Mamici de noiembrie- decembrie ( 44 )

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oana8188 spune:

Buna, fetelor!

Eu intru destul de rar sa mai scriu cate ceva, dar, in schimb, va citesc raspunsurile cu mare placere.

Iata ca am intrat in saptamana 18. Totul arata foarte bine la eco, am facut si eco morfologica si dublu test; urmeaza triplu test; si, in fiecare luna, test pt determinarea titrului de anticorpi antirh; pana acum a fost foarte bine si la test au iesit absenti. Doamne ajuta sa fie asa si in continuare!

Sunt printre fericitele care nu au avut nici greturi si nici dureri, cu o exceptie: m-a durut ingrozitor tot spatele intr-o dimineata, pe la 5.
M-am dus cum am putut la maternitate si mi-au zis ca daca nu sangerez nu sunt considerata urgenta si ca sa astept sa vin doctorita mea la ora 7 jumatate la servici.
Mi-a facut eco si mi-a zis ca bebe e bine si mi-a zis sa iau no-spa 2 pe zi. De atunci nu am mai avut asa dureri, doar ceva senzatii de disconfort.

Sper ca sunteti toate bine si va urez un sfarsit de saptamana cat mai frumos!

Aaah, am uitat sa va zic ca am fost la mare 3 zile. Doctorita mea mi-a dat voie sa stau la soare; a zis ca daca mergem in strainatate, acolo o sa vedem toate burticile la soare; n-am voie sa stau intre 11 si 16, dar atat; n-am voie sa fac efort, dar am stat la soare si m-am balacit in mare cu maaaare placere! Abia astept sa mergem din nou tot asa cateva zile.

Oana 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Sebi e un baietel tare dragut, din cite am vazut seamana cu tine. Ce zice de faptul ca o sa aibe o surioara? Pune si o poza cu tine, vreau sa te vad, chiar si asa, umflata


bebe si burtik

cum creste comoara

Jasmin20+Daniel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Oana, fiecare graviduta trece prin ceva neplacut, dar important este ca esti bine si ca bebe creste sanatos. Bravo.



bebe si burtik

cum creste comoara

Jasmin20+Daniel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

quote:
Originally posted by adinag

Si eu de-abia astept sa aflu ce va fi bb, cu toate ca mi-e si frica! La prima sarcina mi-a zis ginecologul meu (altul decat acum), ca 80-90% va fi baiat. Iat 7 saptamani mai tarziu la spital la morfologica s-a facut fata...

Si acum nu as vrea sa ma fixez pe ceva si sa ma intoarca...

Ieri am fost si am cheltuit bani pe care de fapt nu-i am, dar mi-am luat lucruri asa de frumusele! Si ma mai duc si acuma, ca vreau si o pereche noua de incaltaminte ceva, si peste tot avem reduceri!

Adina 16+

Adina & Jasmina (24 iulie 2003)


Jasmin acum intelegi de ce nu vreau sa stiu sex-ul lui bb, nu cred ca ma ajuta cu ceva in caz ca imi zice prima ca e fata si eu pt. o perioda o sa fiu sa ma apuc sa imi fac planuri sa visez si dupa aia sa ma dezamageasca spunandu-mi ca e baiat sau invers sa-mi zica ca e baiat si dupa fata, sotul meu iar o ia in spirit de gluma cica" pun aia ceva la ecog. si iti transforma fata ta in baiatul meu, imi vine sa-cand il aud ca el ia totul asa de usor ,ca si cum ar fi o joaca....si eu ma stresez ,cica o face ca sa ma mai relaxeze,dar eu sunt sigura ca si el in adancul sufletului se preocupa, dar nu vrea sa ma faca sa ma preocup mai tare ...adica el e dur.. cine-l crede..caci daca ma apuca vreo durere sau ceva..si ma vede ca .. sare repede si ma intreaba , ce e mami.. ce se intampla te doare ceva?..e totul bine..?

Stefania18 Cred in puterea lui Dumnezeu! nu am de ce sa fiu stresata...
nu vreau sa stiu sexul lui bb, vreau doar sa stiu ca e bine
nu am fost niciodata un manechin& foto cu burtici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Stefania, eu sunt foarte relaxata, mi-e indiferent ce e bebe, dar eu am stiut de la inceput ca e baiat, am simtit, nu prea am avut nevoie de eco sa-mi confirme acest fapt...dar uneori rid si fac haz...chiar ieri ii spuneam lui Iosup ca cine stie, poate bebe s-a razgindit si nu mai vrea sa fie baiat si se transforma in fata...Chiar mi-e indiferent daca pina la urma chiar se razgindeste si trebuie s-o imbrac toata in bleu ...totusi, la mine bebe nu se ascunde, dimpotriva, sta cu puta in sus, Iosup auzindu-ma ca-i spun chestia aia cu schimbatul mi-a facut o poza, incerc s-o pun, desi nu se vede prea clar se vede cum a scris SCROT si CUC...cred ca e bine totusi sa stii, ca sa vezi ce fel de hainute ii iei si poti chiar sa-i spui pe nume si sa stabilesti astfel o legatura spaciala cu puiul tau...eu cind vorbesc cu cei din familie despre el deja ii spun pe nume...



bebe si burtik

cum creste comoara

Jasmin20+Daniel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

placerea a fost de partea mea fetelor sa vad ca sunt capabila...nici nu ma asteptam dar am incercat...
Jasmin eu nu o sa-i iau nimik lui bb ...cand se va naste va trage ta'su o fuga sii va lua, noi intre timp colindam magazinele si ne combinam ideile cam cum ar fi, cam asa am vrea....dar nu cumparam nimik, nu e pt. superstia care zice ca poarta rau sa cumperi dinainte..dar.. nustiu eu stau mai linistita asa...mama ar cam vrea sa stie ce e , sa fie ea prima care ii face cadou lui bb, a cam luat teapa ca lui bb deja ii s-au dat o groaza de lucruri(carucior si patut... deja .... cand le vad ma cuprinde asa o emotie...si ma face sa realizez mai mult ca voi avea un copilas....sincer nu prea stiu cum sa traiesc aceste momente cum spuneti voi sa ma bucur de gravidanta... cum adika sa ma bucur?ma voi bucura de bb cand il voi tine in brate... acum am doar un stres pana cand nu-l vad iesit.. unde-i bucuria? parca traiesc un cosmar...ma umflu, cresc in greutate, nu pot sa fac aia ca nu ma mai tine, nu pot sa ma aplec sa-mi fac treburile asa cum le faceam inainte,dr imi zice sa stau la pat, sotul meu desi ma ajuta cat de cat, am impresia ca in momentul cand nu o sa ma mai pot misca chiar si asa greu..o sa ma inglod in mizerie, dar dupa ce nasti mai ales daca fac cezarian assi atunci chiar nu o sa pot sa fac nimic... ce o sa fac.....?????????
stiu ca ma maltratez singura dar ziceti-mi voi nu aveti nici macar vre-un gand de asta , eu nu prea as crede ca ...toata lumea imi zice lasa-le incolo de treburi ca n-o sa te manance viermii..si daca ma mananca?mai ales ca eu nu suport sa-mi faca altcineva treburile ,nici macar sa-mi spele vasele.. ma atac, mor....
iar v-am plictisit

Stefania18 Cred in puterea lui Dumnezeu! nu am de ce sa fiu stresata...
nu vreau sa stiu sexul lui bb, vreau doar sa stiu ca e bine
nu am fost niciodata un manechin& foto cu burtici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

FETELE, NOI PLECAM IN CONCEDIU, LA MUNTE, AM INTRAT SA VA PE TOATE . SA NA AIBA DOAMNE DOAMNE IN PAZA PE NOI SI COMORILE NOASTRE SI SA NE REGASIM CU BINE!



Ellis21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Stefania, mie mi-e absolut indiferent chestia cu treburile casnice. In general as da ceva sa nu mai trebuiasca sa le fac, chair mi-e sila. Doar mancare imi place sa fac, in afara de copturi care nu ma intereseaza deloc. Restul, sa dispara, oricum din fire sunt tare haotica, ceea ce implica si dezordinea. Ma refer la dezordine, nu la curatenie! Chiar eu nu pot intelege lde ce unele persoane trebuie in fiecare zi sa aspire, stearga podeaua si mai stiu eu ce? Cunosc o femeie (care a fost toata viata casnica) care in fiecare zi face vreo 6 ore curatenie. Si au apartament de 70 m², nu palat... Oare ce face mai aia tot timpul? Nu pricep

Dar nu va luati dupa mine, ca asa-s eu, cu capu-n nori si daca s-ar putea mereu pe fuga, cum incep un lucru ma gandesc deja la altul... catastrofa!

Adina 16+


Adina & Jasmina (24 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Cami, ai un baietel foarte frumusel! Mi-au placut toate pozele, si chiar vreau sa te intreb ce aparat ai, ca dupa unele poze imi pare a fi mai performant?

Adina 16+


Adina & Jasmina (24 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

Adina eu nu zic ca sunt obsedata de curatenie, sau ca nu sunt si eu un pic dezordonata,ca doar fiecare e ordonat in dezordinea sa si daca intervine altcineva si-ti da peste cap .. nu e prea placut... cred ca as inebuni sa stau,toata ziua sa fac acelasi lucru dar imi place sa pastrez...si daca fac asa cum stiu eu.. se mentine..
dar am lasat mai moale cateva zile, asa cum imi recomanda toata lumea si deja cand ma uit incep sa inebunesc... nimic nu e la locul lui asa cum le pun eu... oofff da-mi rabdare Doamne!

Stefania18 Cred in puterea lui Dumnezeu! nu am de ce sa fiu stresata...
nu vreau sa stiu sexul lui bb, vreau doar sa stiu ca e bine
nu am fost niciodata un manechin& foto cu burtici

Mergi la inceput