Sportul pentru copii - ce fel si la ce varsta?

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Ioana (6 ani) merge la balet de la 4 ani si ceva si sunt foarte multumita.
Si nu, nu merge "ca o rata" si nici balerinele pe care le intalnesc cand o duc la ora (face la Opera) nu am observat sa o faca.
Face si gimnastica o data pe saptamana la gradinita, au un profesor.
Acum insa as vrea sa o mai dau la un sport si nu prea stiu ce sa aleg, cu inotul am incercat si nu i-a placut. Ma gandesc la patinaj (desi Lia Manoliu e tare departe de noi) sau gimnastica.
Stie cineva unde se face gimnastica?
Pe Nadia am s-o duc la primavara la inot si cu siguranta la gimnastica cand mi-o primi-o, sunt sigura ca i se va potrivi.

Raluca, mamica printeselor Ioana - Alexandra (10.10.2004) si Nadia - Ana (29.12.2008)

NOI

Asa a venit pe lume Ioana

Si asa Nadia



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

Noi facem o pauza de inot... mi-a racit de 3 ori in octombrie, ultima data cu febra 39.

I-as cauta un sport de "sala" acum pe perioada rece, ma gandeam sa incerc la baschet... sa vedem daca gasesc ceva in zona noastra.

Ingrid si Cristi 7 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Noi am bifat asa:
inotul - ii place mult,mult,mult - reluam la primavara (am intrerupt din lipsa de fonduri si pt ca e departe rau de noi)
gimnastica - ii place foarte mult, dar e prea departe de noi :( si nu reusesc sa ajung la timp, deci complicat :(
dans - ar fi fost ok, daca nu am trai in Romania
balet - a fost la o ora, vom merge din ianuarie (pe motiv de inaltime nu a putut fi luata la grupa de varsta care pt mine ra ok ca orar, asa ca vom reveni dupa spectacole si vom merge din hobby)
maine mergem la un alt club, in cartier, unde se va face hip-hop
Pana la urma conteaza sa faca miscare, de orice fel, cred ca asta e cel mai important.
Si sa mearga cu drag, evident !!!

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

am taiat si baschetul de pe lista.
Am fost de 3 ori la un club sportiv, pe langa faptul ca pentru mine era super-obositor (dar ma sacrificam pentru copil) antrenoarea nu se ocupa deloc de el, se juca singur si se plictisea teribil

Mai am optiunea cu karate la Palatul Copiilor, incercam saptamana viitoare, si daca nu merge nici asta chiar ca nu mai am idei pana la primavara cand merge iar la inot

Ingrid si Cristi 7 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anka74 spune:

Ingridnen, de ce nu incercati tenisul? E un sport foarte frumos, acum sunt multe terenuri acoperite in Complexele sportive...puteti incerca.
Scuze daca ai zis ceva de tenis pana acum, nu am citit in urma, mi-am permis sa mi dau cu parerea. La varsta lor nu prea li se potrivesc incasporturile de echipa, trebuie sa mai creasca putin...si al meu vrea fotbal, il vad chiar talentat, insa trebuie sa mai astepte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns astridhappy spune:

Stiti cumva de la cati ani accepta la Palatul Copiilor la karate? In ziua in care am fost eu nu erau cursuri, iar din afise nu am inteles.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

Anka, trebuie sa caut si tenis (cu teren acoperit) in zona mea - cat mai aproape ca nu prea avem timp de pierdut pe drum. De la after il iau in jur de ora 18:00, deci ideal ar fi ceva care sa inceapa pe la 18:30

Referitor la karate:, poti sa suni la nr. de pe afise si sa intrebi, eu de ex. am sunat la 0745-264054, pt. ca aveau de la ora 18.
Alt nr (cursuri de la 17.30) este 0722-319292

Ingrid si Cristi 7 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anne45 spune:

Puiutul meu are aproape 5 luni si ma bate gandul sa-l port la bazin-credeti ca este prea devreme ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adastero spune:

Al meu cel mare face handbal de 5 ani, intamplator i-am descoperit talentul... iar pe cel mic o sa il dau la anul la trei ani la tenis. Eu am facut tenis de mica si nu m-am deformat, cum se spune ca se intampla...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns an-k spune:

Bia face sambata o ora de balet si una de tenis. Anthony mai are de asteptat un an sa l dau la tenis. Noi am inceput cu gimnastica la 3 ani, la 4 am bagat si tenisul, la 5 am schimbat gimnastica pe balet.

Mergi la inceput