Mamici de noiembrie-decembrie (43)

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Adina, daca dormi profund si te odihnesti bine, cred ca e ok. Eu pana adorm ma foiesc cand pe o parte cand pe alta, ma trezesc de o mie de ori noaptea ca mi-e ba cald, ba sete, etc., decat asa.....
Anca, si pe mine ma apuca dureri din alea, cand stau pe sacun, la calculator... CAnd ma intind in pat, trec
BB si DAny cred ca aveti niste burtici faine, bronzate....tre sa purtati bluze cu vedere la buric daca va place

Pupici
22

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

quote:
Originally posted by pussi

b]bb si eu sunt cam la fel, cand le simt cum misca, rad de una singura si ma simt asa de bine! II multumesc lui DD ca sunt asa acum!
Mihuta eu zic sa incerci sa-ti ridici moralul. sarcina e asa o periaoda frumoasa! Tu te simti acum asa in cauza incidentului neplacut, dar eu as vrea sa-ti treaca si sa fi cu moralul ridicat! E important si pentru bebelina1 Bucura-te de aceste momente unice! Te rog
adina cam asa zic si eu... o sa ne hotaram la alt nume! Ema imi place...eu ma gandeam la Emilia azi, cand am pregatit o noua lista

la Buc. vad ca-i moda cu IR-urile, in TM nu! Vad ca si mie si la BB yasmi ni s-a spus ca nu sunt releevante acum ...de catre medici diferiti!

dany bine ati venit



PUSSI 18+ MARA ELENA & ANA NICOLETA [/b]

Cum creste Burtica Roz

Poze Cu Titutile



pusi multumim

Desi nu am citit prea mult din urma...mai am 1 capitol si jumatate....iti urez si eu felicitari pt bebitzele sanatoase!!!(probabil ai mai fost la o eco...lasa ca vad eu ...dupa ce recuperez tot)

20+ ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

quote:
Originally posted by adinag

Dany, bine ai venit! Si eu am fost doua saptamani la mare. Mie dr mi-a spus ca plaja si apa nu sunt o problema, ba chiar este bine si ii place si la bb. Eu sigur nu mi-am acoperit burtica, pentru ce? La prima sarcina a fost la fel, si tot fara nici o problema... Nu-ti fa griji!

Adina 16+


Adina & Jasmina (24 iulie 2003)



Mersi mult de raspuns bb si adina...Of ce bine adina mi-ai zis ca ai fost la plaja si la prima sarcina si ca totul e ok...acum sunt mai linistita ca ai trecut deja prin experienta asta....
Ca tare ma ingrijorasem cand mi-a zis verisoara mea ca nu evoie...si ma gandeam sa nu ii afecteze vreun organ ceva...desi e prea tarziu acum..sa ma gandesc
Of dr-ii astia de ce au pareri asa diferite...cei de Iasi cu cei din Buc

20+ ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

Creem multumim....mda e un sfat interesant

20+ ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns calatoare spune:

Buna fetele!

Am sosit si eu de la mare marti noaptea. A fost un pic obositor pentru ca l-am luat si pe Andrei cu noi(1an si 6 luni). I-a placut teribil. Plaja am facut la hotel mai mult unde erau destui copacei, deci nu m-am expus prea mult la soare. Am facut si baie. Cand eram insarcinata cu Andrei n-am facut nici plaja si nici baie si mi-a parut rau. Am fost prea drastica.....de frica. Totul e sa nu faci abuzuri. Am uitat sa spun ca am fost in Grecia, in Corfu. Frumos si civilizat. Bai frate, dar ca sa ajung la hotel trebuia sa urc o ditamai panta. Si o faceam de 5 ori pe zi pentru ca restaurantul nu era in hotel ci separat. Daca n-am injurat........

Azi am fost la Iosup de dimineata. Baiatul nr. 2 e bine, are 500 de grame, se dezvolta in parametrii. M-am linistit.
Jasmin, noi ar fi trebuit sa ne intalnim azi la Polisano, insa Iosup ``m-a rezolvat`` rapid, spunand ca totul e bine cu baiatul si in plus am venit cu sotul care se grabea sa ajunga la birou si n-am mai putut zabovi pe acolo. Mi-ar fi placut sa ne vedem. Eu la ora 9 plecam din clinica. Nu cred ca erai la ora aia acolo.

Dar ce ziceti fetelor care sunteti prin Bucuresti sa ne intalnim intr-una din zile? Stam si noi ca doamnele la un pahar de vorba. Cine se inscrie?
=

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darleena spune:

Eu vin. Puteti sa contati pe mine.


23+ si baby Kara

Pana vine bubu

poze bubu mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

gata am fost si mi-am luat un cremes, dar nu e prea bun......

_
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 23+ de bubulina Iasmina Alissa

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Buna, dragutzelor, tocmai m-am intors acasa, am facut eco, Iosup a fost ok, nu a fost tacut, m-a intrebat daca i-am pregatit camera lui bebe, care e tot baiat, deci nu s-a razgindit in privinta asta si a hotarit sa ramina tot asa, iar ca dovada avem poza cu scrotul si cucul. Baietelul e sanatos tun, are 15 cm si 330 g, a zis ca e maricel pt virsta lui, iar eu i-am replicat ca taica-sau are 1,82 m; 150 batai pe minut; la mine colul are 40,8 mm, inchis, artera ombilicala 0,74, placenta gradul 2 de maturitate (ciudat este ca nu mi-a zis nici acum ca ar fi placenta imbatrinita si nici ca arat obosita sau sa ma hidratez), iar despre problema mea cea mare, IR-urile: dreapta=0,54, stinga=0,44!!!!!Deci am scapat de o grija !!!!!

Mirela, am vazut mesajul tau, stai linistita, nu-i problema...eu am ajuns pe la 9,25. Dar si de mine a scapat repede, in jumatate de ora...data trecuta ma tinuse aproape o ora..Felicitari pt baietelul sanatos si bine ai revenit acasa, dupa concediu...cum a fost?

Ancuta a, felicitari pt saptamina 24 si succes la eco!!!

Fetelor, l-am intrebat pe Iosup cind ar trebui facuta urmatoarea eco si mi-a zis ca in saptamina 32...



bebe si burtik

cum creste comoara

Jasmin20+Daniel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alfa_anca spune:

Gata fetele, am venit de la dr (dar mai intai a tb sa recuperez ce ati scris). Bebelina mea e bine, sanatoasa si voioasa. Are 721gr (mai mare decat varsta ei), sta cu capul in dreapta, fundul in jos si picioarele in stanga si cu mainile la cap. CU dreapta statea ca si cum se scaprina la ceafa . Si din stanga tot gesticula ca de obicei, cred ca o sa vb mult fata asta ca mereu are ceva de spus cu mainile. Colul e luuuung si inchis si in rest nu avem pb. Mi-a dat o lista de analize cu care tb sa ma duc la 28 de sapt.

Ma bag si eu la intalnire cand ne hotaram.

Mirela si Jasmin, felicitari pt bebeii cei sanatosi.

Anca 24+ Elena

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Anca ce bine ca sunteti ok si fata e dolofana rau
Ce analize ti-a dat?


anca 23+

Maria
poze





Mergi la inceput