Mamici de noiembrie-decembrie (43)

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Multumim, dragutzelor, sunteti niste dulci, ca intotdeauna..., ne doresc la toate sa avem bebelusi sanatosi si frumosi.

Darleena, nu am luat nimic, eu nu am luat niciodata nimic in timpul sarcinii, nimic altceva decit un centrum materna pe zi. Chiar ziceam ieri ca daca nu scade IR -ul o sa iau si eu Bio Marin plus, dar n-a fost nevoie, chiar ii ziceam lui Iosup la inceputul consultatiei ca am avut IR dreapta de 0,86 si el mi-a confirmat ca in general IR-urile scad.



bebe si burtik

cum creste comoara

Jasmin20+Daniel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darleena spune:

Hmmmm o sa ziceti ca am eu o pata pe creier, dar daca Iosup cu gura lui spune ca in general IR-urile scad de ce naiba le spune tuturor fetelor la 20 de saptamani ca au Ir-urile marite?
Naiba sa le ia de Ir-uri!

Bine, ca nu m-am stresat eu prea tare cu Ir-urile astea, de la bun inceput de cand mi-a zis ca sunt cam mari. Dar parca un junghi undeva intr-un colt al creierului tot aveam.

De acum promit ca uit ce sunt alea IR-uri.


23+ si baby Kara

Pana vine bubu

poze bubu mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alfa_anca spune:

Multumim fetele pt aprecieri. Si eu ma bucur mult ca stiu ca e bine, desi va ziceam zilele trecute ca stiu sigur ca e bine la cat de tare ma bate.
AncaD analize mi-a dat de-astea uzuale : sumar de urina, HLG, probe coagulare si biochimie sange (acid uric, uree, glicemie, Ca, Mg, Fe, eetc) etc si cultura de col pt streptococ B. Cam astea sunt.
Si in functie de rezultate vedem mai departe ce si cum. Adica i-am zis ca mi se umfla picioarele din cand in cand si mi-a zis ca vedem la rezultate dc e ceva de la rinichi sau pur si simplu se umfla picioarele pt ca apasa sarcina pe vene sau alte chestii.

Anca 24+ Elena

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alfa_anca spune:

Bei, lasa-ti-l in plata DOmnului pe Iosup cu IR-urile si kg-ele ca e disperat cu astea.

Anca 24+ Elena

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Mirela, Jasmina si Anca felicitari pentru bb-ii sanatosi si lipsa de probleme!

Creem, pai asta-i problema, ca ma trezesc de cateva ori pe noapte: de vreo 3 ori merg la buda, si de cateva ori ma mai freaca si fiica-mea, iar eu adorm in general tare greu. deci numai bine adorm, ca ma si trezesc din oarecare motiv. Iar dimineata sunt moarta de oboseala. Tocmai am incercat sa dorm, dar n-am prea reusit. Am stat mai mult in pat si amatipit doar putin...

BB, imi pare rau ca n-a fost asa bun tortul, data viitoare sa-ti iei ceva mai bun!

Adina 16+


Adina & Jasmina (24 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Dana (bb iris) bine ai venit printre noi!! sa ai parte de o sarcina usoara si de un bebe sanatos si mancacios!!
vezi ca primele 10 mesaje iti sunt moderate si vor aparea mult mai tarziu!! posteaza cele 10 mesaje ca sa treci de moderare!!

_
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 23+ de bubulina Iasmina Alissa

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Dana, bine ai venit printre noi, sarcina usoara si fetita sanatoasa

Darleena, cel care m-a speriat pe mine cu IR nu este Iosup, ci (fostul) meu ginecolog, Iosup nu-mi spusese nimic dar cind am fost la ginecolog in saptamina 16, chiar inainte de a ne duce la tati, i-am aratat ecografia de la Iosup si mi-a zis ca daca in saptamina 20 nu-mi scade IR o sa-mi dea tratament, dar nu mi-a zis ce fel de tratament. Si m-a mai speriat si o asistenta de acolo, ca am si IR la artera ombilicala marita (avea 0,77).

Apropo, fetelor, voi cit ati avut IR la artera ombilicala ? Ca acum la mine e de 0,74 si vreau sa vad daca e bine asa.



bebe si burtik

cum creste comoara

Jasmin20+Daniel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

JASMIN eu am 0,75 si scrie normal in paranteza

ROXANA de "ursuletz" 25+ GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Raluca, ce vesti ne aduci de la eco? Vrei sa ne tii in suspans?



bebe si burtik

cum creste comoara

Jasmin20+Daniel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Rox, e bine atunci! Merci, draguta.

Fetelor, lipsesc putin.Incep orele de legislatie la sc de soferi. Ma intorc.



bebe si burtik

cum creste comoara

Jasmin20+Daniel

Mergi la inceput