GRAVIDA LA NUNTA, IN CLUB SI LA CONCERT

GRAVIDA LA NUNTA, IN CLUB SI LA CONCERT | Autor: RGE

Link direct la acest mesaj

fetelor ..foste gravidute, actuale burticoase..stiti ceva despre muzica tare, galagia, il afecteaza pe bebe din burtica..am vazut ca sunt multe fete care la ele la nunta au fost insarcinate in diferite luni..
..eu acum 2 saptamani am fost la nunta la sora sotului.....bubuiala la maxim..imi cam simteam uterul se zgaltaia tare...pe bebe il deranjeaza?..de dansat nu am putut dansa ca nu m-a lasat sotul....dar fi'miu a furat mireasa si am dus-o in club....la un concert bubuiala e maxima...voi stiti ceva de asta?...as putea sa merg la concert?..il afecteaza cumva pe bebe..il deranjeaza??

ROXANA 22+ GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

la Rolling Stones?cred ca e prea mare galagia pt. bebe, eventual la un concert simfonic..



Vine bebe
Burtik
Cristina 22+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

..la JULIO

ROXANA 22+ GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

asta cred ca merge..are melodii mai asezate.
serios acum ,nu stiu ce sa iti zic Roxana..intreaba medicul de fam. sau gin..
Noi cununam pe 7.07...voi avea 6 luni fix..sper sa nu fie prb. cu muzica..de dansat, mie imi place sa dansez, dar nu am cu cine, ca sotul nu e amator..




Vine bebe
Burtik
Cristina 22+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

..oricum sa nu stati pe langa DJ...ca daca e "sarit dupa fix" cum a fost al cumnatei mele.....

ROXANA 22+ GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Bebele se simte bine intr-o atmosfera mai "asezata"! O nunta eu zic ca e acceptabila, dar un concert pre zgomotos....El iti va spune cu siguranta! Vezi-i reactiile!

Alina-Mirela 40+ cu DAVID
Poze burtica

Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca.Diana spune:

Eu mi-am cumparat bilete la Bestival si la Deep Dish inainte de a afla ca sunt insarcinata. Intre timp am aflat ca am un hematom si fac tratament de sustinere. Biletele le-am dat, nu ma duc sub nici o forma.
Chiar daca esti in regula nu cred ca e bine sa mergi la concert. E inghesuiala, cineva poate sa te loveasca din greseala, nu stiu ce efect au basii prea puternici...
Ce stiu sigur este ca organizatorii de la Roling Stones au specificat ca nu este recomandata prezenta gravidelor la concert. :) Deci, mai bine NU.

Anca Diana

9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jeni71 spune:

Salutare!
Sunt insarcinata in 33 saptamani. Ma bag si eu cu o parere. Am fost pana acum la 2 nunti, una chiar sambata trecuta. Nu am dansat ca nu mi-a placut muzica, insa am observat ca atunci cand e muzica tare si ii place la bebe sau nu ii place reactioneaza dand din picioruse.
Poti merge la concerte, in cluburi, insa asa cum a spus si Anca. Diana mare atentie cand e inghesuiala sa nu te loveasca cineva in burtica sau sa fii impinsa. Si da, daca poti stai departe de boxe, orchestra, etc.
Totusi suntem insarcinate, nu bolnave, daaaaaaaaaaaar trebuie sa avem grija de noi si de burticile noastre mai ales.

Sarcini usoare pupici multi

Jeni33+

Mergi la inceput