Regulile unei desparţiri elegante

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns daniela_b spune:

quote:
Originally posted by iulian1969g
Nu stiu cum erai inainte de eveniment ( Tu te-ai despartit, inteleg. Sau n-am inteles bine? ), dar acum e clar ca ai dobandit cu adevarat simtul umorului!!!




Iulian, n-am avut "onoarea" sa ma aflu intr-o despartire in defavoarea mea...
Am scris la subiect, tocmai ca sa inveselesc atmosfera (ca sa zic asa...).
In afara de boala incurabila si moarte, gasesc ca toate celelalte se pot rezolva cu putin umor.

Intotdeauna incerc sa vad partea buna a lucrurilor.

De pilda, daca as fi parasita cred ca as suferi cumplit in primele zile dar cunoscindu-ma as crede ca mai degraba m-as gindi ca despartirea poate fi o oportunitate pentru mine sa scap de ce e greu/rau si asta m-ar mobiliza sa vad "roz" in fata ochilor.

Ce-i drept nici nu am copii, poate ca ei ar schimba totul (stiu si eu?).

Oricum, n-am fost panicata niciodata de urmarile despartirilor mai mult sau mai putin elegante fiindca m-am gindit intotdeauna la mine ca la o persoana ce ramine tot intreaga chiar si fara EL si ca niciun EL nu ma poate lasa altfel decit cum m-a gasit, adica "frumoasa, desteapta si plina de umor".



www.helpsonia.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulian1969g spune:

quote:
Originally posted by daniela_b
niciun EL nu ma poate lasa altfel decit cum m-a gasit, adica "frumoasa, desteapta si plina de umor".



Normal !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla28 spune:

DANIELA!
esti tare!

carla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Despartire eleganta: ne alegem una bucata avocat, ne punem de acord de acasa cine ce vrea si intocmim actele in nici juma` de ora. Fiecare isi vede de viata lui personala, pastram un zambet la intalnirile unde este copilul si gata.


Daria & www.webshots.com/user/giulia16" target="_blank">GIULIA_(2004_08_16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicole27 spune:

In orice situatie dificila nu trebuie sa deznadajduiesti. Acesta e, cred, cel mai bun mijloc sa treci prin viata si poate ca tot aici sta si arta cea mai la indemana de a mai pricepe cate ceva din tot ce exista.Cand nu se mai poate ajunge la un consens, cel mai bine ar fi ca fiecare sa isi vada de viata lui, frumos. In fond, cu acea persoana am impartit ceva mai mult decat cu altii,nu? orice drum ai alege, se poate gasi in el incantare, plictiseala sau placere. Conditia este sa socotesti nefericirea mai usoara si sa nu ti-o faci un chin.Sa fim sinceri, toti ne obisnuim mai devreme sau mai tarziu cu aceste situatii, pana la urma le acceptam, pentru ca asa e viata. Daca nu am reusi sa ne obisnuim, nici un om nu ar putea sa tina piept nefericii daca ar simti necontenit zguduirea de la inceput.
NICOLE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saka spune:

Mi-ar place si mie sa mi se intample asta .
Dar oricat de eleganta as vrea sa fiu ............nu vad luminita de la capatul tunelului .
asa ca ......... las la voia intamplarii .
Ce spune supereva ........ sunt vise .
( d p m d v d r )


oana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelinajoli spune:

Da se poate ca Jenifer sa aiba dreptate.Asa este cel mai bine,sa ai clasa in tot ceea ce faci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelinajoli spune:

dar sincera sa fiu imi place foarte mult relatia Brad-Angelina!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelinajoli spune:

L-am luat pe Bradul meu si l-am impodobit cu trei copii ca sa nu-si mai aminteasca de Jenifer,spalatoreasa din coltu strazii....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ubita spune:

ELEGANTA ..CAND IMPARTI COPIL,PURCEL,CASA,MASINA...EU CRED CA DEVII ELEGANTA DUPA DIVORT .SI ASTA LA PROPRIU.

Mergi la inceput