Regulile unei desparţiri elegante

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

din tot ce sc reiese ca tu crezi tot ce citesti prin reviste de scandal.. oricum nu e problema mea, crezi ce vrei...

on topic: si eu sunt pt despartiri elegante



quote:
Originally posted by principe

of topic

gaberiela, -Gabbriela

de unde ai scos tu atitea procente???? ce citesc shi in ce cantitate cred sau nu cred ?

aaaaaaaaa,
am dreptul sa ignor gradinarul care vorbeshte de cruditati shi se simte satisfacut numai cu carnitza in singe.(mai ales cind el taie primul)
cred ca sunt "secondata " de mai mult de un bal,mai ales daca m-as duce pe la cariera de la 8 la 17 unde subiectul lui PUIMIC a trebuit sa fie inchis ,immmmm shi subiectul FLAVIUTZEI shi inca altele.


on topic,

total pentru despartirile civilizate.




Sanatate si numai bine

Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian


www.freewebs.com/gabbriela_nicole/" target="_blank">
scaune de masina pt copii

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns principe spune:



eeeeee gabbriela,dar vad ca esti fan ,fan,fan.
uite ca la tv ...nu in "revistele de scandal" (ca nu dau banii eu pe ele). a aparut madona imbracata ca o mamaica cu fusta pina la genunchi ,batic in cap ,facea propaganda cartii ei(nu stiu cum se numeshte cartea ei )iar la citva timp a aparut madona in ultimul ei videoclip(cred,)care este o (imi vine sa spun profanare... nu o mai fi crestina ,dar macar fiindca pozeaza in scriitor sa nu-shi dezamageasca cititorii(fiindca majoritatea sunt crestini shi chiar daca nu ar fii ,tot gust de leahamite lasa sa vezi asha ceva.deci, de aici poti trage concluzii ,cum alearga unele stelutze la extreme.
deci am vazut nu am citit shi canalul nu era de scandal.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue eyes spune:

Subiectul se numeste "Regulile unei despartiri elegante", subiect care se pare ca deviaza spre barfa sau zz. Poate ca nu ar fi rau se ne amintim de
Regulile polemicii civilizate

(stabilite de Universitatea din Oxford, 1890)

1. In orice polemica stiintifica, sociala sau politica, discutia trebuie sa se rezume la schimbul de idei si numai la acele idei care au legatura cu problema respectiva.

2. Partile aflate īn polemica folosesc drept argument fie teorii stiintifice, fie fapte concrete din realitate care sīnt relevante īn ceea ce priveste problema discutata.

3. Partile nu au dreptul sa aduca īn discutie caracterul, temperamentul sau trecutul adversarului, deoarece acestea nici nu infirma, nici nu confirma validitatea ideilor pe care le sustine.

4. Partile nu au dreptul sa puna īn discutie motivele care determina atitudinea ideatica a adversarului, deoarece aceasta abate discutia de la problema īn sine.

5. Etichetarea adversarului, prin mentionarea scolii de gīndire, clasei sociale, organizatiei profesionale sau partidului politic din care acesta face parte, constituie o īncalcare a regulilor polemicii si dezvaluie slabiciunea lipsei de argumente. Intr-o polemica civilizata conteaza numai argumentele invocate de adversar ca individ si nu ca membru al unei scoli sau organizatii. Nu ai dreptate pentru ca esti gīnditor materialist, patron sau laburist, ci daca argumentele tale sīnt convingatoare sau nu.

edit: ah, diacriticele!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

principe, pai da... aia era o carte de copii ii facea propaganda dupa cum se merita si dupaia pe scena.. nu uita pe scena era muzica ei ... nu inseamna ca daca in video clip si pe scena se imbraca si canta ceva aia e viata ei. Nu uita - aia e doar o meserie, ceva din ce scoate bani. Daca oameni aia prefera genul ala de muzica si da bani, ea se adapteaza si scoate bani din orice, eu chiar nu o condamn ca incearca sa faca bani.. in ziua de astazi trebuie sa storci banii din orice.

Sanatate si numai bine


Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian

www.freewebs.com/gabbriela_nicole/" target="_blank">
scaune de masina pt copii

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissParker spune:

A ne desparti elegant nu trebuie sa excluda constientizarea ca totusi ne despartim si ca exista motive puternice pentru o despartire. Eu cred ca "a ramane prieteni" cu ex-ul poate fi o capcana foarte periculoasa.


Felicia
Poze cu noi si vacantele noastre
*****************************
Adevar > Autonomie > Identitate

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bluel spune:

Felicia, de acord cu tine.
Nu putem ramane prieteni in nici un caz, putem sa ne vedem civilizat atunci cand e neaparata nevoie (isi ia copiii, etc), ne dam "buna-ziua" daca ne intalnim pe strada, dar de aici pana la a fi prieteni....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

quote:
Originally posted by MissParker
Eu cred ca "a ramane prieteni" cu ex-ul poate fi o capcana foarte periculoasa.


de ce? intreb, pentru ca io zisei ca am ramas prieteni.

Ajutati-o pe Diana
************
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
************
Alaptatul Help-Line
************
mami de Sonia Marie (23 ianuarie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Eu cred ca e greu sa ramii prieten, mai ales in faza initiala. Dar dupa ce se stinge focul, e posibil.

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Mda, depinde ce inseamna prieteni

Eu sunt in relatii admirabile cu exul, dar nu prea imi gasesc timp sa iesim la cafea, sa stam la o barfa...bine, s-a lasat si pagubas sa mai ceara asta...so...nu prea sunt prietena de nadejde.

Adina + Olivia 04.03.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns principe spune:

cind ai inchis toate conturile cu persoana care ti-a fost partener(adica esti impacat cu toate sentimentele nutrite ptru ea)shi mai ales cind in mijloc sunt copiii, cred ca este bine sa ramina o relatzie de prietenie.eu zic ca este periculos doar atinci cind ushile pe care le-ai inchis la ieshirea din relatzie nu sunt bine inchise,daca sunt bine inchise nu simti nici dragoste nici ura ci doar prietenie.

Mergi la inceput