Bulgaria...impresii, drum, hoteluri (6)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Hello, ne-am intors de la Nisipuri aseara. Revin cu detalii mai incolo.

aissa multumesc de urari. N-am vrut eu sa fiu pe listuta.

caramel tocmai am venit (prin Giurgiu); drumurile sunt asa si asa, pe alocuri bune, pe alocuri mai putin; masina nu ti-o rupi. Dar stau f f prost cu semnalizarea, indicatoare, etc.

In vama n-am stat mai deloc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonzca79 spune:

feteleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee...care ati fost in nisipuri...am nevoie de recomandari ..pleaseeee...pentru parintii mei....am luat bilet cadou pt ei pt ca implinesc 30 ani de la nunta....dar nu am bani sa le iau toate mesele pt ca in aceeasi perioada voi fi si eu in concediu(dar in Sunny Beach)....ca atare nu au decat mic dejun inclus...unde pot manca ei mai ieftin pe acolo???vor sta la hotel Siniger care este langa Sunrise - Excelsior....

va rog..ajutati-ma!!!!poate imi dati si niste preturi...la fructe...etc...la apa in supermarket...etc.....

multumesc muuuuuuuuuuuuult!!!!

un an de convietuire-13 august

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caramel spune:

Multumesc,lavi02!
te asteptam cu detalii si despre drum.
Am intrat in AMR: 5 zile!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

ramonzca, eu am fost in celalalt capat al statiunii, asa ca habar nu am de terase in zona respectiva. Preturile... nu-s chiar asa mici la Nisipuri. Adica sunt ceva mai mari decat la noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casie spune:

MONAI

salutare, sunt de-a dreptul bucuroasa (mai ales de vestile cu parcarea)
te rog sa-mi mai zici si ceva detalii legate de minibarul din camera
te aprovizioneaza tot in costul all, sau ce consumi de acolo trebuie sa platesti?
de exemplu fructe ai si in camera sau ai voie sa iti duci?
ai apa in camera la minibar sau trebuie sa te aprovizionezi??
scuze, dar acum te bombardez cu intrebari, cand ai putintel timp mai da-mi o "mana de ajutor"
cu detaliile organizatorice sa nu pierd o zi doua pana reusesc sa ma integrez
cum este la receptie??
in ce limba ati vorbit?
noi avem rezervare cu vedere spre mare, crezi ca sunt ceva probleme sa nu se respecte??

daca poti sa-mi dai ceva detalii despre traseul pe care ati fost, eventual cum este drumul, ca am inteles ca sunt probleme cu indicatoarele.
plizzzzzzz help
si daca mai imi amintesc cate ceva mai pot sa te deranjez??
deocamdata mii de multumiri, sper ca vei putea sa-ti faci putintel timp si pentru mine, mai ales ca suntem oarecum din aceeasi zona. eu sunt din Brad, dar sunt casatorita in medias, asa ca... ma bazez pe ajutorul tau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonzca79 spune:

quote:
Originally posted by lavi02

ramonzca, eu am fost in celalalt capat al statiunii, asa ca habar nu am de terase in zona respectiva. Preturile... nu-s chiar asa mici la Nisipuri. Adica sunt ceva mai mari decat la noi.



dar nu neaparat in zona aia ...ci peste tot....pe unde stiti preturi ok si mai ales la fructe

un an de convietuire-13 august

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Fructele se cam vindeau la tarabe prin toata statiunea; eu nu mi-am luat de acolo, mi-am luat din piata din Varna. Asa ca din pacate nu prea stiu preturi, etc.

O terasa mai ieftina am gasit prin fata hotelului Marina, nu am retinut numele; erau fete de masa in carouri rosii. Am mancat o singura data acolo, cand ne-am plimbat prin zona aia. In rest mancam mai in apropiere de hotelul la care am stat (Glarus)

Multe terase si restaurante au preturile afisate afara, poti sa te uiti inainte de a intra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cheptinelena spune:

Bine ati revenit...celor intorsi din Nisipurile de Aur (si nu numai)...Nu pot sa cred ca nu stie nimeni nimic despre Hotel Shipka 3*+ din aceasta statiune...Spuneti-mi si mie va rog cum arata acest hotel...are parcare...etc...Orice detaliu este binevenit...Ma bazez mult pe cei ce au fost cazati la un hotel vecin cu Shipha (ex:Odessos, Crown Plaza, Kamchia, Sofia, Helios, Royal...)Merci mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MONAI spune:

Casie, acum am vazut mesajul asta, dupa ce ti-am raspuns la PM.
Nu era minibar in camera(nici nu m-am gandit la asta, dar la masa si intre mese apa, bautura racoritoare si cea alcoolica autohtona e free la bar, la fel si seara, unde dupa ora 22 se mai "asterne" inca un bufet in holul mare). Eu am avut un bidon de apa de 5l ptr fata, cu apa pe care o consuma ea.
Daca ai in mana o piersica cu care vrei sa iesi din restaurant, te atentioneaza ca nu poti consuma decat in interior, insa in geanta nu te verifica nimeni. Eu am luat fructe pt Sara, ca astea reprezinta gustarile ei dintre mese.
La cat sunt de profesionisti, sincer m-as mira sa ai probleme cu nerespectarea rezervarii.Vorbesc engleza la receptie, la fel si animatorii-nemteste si engleza, sunt rapizi, ne-au dat plicul informatiile si cartela in 2 minute la toti 4, le aveau pregatite.
Traseul in Bulgaria a fost Giurgiu-Varna-Nessebar(mai multe detalii nu stiu ca baietii s-au ocupat de asta, dar pot intreba cand vine sotul), drumurile sunt impecabile, o parte din drum a fost pe autostrada, deci rapid si fain. Indicatoarele sunt intr-adevar cam aiurea, au niste limitari de viteza care habar n-ai cand se termina, ti-am spus c-am avut anti-radar(care chiar ne-a salvat de vreo 3 ori).




Sa auzim numai de bine.
Mona si Sara (16/07/2005)

Scumpii de noi
O nastere atat de frumoasa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madairina spune:

Buna fetele,
Ne-am intors azi de la Nisipurile de Aur Hotel Arabella. Din punctul meu de vedere a fost foarte foarte bine. Dupa cum zicea si aissa am avut probleme la cazare. Noi aveam bilete de pe 2 pana pe 9 cu vedere la mare dar cand am ajuns acolo au zis ca nu au momentan camere libere. Au chemat-o si pe tipa de la agentia prin care plecasem sa ne convinga sa stam 2 zile la Bolero si apoi reveneam aici. Raspunsul nostru a fost ca nu acceptam absolut de loc. Am luat bilete pentru Arabella la Arabella vrem sa stam. A venit managerul hotelului a mai venit o tipa de la o agentia din Bulgaria oricum forfota mare. Dupa o ora si jumatate au vazut ca nu cedam pana la urma ne-au dat camere cu vedere la mare (deci aveau). Chiar unul dintre prieteni a primit Family Room (adica avea 2 camere). In timpul sejurului am cunoscut un tip care lucra la ei si era roman. El ne-a zis ca asta e politica hotelului ne trimiteau la Bolero unde de fapt era mai ieftin si probabil dupa ce ai stat 2 zile nu cred ca te mai intorceai. Am uitat sa va zic ca in timp ce noi ne certam cu ei altii se cazau fara probleme. Dar am trecut cu bine peste acest episod.
Camera era foarte mare, curata cu vedere la mare si piscina, mancarea acceptabila. Nu pot sa spun ca mureai de foame dar dupa 5 zile ti se cam lua.Era nasol cu rezervatul sezloangelor de langa piscina trebuia sa te trezesti de dimineata ca ocupi langa piscina si era nasol ca la 6 seara se inchidea piscina. In rest animatie seara spectacole. Pentru noi a fost distractie tinand cont ca am fost 11 persoane.
Apropo de trenuletul cu care a mers Aissa. De fapt exista 2 trenulete fiecare merge in alta parte. Amandoua pleaca de la Admiral unu merge prin spate pe la Arabela si pe la hotelurile din spate (cam nasoale) si cel de al doilea spre Berlin Beach unde este foarte frumos.
Cam atat momentan.

Mergi la inceput