*Mamici de IASI (2)*

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Miha, eu am facut TT la Siveno si mi-a dat si interpretarea, adica ceva de genul " risc de 1:2000", cand pentru varsta mea media este de 1:600, adica este foarte bine. Si eu l-am facut mai mult sa scap de gura dr., bine ca a trecut. Iar referitor la analize gratuite, eu fac in fiecare luna analizele uzuale (hemoleucograma, urina, fier, calciu, glicemie) si am platit toxoplasmoza, hepatita si TT. Si fierul pe care il iau acum (sau ar trebui sa il iau, dar mi se face rau de la el) il iau tot gratuit.

Maria, eu am nascut natural cu dr. Mihalceanu, nu am ramas cu sechele, este ceva care trece si in citeva luni uiti complet. Oricum, mie personal mi s-a parut muuuuult mai grea prima luna cu bebe acasa decat nasterea

Am o prietena foarte buna care naste joi cu Dragomir (cezariana) si vroia sa stie niste preturi si la cine trebuie sa dea. Ma puteti ajuta va rog?

Week-end placut in continuare si aveti grija de voi ca iar vine canicula.



Pupici,
Andrea si Stefania (13.08.2004)
Poze Stefi mai vechi si mai noi
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44241" target="_blank"> O poveste despre o raza de soare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

Helou!!
Am reusit si m-am sculat din pat..am pus deocamdata doar 5 poze facute de mine de la iesirea din biserica..sunt ultimele in albumul meu..celelalte le astept de la fini.
A fost foarte frumos, dar ma simt obosita si acum..am si dansat(nu sarba:)), iar cea mica a fost cuminte..cred ca isi zicea ca nebuna de maica-sa o joaca toata seara si ea nu poate dormi

TT- nu l-am facut. Cand mi-a masurat pliul nucal aveam 1,8 si medicul a zis sa revin sa fac o alta eco dupa o luna si daca atunci i se pare ceva dubios..ma trimite la TT..imi va trebui trimitere de la med. de fam.pt ca se face in spital..dar la eco a fost totul ok si nu se mai impunea TT..iar eu nu am vrut sa il fac.

Marria, bine ai venit! sarcina usoara in continuare! de dr.Toma nu am auzit nimic..
o duminica placuta!



Burtik
Cristina 24+ cu Alessia Stefana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Andreea,unde faci analizele uzuale? Si gratuite?

Cristina,sa va fie de bine nunta. Mai asteptam poze.

Miha si Robert


Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

si eu le fac pe alea gratuite, dar cu trimitere de la med. de fam..la Praxis sau Medcenter..La Praxis am facut si hiv, sifilis, grupa sanguina tot gratuite!



Burtik
Cristina 24+ cu Alessia Stefana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_oana26 spune:

Miha,
o sa-ti spun si eu ce stiu
Am facut si dublu test si triplu test la Synevo, m-a costat 99 lei fiecare, rezultatul vine in 7 zile lucratoare pt ca se lucreaza la bucuresti, iti da si interpretatrea nu numai niste valori din care nu pricepi nik, DAR iti trebuie ultima echo (cea care are valoare pliului nucal)
nu trebuie sa fii nemancata si nu mi-a cerut nici un bilet de trimitere, doar echo cu pliul nucal dupa care au facut o copie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anymony spune:

Ghinetz...eu am organizat acu 2 sapt int de 10 ani de l afac la un local INESSA in spatele tribunalului-super frumos..au si formatie care cinta gratis de la 8 la 11 si daca mai vreti se plateste si nu mult...meniu a costat 63 ron, fara bautura-am adus-o noi...in final cam 80 ron-cu gustare rece , calda, friptura si desert...localul e super.are aer condit , servirea ok..

Any si Ioana-Catalina (12.02.2006)

poze Ioana-Catalina

Povestea nasterii Ioanei-Catalina

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=21fc06911023d376aa686b" target="_blank">Iubirea noastra Ioana-Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Tot cu trimitere de la medicul de fam fac analizele gratuite la laboratoarele din Tatarasi (sunt vreo 3, dar eu prefer Vital Test). Si in orice perioada a lunii, nu doar la inceput (adica am facut si pe 25 mai, de exemplu). Si la tt si mie mi-au facut o copie dupa ecografie, e bine sa faci ecografia in ziua precedenta.

Pupici,
Andrea si Stefania (13.08.2004)
Poze Stefi mai vechi si mai noi
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44241" target="_blank"> O poveste despre o raza de soare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nonna76 spune:

Buna dimineata!
Miha bafta la TT astazi.
O zi buna tuturor.

Monica 36+ Andrei si Vlad 4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissintibun spune:

Buna dimineata,burtici!
Sunt f fericita k pot si eu sa intru pe forum ,dupa o absenta destul de indelungata in care am muncit de mi-au iesit ochii din cap si m-am extenuat peste masura !Dar am reusit sa fiu integralista si la noi in an cam 20 la suta reusesc asta din vara restul ,cum am fost si eu in vreo 2 ani au cu ce se stresa pe toamna.
Eu mi-am pus din start ambitia sa nu ajung prin aspt 35 pe la fac dand exam si am muncit mai mult k niciodata pt ca am avut o motivatie f puternica.
Kriss ,am fost la echo ,dupa o lunga per de timp k cu exam nu am mai av timp nici macar de asta ,si varsta bb calculata dupa masuratorile de la echo e de 24 saptamani .Am ramane si eu si Amalia recunoscatoare dak ai modifica in listuta
Altceva ce sa va mai zic ..Am o groaza de recuperat la curatenie prin casa k pana acum am avut alte prioritati si am mai sarit unele etape la capitolul asta.Si acum trebuie doar sa gasesc energa necesara.
Miha tinem pumnii la TT!
Pupici,

Cristina 24+ si Amalia Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

Va astept la capitolul 3!
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=103685



Burtik
Cristina 24+ cu Alessia Stefana

Mergi la inceput