Bulgaria...impresii, drum, hoteluri (6)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns niordane spune:

Pentru cin si kali: voi fi si eu cu familia mea numeroasa la Berlin Green Park intre 23 si 30 iulie. Sunt destul de panicat dupa ce am citit un post despre acest hotel pe softpedia.

Voi ce informatii aveti?
Ref la mancare, servicii, curatenie etc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cin spune:

am citit si eu acel post de pe softpedia, dar m-am gandit sa-l ignor. mi se pare o exagerare... ori respectivul era foarte fitzos, ori...nu stiu. eu m-am hotarat la hotel dupa ce am citit postul respectiv respectivul se plangea de berea imposibil de baut...am vorbit cu o prietena care e in nessebar si a zis ca berea locala e ok, comparabila cu ursus...
cei de la agentie mi-au zis ca e un hotel foarte bun si in mod sigur vom avea un concediu placut.
Aissa, si voucherul meu e tot o hartie A4, pe care e trecuta si agentia bulgara prin care s-a facut rezervarea. chiar voiam sa intreb daca ale voastre sunt la fel sau arata mai...oficial

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Cin mersi de raspuns. Am inteles ca asa sunt mai toate voucherele, ieri am dat si o cautare pe google si ce mi-a iesit arata cam la fel. La mine in loc de agentia bulgara e trecut un nr de telefon la care am inteles ca raspunde un tip de la agentia bulgara care se ocupa de relatia cu firma prin care plec eu si care stie si romaneste astfel ca am asigurarea ca daca e vreo problema am la cine apela.
Hai sa facem o recapitulatie, ca uite de ex eu nu aveam in cap ca trebuie sa iau la mine casco.
Deci ce acte luam la noi, pasapoarte, asigurare medicala, asigurarea masinii (normala, carte verde) si mai ce? Luati cartea masinii? Luati si altceva? Vigneta bulgareasca inteleg ca o gasim la vama??

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kali spune:

quote:
Originally posted by niordane

Pentru cin si kali: voi fi si eu cu familia mea numeroasa la Berlin Green Park intre 23 si 30 iulie. Sunt destul de panicat dupa ce am citit un post despre acest hotel pe softpedia.



Stiu si eu de postul ala, dar la fel ca si Cin m-am hotarat sa-l ignor. Mi se pare prea patimas... chiar nimic sa nu-ti placa?... incepand cu drumul, statiunea si terminand cu hotelul toate erau inferioare comparativ cu... Mamaia (??!!).
Iau si eu partea buna a lucrurilor: macar parcarea e pazita deci nu risc sa raman fara trasura.
Eu sunt optimista si astept cu interes sa se intoarca Dari scumpi cu impresii proaspete de la fata locului.

Oana si Alexia Ioana (25.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

aissa iti trebuie extindere de CASCO, din cate stiu eu CASCO normal nu functioneaza si in afara tarii.

Sotul meu tocmai a incheiat extinderea.

Nu ma prea pricep la hartogaraia privind masina dar iti spun sigur ca la fiecare iesire din tara sotul meu a facut extindere de CASCO.

Si talonul de inmatriculare, ti-l cere la vama.
Da, vigneta se cumpara din vama.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Noi am reinnoit casco in luna mai si tipa de la asigurare a zis ca nu multa lume stie, dar ca ea ne sfatuieste sa facem casco si asigurarea obligatorie la aceeasi firma, astfel functionand extinderea de casco si in exteriorul tarii. Deci la mine asta e ok, nu stiam insa ca trebuie sa ma car cu ele dupa mine. Si asa am o obsesie ca pierd actele... Talonul il car dupa mine mereu, nu e problema cu ala. Mersi mult de raspuns.
Edit: uite ce am gasit pe un alt forum:
- atunci cand cumperi casco, cumperi asigurarea masinii tale pe teritoriul Romaniei (avarii din accident + furt)
- atunci cand cumperi RCA, cumperi asigurarea daunelor produse tertilor (cu masina ta) pe teritoriul Romaniei si al tarilor din UE (pentru tarile non-UE trebuie sa cumperi extindere carte verde sau asigurare separata)
- majoritatea asiguratorilor, in cazul in care cumperi de la ei si RCA si casco, iti vor oferi gratuit (sau contra unui pret modic) extinderea casco pentru tot spatiul de valabilitate al cartii verzi
- daca cumperi RCA de la alt asigurator decat cel de la care ai cumparat casco si vrei extinderea casco in afara teritoriului Romaniei, va trebui sa platesti asta separat si "cam" costa

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Eunice, eu nu spun ca nu se fura masini (se fura oriunde in lumea asta), numai ca nu inteleg cum iti cumperi masina de 20.000 de euro sau mai mult si nu-ti faci casco...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns niordane spune:

cin/kali: In primul rand vreau sa va multumesc pentru raspuns.
Eu am fost si anul trecut in Bulgaria. Si anul trecut si anul acesta hotelul si agentia prin care am facut rezervare au fost stabilite din citerea posturilor din acest forum, pe care il consider excelent.
Cred ca sunt nevoit sa ignor si eu acel post insa nu pot sa nu accept ca multe din cele prezentate sunt reale.
Eu anul trecut am fost la Arabella unde nu pot sa spun ca am fost super super multumit. Puteau sa fie si alte lucruri urate dar le-am cerut din start la check-in si astfel le-am preintampinat. Le stiam de la forumisti DC. Am schimbat Arabella si ma astept ca lucrurile urate vazute la LTI sa difere. Citind postul amintit am avut senzatia de deja vu si m-a speriat.
Eu sunt mai carcotas si pentru faptul ca dau o caruta de bani. Am 2 copii si am rezervat de fiecare data apartament.
Astept ca si voi sa se intoarca Dari scumpi cu vesti bune si informatii de utilizat.

Keep in touch!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Mai oameni buni, de cateva ore tot ma uit chioras si nu ma lamuresc. Am o harta a statiunii Nisipurile de aur primita de la bulgari la targul de turism si uitandu-ma pe ea consider ca citesc bine si Arabella e in centru, langa international si cumva in fata Mimozei. E mai spre Varna decat Admiral. Ei bine, pe harta oficiala de pe site http://www.goldensands.bg/map/index.htm apare in cu totul alt loc. Studiind harta mea si Hotelurile celelalte de pe langa cel indicat a fi Arabella aici pe site, mi se par emie sau pe site astia incurca Bolero cu Arabella? Sau harta mea tiparita e gresita??? Sper sa intelegeti ceva din ce spun, cert e ca pe o harta, cea de hartie, imi apare Arabella in centurl statiunii, iar pe site e indicata in partea dinspre Albena, unde eu stiam ca e Bolero. Astia sunt tampiti sau eu?

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cin spune:

Aissa, vezi si aici... http://www.map-guide.bg/more_GoldenSands.htm

Mergi la inceput