Mamici de iulie-august 2007 (67)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

am strans din craci pana acum k sa iasa bebitzoiu rac acum pote veni oricand...
M.a luat depresia... cred k imi fac prea multe griji nusuh ce sa fac sa ma linishtesc putin ...ceva idei?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucapio spune:

Am uitat sa va spun ...maine schimbam si noi prefixul, facem 30 de saptamani dar cum nu o sa avem acces la calculator in week end ne laudam de azi ..ca asa ii "sade" bine unei doamne, nu??

30 si ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madabout2003 spune:

quote:
Originally posted by mamii

am strans din craci pana acum k sa iasa bebitzoiu rac acum pote veni oricand...
M.a luat depresia... cred k imi fac prea multe griji nusuh ce sa fac sa ma linishtesc putin ...ceva idei?




Pei poti sa te apuci de smotru ca mine..mie imi trec toate depresiile de la asta...in schimb ma apuca toti nerviiii!



MADA 30+, cu Emily

Noi doi+1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Mami, lasa ca la primul copil toate ne punem intrebarea asta: oare ce trebuie sa facem cu el???? Putea si barza asta sa-l trimita cu ceva instructiuni de folosire!!!!

Cristina, 33+ si bebe scump

POZE
POZE BURTICA SI BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

sunt cu nervii la pamant dar incerc sa mii retin k nu cumva sa provoc ceva.....E liber peretele??




p.s imi povestea un tatic k atunci knd a nascut nevastasa asistenta i l.a dat pe in brate si ala cik si acu eu ce tre sa fac cu el? cred k era fleashk saracu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

quote:
Putea si barza asta sa-l trimita cu ceva instructiuni de folosire!!!!



Asta mi-a placut cel mai tare!!! Cristina Esti super tare!!!Pentru fraza asta te iubesc. Mi-ai inveselit ziua.

Oana 35+ Victor-Constantin si Stefan-Vladimir 4ani+





"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Nu ma trimite nimeni sa spal vasele? Mi-au plecat baietii si imi fac de cap. De Stefan deja imi e dor. De fapt...ma gandesc ca e la mama si il vad la pranz, dar cand imi amintesc ca va sta cel putin o saptamana...Parac ieri cand ma termina cu ale lui voiam sa plece, acum... Sotul se intoarce duminica, asa ca pana atunci sunt solo. Timp berechet sa stau pe DC!!! Ia sa vezi cum cresc mesajele de la 700 la 1000...

Oana 35+ Victor-Constantin si Stefan-Vladimir 4ani+





"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguttza spune:

nu-mi vine sa cred cate s-au intamplat in cateva zile!!!
felicitari Alinelor, Monicai si Antoanelei!! sa le traiasca mandretzile si ele sa se refaca repede!

io stau si zac de-o saptamana aproape....contractii, calduri etc. n-am fost in stare sa stau nici in fund, pe scaun, ci numai la orizontala. azi nu'sh cum de reusesc...cre'ca e de vina curiozitatea si faptu ca n-am mai intrat pe DC de atatea zile.
io tre' sa mai strang din craci o saptamana, cel putin, pana vine dr. din concediu. in rastimpu asta poate reusesc sa termin de cumparat toate cele pt. bebe si pt. mine.
si bebelusha mea e miscareatza, in ciuda greutatii...simt cum imi muta din loc toate organele. dorm doar cateva ore pe noapte, ziua-mi sufla ventilatoru, da tot degeaba. transpir intr-o fericire, de nu ma mai suport! fac dusuri aproape reci si in 10 min. sunt fleasca din nou.
diseara sper sa ies si io la o plimbare scurta, caci m-a deprimat de tot statu numa-n casa si in pat, dar si lipsa de comunicare - io si televizoru, pana la 8 seara.
ma'c sa mananc, c-am obosit citind 2 capitole pe nerasuflate!

www.youtube.com/watch?v=wsTVfwWlfy4" target="_blank">36+ www.youtube.com/watch?v=9vNE-mRdkBk" target="_blank">

Daca ar fi sa am doua vieti, as trai o singura data.

De la nunta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amameda spune:

Felicitari Antoanelei si bun venit pe lume Soniei! Sa dea DD sa fie bine amandoua!


Cristina Ana nu fi deloc speriata fiindca nu e rau ceeea ce ti se intampla. Eu sunt una dintre cele care pana la 32-33 sapt nu am luat decat 6 kg si bebe a fost tot timpul mai marisor. Si burtica mea era mica insa de 2 sapt s-a marit considerabil si am devenit un mic elefantel. Bineinteles ca am luat si in greutate inca vreo 2 kg. Dr. chiar mi-a spus ca de acum trecem mai mult pe fructe si ca vom scoate fainoasele fiindca nu trebuie sa mai depun. In ultima luna cum bine spunea Nikole mamicile nu mai acumuleaza prea mult fiindca nici bebeii nu se mai dezvolta decat cu cate 15g/zi, iar scaderea in greutate din ultima luna cica ar anunta ca bebe este la termen.

Mey, lasati-o moale cu usturoiul ! Aseara discutam cu sotul despre usturoi si ii spuneam ca as incerca sa mananc dar daca ajungem la spital? Eu voi avea parte de cezariana cu generala si ne imaginam anestezistul chinuindu-se sa ma intubeze dupa o portie de usturoi...
Il si vedeam frecandu-se la ochi, lacrimand si spunand: ii facem rahi!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns i_ulia spune:

quote:
Originally posted by amameda
Mey, lasati-o moale cu usturoiul ! Aseara discutam cu sotul despre usturoi si ii spuneam ca as incerca sa mananc dar daca ajungem la spital? Eu voi avea parte de cezariana cu generala si ne imaginam anestezistul chinuindu-se sa ma intubeze dupa o portie de usturoi...
Il si vedeam frecandu-se la ochi, lacrimand si spunand: ii facem rahi!!!!

MEDA si 35+





Iulia 32+

Mergi la inceput