame, la Fundeni, pentru ca stiam ca am probleme. Si nimic nu a iesit, insa la nastere am avut super hemoragie exact ca mama si ca bunica mea.

Annisia, nu ai motive de depresie, arati foarte bine si acum, esti foarte sexy si in plus esti mamica. O sa iti revii dupa!

Nana, esti haioasa cu mancatul inainte de culcare. Eu mananc si noaptea.





Rox 32+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gema spune:

Deci Myral la prietena mea cand au inceput contractiile (nu vb. de cele normale pe care le avea si le stia) avea 10-15/ora. Dr. cand a auzit a reactionat cam asa "wow..........la pat cu tine" si a luat No-spa, scobutil si diazepam vreo 2 saptamani pana s-au mai potolit putin. Si nu s-a ridicat din pat decat la toaleta si la masa........uneori manca in pat.
Iar cand a trecut de 36 de saptamani si a zis ca a scapat de ce era mai rau a inceput sa se miste si ca prin minune spre 38 de saptamani au disparut contractiile. Avea doar cateva/zi (normale).
Asta este povestea ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Fetelor dar ce de insomniace asta noapte. Numai eu am dormit tun dupa Malox ala. Pacat de cosmaruri.

Gabi, asta e senzatia, durerea aia jos. S-o fi intors si pitica ta.

Sabina, deci merge zapp? Ieri am sunat si am dat de sotul tau, dar mi-a fost jena sa sun din nou.

Multumesc tuturor pentru raspunsurile despre analize. Cred ca eu le-am facut pe la 27-28 de sapt si de aceea nu mi le-a dat din nou.

Sim, eu am cerut sa ii faca grupa Alexandrei in spital si nu mi-au facut-o. Eram doar curioasa, are 0 ca mine, i-am facut eu la 6 luni cand i-am luat analize pentru niste probleme





Rox 32+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Haideti ca va las, ma calca pe nervi sa ma conectez la fiecare 2 minute. Eu am luat 14 kg si ceva...deci nu mai comentez la capitolul asta.

Legat de injectie, cred ca e vorba de antitetanosul ala, eu l-am facut la Alex,e valabil 10 ani.

Legat de nastere...niciuna nu e la fel cu alta, deci nici nu va panicati si nici nu va faceti iluzii. Eu sunt incantata ca am discutat cu Badiu si nu vede nici un motiv pentru care sa nu nasc natural si acum.

Pupici.

Rox 32+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_ spune:

Pe mine nu ma baga nimeni in seama
intrebam de contractii mai sus...
Nu ma simt asa bine, ca azi a trebuit sa revin la lucru, o fata si-a luat concediu 2 saptamani, si numai eu stiu sa-i fac munca.
Asa greu trece timpul, si asa repede m-am obisnuit sa stau acasa si sa-mi vad de treaba mea





30+ Sasha Gabriel


http://good-times.webshots.com/album/559847818JkNmnj

Mergi la inceput