Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Cabinetul Psi - consultatii de psihologie

Atacuri de panica si anxietate

(3 voturi)
Pagina precedenta

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 12
Val_
Val_

818 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Val_ un Mesaj Privat  Reply with Quote
Adriana nu sunt psihoterapeut/psihiatru dar din ce povestesti tu si din experienta mea cam seamana a atacuri de panica. Oricum o anxietate, uneori paroxistica ai cu siguranta. Si niscaiva fobii.

De ce nu incerci sa mergi la un terapeut? Daca iti permiti desigur. Poate vei afla cauza acestor tulburari si, foarte important, nu le vei lasa sa se cronicizeze.

Numai bine

Poze cu Mariuca

Valentina cu bebe Mariuca (25.04.2007)

"Am invatat ca un om are dreptul sa-l priveasca pe altul de sus doar cind trebuie sa-l ajute sa se ridice" - Johnny Welch - ''Marioneta''

Mariuca in prima luna

www.sonia.as.ro" target="_blank">Pentru inima Soniei
Sa il ajutam pe Marian
Mergi la inceput
adriana_m
adriana_m

673 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite adriana_m un Mesaj Privat  Reply with Quote
As vrea sa merg la terapeut Val, dar suntem aici doar de un an si un pic si nu stapanes bine engleza. Sunt sigura ca nu m-as descurca sa spun tot ce vreau eu. Sper sa nu se agraveze starile astea. NU m-am gandit niciodata ca ar putea fi ceva mai grav decat o simpla sperietura, dar citind tot ce s-a scris la subiectul asta tind sa cred si eu ca nu e numa atat. Frica de mers pe strada singura, in special noaptea cred ca mi se trage de la o intamplare din copilarie. Aveam 16 ani si cand mergeam pe strada la mine in oras in plina zi a venit un "nebun" si m-a strans de gat. Fara nici un motiv. Nu il mai vazusem in viata mea pe omul ala. M-a strans de gat pana a vazut ca nu mai pot sa stau in picioare. Atunci cand a vazut ca nu ma mai tin pe picioare mi-a dat drumul. Apoi mi-a dat drumu si mi-a tras un pumn zdarvan in cap de am cazut jos. Si apoi a plecat. Asta a fost tot. Pe moment imi aduc aminte ca nu am constientizat ce s-a intamplat si am plecat dupa el sa-l intreb ce are cu mine. Apoi el a plecat mai departe si cand am vazut ca nu-mi raspunde m-am dus si eu mai departe la cumparaturi ca si cand nimic nu s-a intamplat. Numai mai tarziu mi-am dat seama ce am patit si am realizat. Groaznic moment. Imi aduc aminte ca o perioada cand veneam de la scoala singura fugeam de mancam pamantul pana acasa. Si pe strada aia nu am mai mers un an de zile. Asa gandeam eu atunci. Deci poate de la aia sa mi se traga frica de a merge pe strada. Foate posibil. dar restul nu stiu de unde au aparut. Habar nu am ce pot sa fac sa scap de toate astea. O sa mai citesc pe aici sa vad ce mai posteaza fetele.
Multumesc de raspuns Val.
Mergi la inceput
ioana1751
ioana1751

23 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiioana1751 Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Si eu am atacuri de panica si anxietate. Si nu stiu cum sa fac si ce sa fac sa scap. Nu ma recunosc.
Cunoaste cineva un psiholog bun in Oradea?

Ioana

PS am mai postat la un subiect asemanator, nu vreau sa ma repet cu povestea mea.

Pupici
Mergi la inceput

aaalex

155 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiaaalex Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Buna,fetelor!!!Tocmai am deschis si eu aici un subiect(Depresie?).Va rog sa-mi raspunde-ti daca ati trecut sau ati auzit de asa ceva.Eu ma regasesc clar in simptomele voastre.Acum sunt foarte speriata!

ghita
Mergi la inceput
iedii
iedii

2 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiiedii Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Eu am avut primul atac de panica alataieri .... si de atunci am o "ameteala permanenta" si sunt confuz mai tot timpul ....parca sunt intr`o sfera si nu am o legatura cu realitatea... ce pot sa am ??
Mergi la inceput
Pag. din 12 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com