Mamici de iulie-august 2007 (78)

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

Multumim la fel Cecilia!

Oanaa mai sunt si eu dar cu pauze ca trebuie sa stau in pat si nu am laptop. Mai fac ture intre calculator si patutz.

Denisa Maria 38+


poze cu noi si cu burtik crescand

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claucia spune:

Fetelor nu am apucat sa citesc insa se pare ca mesajul meu nu a ajuns la voi.

Pe 13 iulie la ora 11:23 a venit pe lume Alessia Maria prin cezariana, 3,750 Kg, o frumoasa si o falcoasa. Azi suntem acasa, suntem bine, mancam si dormim si nu plangem (inca nu avem colici).
A fost f bine, povestea o pun alta data cand e mai mult timp, a fost super oricum si la Municipal a fost f bine.

Eu am trimis AndreeiC mesaj insa ea era la un alt etaj tot la municipal si AndreiZ care se pare ca nastea odata cu mine. Alte nr de tel nu aveam spre rusinea mea...

Cu ele am vorbit insa...cine poate, va rog sa modificam si prima pagina. Se pare ca am fost ...8??? pe 13 iulie.

Va pup mult mult

Clau si Alessia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oaana spune:

Brazuca,mai ai contractii?S a stii ca eu la prima sarcina am avut travaliu fals si am nascut abia dupa 4 zile.

oana
mami lui Iosua(5 oct. 2005) +bb AARON
poze Iosua


MAI SUNT 7 ZILE(TEORETIC)


"fiecare rasarit de soare e o noua speranta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oaana spune:

Clau,felicitari pentru fetitza scumpica,sa dea Domnul sa fie sanatoasa,papacioasa si fara colici.

oana
mami lui Iosua(5 oct. 2005) +bb AARON
poze Iosua


MAI SUNT 7 ZILE(TEORETIC)


"fiecare rasarit de soare e o noua speranta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

claucia felicitari si un dulce de la noi.

sa-ti traiasca minunea.

ieri ai facut cezariana si azi esti acasa?
si eu sunt planificata la cezariana si mi-e asa frica am auzit ca sunt niste chinuri groaznice dupa nastere.si ca vreo 4 - 5 ore e vai.

curios tu esti acasa.

o sa te rog cand ai timp sa-mi spui doar ce tip de anestezie ti-a facut si cum au fost primele ore dupa nastere.

te pup si iti multumesc mult.
O PT PRINTESICA TA.

AFIBEBE32+Cristian Nicolae

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shpiry spune:

Salutare fetele!...mda, acuzarea: tras chiul =vinovat.Iertare..ca suntem pe ultima suta de metri si e multa treaba. Oricum am cam intrat in ultimele zile si v-am citit dar nu am apucat sa va si scriu.Am observat ce zi cu noroc a fost Vineri 13! Felicitari mamicilor! Sa aveti copii frumosi,sanatosi si mancaciosi si sa va bucurati o viata de ei!!Bineinteles urarea e valabila si pt. mamicile care au nascut in celelalte zile!Fara exceptie.

Noi suntem bine, sanatosi. Fii-miu face in burtik mea de ma si sperii uneori: ce-am sa ma fac dupa ce nasc - cu un copil asa de "saltaret"? Poate o sa ma ajute sa dau kilele astea multe care s-au lipit de mine...ce ziceti?

Piersici!..Brazuca - si io infulec la marea arta piersici! Noroc ca cei de la magazin aduc in fiecare zi..ca altfel ar fi vai si-amar de ei!
Si io tre sa stau cumintica sa nu vina bb mai devreme ca suntem in "renovare". Noroc de sotul meu care alearga de colo colo sa-mi faca poftele. Ce pacat ca n-o sa mai tina mult faza cu alintatul!!

Suntem programati la cezariana pe 24 iul. Teoretic....practic mai vedem noi.Din fericire dr. meu e in localitate, deci daca puiul mi se grabeste...are cine sa-l intampine!

Tu stai cumintica si lasa treaba...ca treaba e tot inainte.....niciodata nu se termina! De expl. eu sunt in faza de listute pt cumparaturi. Si de fiecare data cand ies cu sotul meu mai luam cate ceva (de pe lista sau nu..)si ajung acasa...bifez constiincioasa si ma gandesc ca la un moment dat listele se vor termina. Dar nuu....spre disperarea tuturor, listele primesc noi si noi produse "de maxima importanta" care trebuie achizitionate. Ce sa-i faci...bb are nevoi multe si trebuie sa incerc macar sa i le anticipez...sau doar sa ma alint si sa ma joc si eu..cat mai pot cu aceste produse in miniatura cu mirosuri frumoase si culori si modele de-ti dau lacrimile de drag.

Multumim Cecilia L pentru urari. Sa dea Domnul asa sa fie si in cazul tau!

Iak v-am impuiat capul cu prostii...am timp azi.
Pupici pe burtici...sau pe nasucuri de bebici!
Irina

Shpiry 37+ Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shpiry spune:

Felicitari Claucia! Multe si pentru tine si puiuta ta! sa fiti sanatoase si fericite impreuna!Recuperare grabnica!

Pupici, Irina

Shpiry 37+ Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

quote:
Originally posted by oaana

Brazuca,mai ai contractii?S a stii ca eu la prima sarcina am avut travaliu fals si am nascut abia dupa 4 zile.

oana
mami lui Iosua(5 oct. 2005) +bb AARON
poze Iosua


MAI SUNT 7 ZILE(TEORETIC)




"fiecare rasarit de soare e o noua speranta"




Doar seara mai am contractii cand incerc sa dorm. In rest daca am sunt foarte usoare si nu ma deranjeaza. Gogoshik da din picioare la greu si are chef de joaca si de dansat.

Ma gandesc ca poate ma apuca sa nasc marti seara cand e concertul Rolling Stones, ca maternitatea e gard in gard cu Stadionul Lia Manoliu.


Denisa Maria 38+


poze cu noi si cu burtik crescand

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Claucia felicitari !!!

Simona 37+ Matei Hisham

Crash test dummies

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulaug2007 spune:

Schimb capitolul.

Mergi la inceput