* Mamici de Ianuarie - Februarie 2008 * (15)

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luky spune:

Azi mi-a fost tare rau. De la6 am pana la 12pm am invcercat sa vomit si abia am reusit dupa lungi chinuri cu frisoane. Tocmai ce ma gandeam ca nu-mi mai fusese rau de vreo sapt. Sper sa treaca la 4 luni asa cum zice lumea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luky spune:

Azi mi-a fost tare rau. De la6 am pana la 12pm am invcercat sa vomit si abia am reusit dupa lungi chinuri cu frisoane. Tocmai ce ma gandeam ca nu-mi mai fusese rau de vreo sapt. Sper sa treaca la 4 luni asa cum zice lumea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgo spune:

Nasol , LUKY , cu ghimbir nu trece ?

Fetele , sa bata vant de bucurie peste forum , iar am vazut "dusmanu'" ala mic la echo , am fost la morfo de trim. I

Deci : pliul nucal e 1,2 mm , ca la carte , no problem . Sa vedem si sangele ce zice , mi-a luat azi ca la porc ...

Oi fi eu nebuna , dar asta miku' mi-a dat suturi aseara ! Si ma tine in meciuri de atunci , cred ca are campionat . Dar la echo dormea , a stat cuminte foc , a masurat tanti . Mi-a dat in detaliu capsorul si ce credeti ? Are exact nasul meu , drept .

Hai pup pup si lasati norii toxici , ca-m trecut noi si prin Cernobal daca va mai amintiti .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns docdecap spune:

felicitari, virgo, e taaare frumos sa-l vezi la eco, ne bucuram pentru tine... data viitoare sa ne spui si sexu' lu' dusmanu', sa stim culoarea...

Of-of, mai mult am incurcat fetele cu treaba cu pozele, o mai asteptam si pe mari maine, precum si irinouka cu poze cu bolovanii in rostogolire..

va pup de noapte buna, ma retrag sa zac pe canapea si sa-mi revin un pic (iar mi-a facut caldura figura, ameteala precum si draga de greata, vad ca tine mult la mine si ii e greu sa imi dea papucii)

Monica 15+

Life's a beach
pisoi in lucru
www.flickr.com/photos/monicu/sets/" target="_blank"> noi doi si-o cununie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Buna seara fetelor. Va multumesc la toate pt. urarile voastre. Din pacate azi am avut o durere groaznica de cap, acum mai pe seara m-a mai lasat. Cred ca sunt si obosita cum am facut asa mare pauza la servici.Dar cred ca ma culc devreme in seara asta , ca sa fiu maine fresh.
Citesc din urma , ca vad ca ati fost harnicute azi.

Noi 2 singurei

Cum creste pisoiul nostru 15+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

fetelor, dak sunt cuminte vad ca nu mai apar firicelele de sange maronii...mi-e greata ca am "ciugulit" un pic de cioco. Nu stiu ce mi-a venit! Vineri fac bitestul si merg la Iosup la screeningul de trim I. Am credinta ca Dumnezeu are grija de bb si-l voi vedea tzopaind ca de obicei. http://www.acegraphics.com.au/articles/dietsch01.html
Am pus mai sus un articol interesant. L-am gasit la mamicile de iulie august. Pupici tuturor!

10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:

Miki si Gratiela , bafta multa la eco , sa aveti parte numai de vesti bune !

Monica , merci pt info cu modificatul raspunsului , am "reparat-o" deja. Grija mare cu ametelile alea ,sa n-o comiti din nou . Caldura asta ne termina...

Natalia , am vazut filmuletul si vreau sa te intreb...sigur e fetita ? , ca , la un moment dat , intr-o imagine 3D luata cu fatza puteam sa jur ca am vazut o putzulica...chiar arata ceva medicul cu clicul mouse-ului in dreptul umflaturii ...nu sunt eu experta , dar i-am aratat si lui barbata-miu si el tot asa vede.Tare sunt curioasa ce-ti explica in momentul ala.

Hai ca va las , c-a inceput "Grey's anatomy " si-mi place ...cred ca trebuia sa ma fac doctor.




14+ cu Sara - Eliza


Bebelina din burtica
Cununia civila
Nunta
Am mai crescut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NataliaS spune:

Bafta fetele la eco, sa veniti cu vesti bune!

Gatta - si eu asa as fi spus ca-i baiat dupa ce am vazut eu, dar dr imi arata acolo sexul copilului, care cica in momentul respectiv este o protuberanta care poate fi fie vulva, fie penis si se mai modifica ca aspect, dar lui ii arata ca se va fi totusi vulva...oricum la fetitele nou nascute e umflata pasarica sub influenta hormonilor din burtica.

I-am trimis filmuletul si unei prietene care e ginecolog si ea mi-a confirmat ca e fetita
[pupic]

Natalia 17+ sapt si Ana iubita 04.02.2005
Poze: http://pg.photos.yahoo.com/ph/natydu/my_photos
Acolo unde domneste iubirea, si imposibilul poate fi atins! (proverb indian)
http://bd.lilypie.com/oRqSp3.png
http://www.youtube.com/watch?v=0R-FPIHNFJw

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Natalia, felicitari pt. fetita.
In 4 sapt. sper sa aflam si noi ce are mami in burtica.

Noi 2 singurei

Cum creste pisoiul nostru 15+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca.Diana spune:

quote:
Originally posted by docdecap

Gatta,
mie sotul mi-a interzis sa mai citesc pe DC despre povesti triste, dupa ce prima oara cand am intrat am citit la dezbaterea nastere naturala sau cezariana, si povestea o fata despre orori care se intampla la camera de garda, mai ales cu fetele care vin sa nasca acolo fara sa aiba un medic ce sa le fi urmarit... A doua oara am citit tot pe DC o poveste despre un copil care a murit dupa nastere, nu mai stiu la ce subiect, si am bocit iarasi tot vreo jumatate de ora fara sa ma pot opri. Saracul, m-a tinut in brate, eu oricum sunt sensibila de felul meu. Tin minte cand lucram la Crucea Rosie la programul social ce eforturi faceam sa nu dau in lacrimi cand mai dadeam de cate un caz de oameni loviti rau de tot de soarta...

Acum, si cu sarcina si furtuna ei hormonala, si cu faptul ca deja imi fac griji pentru copil, am interdictie de la el! mi-am pus si eu limite, pentru ca stiu ca imi face doar rau si mai bine ma uit la ce o sa fie bine, ca oricum ce pot face, fac.

asa ca incerc sa ma tin deoparte de povestile triste in care nu sunt implicata, si sa am o vorba buna pentru oricare dintre noi, cele de la odisee, daca trecem prin probleme sau griji.

Va pe burtci,
Monica 15+

Life's a beach
pisoi in lucru
www.flickr.com/photos/monicu/sets/" target="_blank"> noi doi si-o cununie





Buna zuzici!

Si eu am patit la fel! Mi-am alocat o zi intrega sa citesc despre doctori de care sa te feresti si despre povesti nefericite din spitale. Pe langa faptul ca m-am deprimat/ingrijorat si ca am plans ca o proasta, m-am ales si cu contractii. Traiasca nospa care si-a facut imediat efectul. Am trait o zi oribila. DE atunci m-am invatat minte sa nu mai citesc despre provesti nefericite. Trebuie sa fim optimiste si sanatoase! Asa ca Gatta urmeaza exemplul lui docdecap. Nu are sens sa te ingrijorezi aiurea.



Anca Diana

11+
http://bd.lilypie.com/LeePp3.png

Mergi la inceput