FIV 125

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sorceress spune:

Vroiam sa va spun ca nu am mai intrat de foarte mult timp aici. FIV-ul meu din martie (primul) a fost reusit, dar la 12 saptamini cind m-am dus la eco, inima baietelului meu nu mai batea. Asta e, mergem inainte. mai am un embrion congelat, dar nu stiu ce si cum o sa iasa. Va pup si aveti grija de voi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Of, sorceress .
valeria, pacat ca nu se compenseaza si dipherelinul.

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

cristal1995 poti sa iti faci analizele hormonale dupa ce intrerupi AC si iti vine CM;in zilele 2-3 e cel mai indicat, de obicei se fac FSH,LH,estradiol si progesteron.Si eu trebuie sa iau AC si in fiecare luna imi fac FSH-ul ( in a doua luna dupa primul FIV nereusit am facut toate analizele de mai sus) Bafta!

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Monilland sper sa rezolvi cu gonalul compensat,eu am deja primele 4 fiole la frigider,pana cand voi incepe in toamna FIV-ul le voi avea pe toate.Diphe asa cum deja ai aflat nu se compenseaza,dar nu e asa de scump.Bafta multa!

sorceres Doamne ajuta data urmatoare!

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorceress spune:

mie mi au implantat 2 embrioni, s-a prins unul singur. Am un embrion congelat, dar cred ca sansele au scazut infiorator. Habar nu am ce se face mai departe, acum trebuie sa astept inca 2 cicluri. de doua saptamini de cind am piedut sarcina singerez si acum, desi la eco se vede clar ca s-a curatat f bine, si imi curge lapte ...buey, sint de rasa buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

sorceress, nu ti-a dat dr. nimic pentru a opri lactatia? Faptul ca se curata e un lucru bun. Ti s-a facut chiuretaj sau ai eliminat pur si simplu?
Kora, poate ti-o iau inainte cu gonalul compensat

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

ladyxe
cum de ai avut in tratament si 2 fiole de gonal dc acesta contine numai fsh iar fsh tau era destul de mare?Te intreb pt ca si eu am fsh mare si o sa ma stimuleze doar cu menogon.
sorceress o sa vezi ca o sa fie bine pana la urma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorceress spune:

quote:
Originally posted by Moniland

sorceress, nu ti-a dat dr. nimic pentru a opri lactatia? Faptul ca se curata e un lucru bun. Ti s-a facut chiuretaj sau ai eliminat pur si simplu?
Kora, poate ti-o iau inainte cu gonalul compensat

Monica




mi au insertat in vagin un gel si m-au trimis acasa. am eliminat intii fetusul, absolut intreg, de unde si socul si nebunia...am eliminat placenta si o tona de cheaguri in 2 ore fara sa am absolut nicio durere. Singurele medicamente au fost niste antiinflamatorii> Durerea fizica a aparut dupa 3 zile cind m-am si dus de urgenta la spital. Durere de genul rupt camasa de pe mine fara sa tin minte absolut nimic si facut vinatai barbatului cind il stringeam de mina. M-a luat salvarea, dar nu mi-au dat nimic nici pentru durere, cica asa isi revine corpul, natural. Pentru lactatie niciun medicament, doar comprese cu gheatza sau comprese reci pe care nu le suport. Stau doar strinsa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorceress spune:

mai, am si eu o intrebare:
In Romania, sau pe unde sinteti, la o spermograma cu numar de 40 de milioane, 35% motilitate si 17% morfologie se recomanda FIV sau inseminare???

Gonalul e compensat in Romania? Se poate lua fara reteta? La mine este foarte scump si nu mai am asigurare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Sorceress: imi pare rau ca ai trecut prin asa ceva...La asa o spermograma,eu cred ca se recomanda inseminare artificiala,nu FIV.Pentru ca numarul este foarte bun,motilitatea e bunicica si chiar daca nu sunt forme normale prea multe,sperma se prepara si se aleg spermatozoizii buni...iar eu zic ca au de unde alege.In legatura cu gonalul,da,se da compensat 50%.Insa pentru asta ai nevoie de reteta de la medicul de familie.Daca nu poti face rost de reteta,poti sa-l iei si fara,dar la pret intreg.Multa bafta!

Nusy

Mergi la inceput