Regulile unei desparţiri elegante

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bluel spune:

Se pare ca Anistoanca era mult mai interesata de silueta si de coafura, pe cand Brad chiar isi dorea un copil, asa ca dupa multe incercari s-o convinga pe doamna, s-a reorientat si acum are chiar mai multi copii!

Eu chiar o admir pe Anjelica nu faptul ca s-a maritat cu Mr. Brad, ci pt. ca la banii ei se mai poate gandi si la acte de caritate si la copiii amarati din lumea asta. Poate de aia si D-zeu i-a mai dat si un copil al ei propriu si personal! Poate ca si noi cele de pe forum, cele care ne dorim copii si inca nu-i avem, ar trebui sa ne gandim putin la viata noastra si la ce facem noi pt. ceilalti si sa luam niste masuri....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina_nz spune:

cred ca totusi se dorea o discutie despre despartire in general.
Brad si Jen erau ca un exemplu......ca daca se doreste o discutie pe cazul lor ar trebui sa sa mute la barfe si mondenitati


Ina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue eyes spune:

In cele mai multe cazuri, o despartire, mai ales un divort, comporta multa durere care trebuie prelucrata intr-un fel sau altul. Intr-un fel e discutatul, poate necontrolat - aka barfa, cu cei apropiati. In alt fel e posibil cu ajutorul unu psiholog, adica descarcatul sacului in cadrul unor sedinte. Dar cum asta nu e la indemana tuturor, motive financiare sau convingeri "anti-pisalog", se trece la plansul pe umarul amicilor, plans care are si el o perioada limitata: dupa aceea devine enervant chiar si pentru cei mai apropiati sa auda aceeasi placa.

completare1: sunt si cazuri in care se despart amical, dar putine: proportia despartirilor cu strigate e covarsitaore.
completare2: cei care au ramas cu sechele adanci ar putea lua in considerare niste sendinte cu un psiholog si sa faca o data pentru totdeauna curatenie generala in suflete si poate si in ratiune, in asa fel incat sa nu mai vada viata doar ca pe un camp de sah: in alb si negru, cu patratele bine delimitate. Sau mai rau e cand amesteca albul si negrul si iese gri. Din doua rele, niciuna nu-i buna: alb+negru/gri.
Viata trebuie vazuta ca un curcubeu, mai ales ca el iese dupa ploaie. Viata poate fi atat albastra cat si viu colorata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goldi spune:

Cred ca te poti desparti elegant numai cand nu ai regrete, cand ti-ai stabilit planul de viitor si stii ce ai de facut, sau,in cel mai fericit caz, cand ai alaturi de tine pe omul potrivit si viitorul pare roz.
Cam multe conditii ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

quote:
Originally posted by MissParker

Deci mai intai se sustine ca Jen a fost oo "doamna" si a tacut, DAR a spus totusi ca se pare ca lui Brad ii lipseste si cea mai mai mica urma de sensibilitate. Contradictie flagranta.

Apoi, ce pisici de "sensibilitate" pentru ca ala s-a pozat cu familia, familie pe care si-ar fi dorit-o si cu Jen, dar ea era ocupata cu inventarea de noi coafuri pentru noi sitcom-uri? Sa fim seriosi. Mimoze pe paine...

Si eu sunt fan Brangelina, na ca m-am deconspirat

Nu s-a pozat cu familia adevarata. La vremea aia nu anuntasera nici sarcina lui Angelina. Era mult inainte de divort, era o familie "falsa", pentru pozele din revista numai. De acord cu Jennifer si nici nu sint fan. Dar cred ca va dati seama ca nici Angelina sau Brad nu ma incinta, dar deloc.


Felicia
Poze cu noi si vacantele noastre
*****************************
Adevar > Autonomie > Identitate

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !!!




The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns principe spune:

nu sunt fan artishti marile ecrane.
dar nu vi se pare ca adoptzia este la moda in lumea sata a artishtilor??
oare chiar li s-au trezit la toti asa instinctele ,sau mai este shi vorba de propaganda gratuita sau competitzie cine infiaza mai multzi copii?? cred ca ii costa mai putzin sa infieze un copil decit sa faca o campanie publicitara.nu ca as fii impotriva adoptiilor acestora,chiar mi se par norocoshi copilashii,dar au miros mai mult de adoptii de afish.am citit un articol unde madona avea o casa cu nu stiu cite nivele, unul din nivele era destinat copiilor ,iar acestia nu aveau voie sa faca galagie(vorbeau in shoapta), sau sa traga apa la baie cind madona sixtina dormea ,chiar daca dormea in al nspelea nivel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Am gasit: pozele cu familia "de imprumut" au aparut in W, numarul din Iulie 2005. Deci au fost facute cind? In Mai sau Iunie presupun. Divortul de Jennifer a fost anuntat pe 22 August.
Insensitive? Very! Cautati pozele si o sa vedeti. Daca sotul meu s-ar juca de-a familia cita vreme e casatorit cu mine cred ca as avea mai multe de spus decit Jennifer.
Cum spuneam - nu sint fan, dar cred ca in public s-a purtat foarte bine atunci cind a trecut prin asemenea momente grele.
Nu stiu daca a vrut sau n-a vrut copii, cred ca Brad o lasa pentru Angelina si daca aveau copii.
Scuze pentru off-topic.
In rest, sint pentru despartirile elegante. Cind omul e asa magar (cum a fost Brad) ce rost are sa te mai lamentezi? "The best revenge" e sa-ti mearga bine, sa arati bine si sa gasesti fericirea si fara el. Out of sight, out of mind!
The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

quote:
Originally posted by principe

nu sunt fan artishti marile ecrane.
dar nu vi se pare ca adoptzia este la moda in lumea sata a artishtilor??
oare chiar li s-au trezit la toti asa instinctele ,sau mai este shi vorba de propaganda gratuita sau competitzie cine infiaza mai multzi copii?? cred ca ii costa mai putzin sa infieze un copil decit sa faca o campanie publicitara.nu ca as fii impotriva adoptiilor acestora,chiar mi se par norocoshi copilashii,dar au miros mai mult de adoptii de afish.am citit un articol unde madona avea o casa cu nu stiu cite nivele, unul din nivele era destinat copiilor ,iar acestia nu aveau voie sa faca galagie(vorbeau in shoapta), sau sa traga apa la baie cind madona sixtina dormea ,chiar daca dormea in al nspelea nivel.




mie mi se pare o cruzime sa afirmi asa ceva. adica daca sunt celebri, nu au inima? de ce nu adopta toate celebritatile, atunci?
Angelina a avut o copilarie trista, o adolescenta tragica rau si o tinerete super salbatica. s-a regasit cand l-a tinut pentru prima oara in brate pe Maddox, nici nu planuia sa adopte, deci? si la cat de celebra era deja, ce-i mai trebuia propaganda, nu stiu.
crezi ca femeile mai putin bogate adopta pentru ca au nevoie sa le laude lumea? daca ai citi putin la subforumul de adoptii, ai vedea cate dificultati au, de fapt, cu opinia publica atunci cand adopta.
Angelina e super criticata aici ca nu a adoptat din US, deci are parte de publicitate negativa, daca e s-o luam asa. ma indoiesc enorm ca nu iubeste copiii adoptati, ba chiar a declarat ca-i iubeste mai mult decat pe fiica naturala.

Ina, linkul din mesajul Mirelei face trimitere la un interviu cu Jen Aniston. comentand pe cazul respectiv, comentam on topic, zic eu. nu e barfa mondena, e vorba de a discuta un model de despartire, nu conteaza ca e din lumea celebritatilor.

Ajutati-o pe Diana
************
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
************
Alaptatul Help-Line
************
mami de Sonia Marie (23 ianuarie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

quote:
Originally posted by Ramona J

Am gasit: pozele cu familia "de imprumut" au aparut in W, numarul din Iulie 2005. Deci au fost facute cind? In Mai sau Iunie presupun. Divortul de Jennifer a fost anuntat pe 22 August.
Insensitive? Very! Cautati pozele si o sa vedeti. Daca sotul meu s-ar juca de-a familia cita vreme e casatorit cu mine cred ca as avea mai multe de spus decit Jennifer.
Cum spuneam - nu sint fan, dar cred ca in public s-a purtat foarte bine atunci cind a trecut prin asemenea momente grele.
Nu stiu daca a vrut sau n-a vrut copii, cred ca Brad o lasa pentru Angelina si daca aveau copii.
Scuze pentru off-topic.


una e divortul, alta e separarea. ei erau separati din primavara. asa, si jen s-a dus la cina cu vince tot in primavara, dupa ce s-a separat de brad.

nu cred ca esti off topic. putem inlocui jen cu maria, brad cu gheorghe, angelina cu vasilica si vince cu vasile, poftim. :-))

Ajutati-o pe Diana
************
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
************
Alaptatul Help-Line
************
mami de Sonia Marie (23 ianuarie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns principe spune:

conchita,

nu ,nu este o "cruzime" este o constatare a mea shi la mod general nu exclusiv la cazul brad angelina(sigur exista exceptii).shi critica tot propaganda este,(dp meu de vedere).poate nu stii, dar multi artishti provoaca vilva deliberat ptru a stirnii senzatzii.oare daca madona este celebra shi are inima de ce pedepseshte copii "izolindu-i" shi le cere sa nu se mishte cind domnia ei doarme???citeshte ce spun bonele de comportamentul artistilor fata de copii...shi madona nu este singura celebritate cu apucaturi de mama model care infiaza din dragoste.
p.s.
conchita,fiindca tot veni vorba de "cruzimi" citeshte-ti un pic postarile shi dupa aceea arunca cu pietre,cred ca avertismentul care ti l-au facut cadou nu a fost deloc ptru dulcegarii.



Mergi la inceput