Bulgaria...impresii, drum, hoteluri (6)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ursoaica spune:

Super spuse detaliile. Multumim

quote:
Originally posted by amironeanu
Rovinieta costa 5 euro sau 10 leva (deci este mai avantajos in euro) si se poate cumpara imediat cum treci granita. Este un duty-free in lei la Vama Veche, dar nu prea ai ce sa iei.

Andrea si Stefania (13.08.2004)
Poze Stefi mai vechi si mai noi
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44241" target="_blank"> O poveste despre o raza de soare




Acum o intrebare voi cate zile ati stat? De ati platit rovinieta doar 5 euro?




www.dropshots.com/Ursoaica" target="_blank"> Filmulete si cu Raisa Ioana

Ursoaica acum ursulinei Raisa Ioana (5.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flory1974 spune:

quote:
Originally posted by katty

In postul meu de mai sus am gresit fiindca eu stiam de Diamond, dar ei au avut in intentie sa rezerve acolo, n-au gasit si au mers pana la urma la Dolce Vita. Mai avem niste prieteni care au plecat vineri si stau la Monastery. Asa ca in momentul in care am ce povesti si poze iti zic.
Din primele impresii ea mi-a zis ca a fost super, super, super. Ei sunt mai pretentiosi si au si o fetita mica de aproape 3 ani.

Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei


noi avem un baiat de 6 ani..nu e asa pretentios..oricum iti multumesc mult..sint primele detalii pe care le aud de la cineva cre a fost acolo, pina acum aveam informatii doar de pe net

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

vigneta de 5 eur e valabila 7 zile, deci teoretic daca se sta 7 nopti ar mai trebui luata pt o zi. Noi am platit in lei, ca nu aveam nici euro marunti nici leva. Si nu ne-am mai luat nici pt a 8 zi, ca era duminica si nu se gasea in drumul nostru.

Maria(29.11.2005) si Ioana 21+

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ea9815662d7c2a948441b&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">1 an
Mare07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

tot eu. daca vedeti ca aerul conditionat nu merge, incercati sa puneti stecherul invers in priza. Va spun din experienta personala de-acasa, aplicata si la mare. Succes garantat. Sunt unele aparate care functioneaza numai bagate in priza intr-o anumita directie.


Maria(29.11.2005) si Ioana 21+

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ea9815662d7c2a948441b&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">1 an
Mare07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casie spune:

quote:
Originally posted by bufi

Fetelor va recomand in Sunny Beach hotel Victoria Palace, este super si de asemenea tot in statiune este, chiar langa acest hotel este si hotelul Majestic...am stat la victoria, dar am vazut ca si majesticul este super.

Mergeti cu toata increderea la ambele!!!

Eu voi merge in Nessebar pe we si va spun ce si cum


Concediu de vis si asa suntem noi romanii, ne facem simtita prezenta oriunde in lumea asta!!!

Bufi





bufi
abea astept vesti despre nesbar, ai reusit sa ajungi in wk
mltumesc pt.toata lumea, m-am mai linistit afland ca vestile sunt imbucuratoare
sunt in criza de timp, asa ca o sa incerc sa mai revin
va pup petoate


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

quote:
Acum o intrebare voi cate zile ati stat? De ati platit rovinieta doar 5 euro?


Aici trebuie sa stiti ca am riscat un pic si am luat rovinieta pe o saptamana, chiar daca am plecat sambata si ne-am intors sambata. Pe tot drumul din Bulgaria am intalnit un singur radar, in acelasi sat (dar nu i-am retinut numele) in schimb iti fac ceilalti soferi semn (si bulgari si romani).

Vacante placute!

Pupici,
Andrea si Stefania (13.08.2004)
Poze Stefi mai vechi si mai noi
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44241" target="_blank"> O poveste despre o raza de soare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nexus spune:

Eleni multumesc frumos de informatii , abia asteptam sa aud impresiile tale.
Laptele de la ei este bun la gust? Il gasesc doar la micul dejun?
Locul de joaca pentru copii este undeva la umbra?
Cu sezlongurile la piscina cum v-ati descurcat? Daca piscina este micuta, cred ca nu sunt f multe sezlonguri disponibile.
O zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleni spune:

quote:
Originally posted by Nexus

Eleni multumesc frumos de informatii , abia asteptam sa aud impresiile tale.
Laptele de la ei este bun la gust? Il gasesc doar la micul dejun?
Locul de joaca pentru copii este undeva la umbra?
Cu sezlongurile la piscina cum v-ati descurcat? Daca piscina este micuta, cred ca nu sunt f multe sezlonguri disponibile.
O zi buna!



Laptele e ok. Dar da, doar la micul dejun era la vedere. Dar am vazut o mamica care a cerut si i s-a adus din frigider pentru copil... incalzit evident. Noi nu am avut nevoie ca maria nu mai bea...
Locul de joaca al copiilor e la umbra da, treci printr=un gang si e chiar aproape.
Da cu sezlongurile asa este, nu-s multe. Daca decideam ca vrem sa stam la piscina in ziua respectiva ocupam 1 sezlong pentru toti 3 cu un prosop. Acum chiar sa te intinzi pe 3-4 sezlonguri mi se pare cam urat, mai ales ca in majoritatea timpului copiii nici nu stateau intinsi pe sezlong ci in apa, iar noi pe mal cu ochii dupa ei... dar il luam ca sa avem unde ne gospodari toate gentile.
Mai intreaba-ma ce vrei... ai ID de mess??? ca vorbim direct daca vrei.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Flory, uite cateva poze din Sveti Vlas, din Nessebar, si cateva din camera din H. Dolce Vita. Sper sa-ti faci o parere.
Din ce au povestit ei preturile in supermarketuri sunt foarte bune, la fel preturile la restaurante. Ei mai vor sa mearga in septembrie, si atunci vom merge si noi. Despre Lazur nu stiau mai nimic. Am pus si o harta cu Sveti Vlas!
Uite aici linkul


Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuca spune:

Bine v-am regasit ! Ne-am intors sambata din Obzor-Riu Helios Bay. Il recomand tuturor celor care cauta liniste, civilizatie, putini romani, servicii excelente, mancare super, aer conditionat si frigider in camera, prosoape schimbate zilnic si lenjeria la 3 zile, la 30 de m de plaja- plaja privata cu sezlonguri si umbrelute, piscina superba. Localitatea este saracacioasa, nu va asteptati la nimic spectaculos, hotelul e super, e practic cel mai misto de acolo si pentru familii cu copii, sau pentru tineri casatoriti e locul ideal. Am mers prin Giurgiu si ne-am bucurat de alegerea facuta, am ajuns in 4 ore si drumul ne-a placut la nebunie, super lejer, nu am prins nici un radar, nu ne-a oprit nimeni, o singura portiune e drumul mai mitraliat- cam 10 km dupa care e super.
Am ajuns si in Nesebar sa ne intalnim cu niste prieteni si ne-a placut tare mult insulita dar nu ne-am fi dorit sa stam acolo- e prea multa nebunie, prea multi turisti si, din pacate, prea multi romani.

Am si cateva poze dar... spre rusinea mea nu stiu sa le atasez.
Revin cu ele, promit :)

pupici

Mergi la inceput