spermatozoizii bata-i vina!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andriushca spune:

nelis si daca nu va semana, nu va fi nicio problema?

andreea

...daca viata ti-a dat lamai... fa limonada!...

http://tt.lilypie.com/JUibm7.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelis spune:

Chiar si asa cred ca vor aparea probleme, este acelasi sange.
Eu nu as risca, cu toate ca si au am probleme cu sotului si totusi nu as apela la nimeni din familie cu toate ca sotul are un frate geaman si cred ca nu vor fi diferente prea mari de gena.
Daca vom ramane fara solutii cred ca mergem la o banca de sperma.
Fiecare hotaraste asa cum crede ca este cotect si ok pentru el dar si pentru familie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionica spune:

Am citit ce mi-ati scris si m-ati pus pe ganduri,desi aveam doza mea de scepticism acum chiar ca va trebui analizata problema.

Cumnatul meu ,nu este de acord sa "adopte" un gigel necunoscut,iar la ei in familie mai e si mandria sangelui .

Acum, si eu am fost in aceasta situatie si stiu ce inseamna sa astepti sa ai bebelusul tau.
La noi din fericire, a mers natural in urma a nenumarate tratamente si cateva sarcini pierdute.

Daca imi aduc bine aminte,asi fi fost in stare de orisice sa am un bebe, nu mai faceam fitze sa fie gigel din neam cu pedigree.

Acum in serios vorbind;
Fosta mea cumnata ,o iubeam ca pe sora mea si cred ca asi fi fost de acord sa-i donez si sangele meu nu numai un gigel.

"noua" cumnata ,o cunosc de putin timp,nu am aceiasi relatie cu ea, imi este greu in fata cumnatului meu ca i-am promis ca il vom ajuta,desi asta se intampla cu prima lui nevasta.

O decizi destul destul de dificila stiu ...



"Kindness in words creates confidence. Kindness in thinking creates profoundness. Kindness in giving creates love."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Ofofofofofof, n-as vrea sa fiu in pielea ta......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alba spune:

Sa adopte un "Gigel necunoscut"... "mindria singelui",bla,bla,bla,e trist...sunt mii de copii,care asteapta sa fie si ei iubiti,dragii de ei
Asta e o mentalitate de neconceput,sorry eu nu as vrea sa am asa un cumnat.






Alba,mami de
Darian Valeriu *17.09.1999
https://fotoalbum.web.de/gast/corinastella/Darian
&
Cassian Teodor *04.06.2005
https://fotoalbum.web.de/gast/corinastella/Cassian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

V-ati "imprumuta" barbatul? Nu stiu daca ai citit: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=88584


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Ionica, eu zic sa procedati dupa cum simtiti. Nu dupa cum credeti ca ar trebui sa fie. E o decizie importanta.
Eu nu ma declar impotriva, as admira pe cineva care are taria asta. Pe de alta parte nu stiu ce decizie as lua daca as fi in locul vostru. E greu!


The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrabirni spune:

Fetelor, cate dintre voi ati fost puse in situatia de a afla ca sotul vostru sufera de azoospermie? Cate dintre voi ati apelat la banca de sperma? Cand te gandesti la sotul tau ca vrea un copil cu gigei din familia lui, nu trebuie sa il candamnati.Nu trebuie sa fiti egoiste!E durerea lui si si-o poate alina "apeland " la cineva din aceeasi gena familiala...Daca s-ar pune situatia invers, ca voi sa primiti ovule de la sora, nu ati accepta?Stiu ca fiecare isi are propria parere , conceptie de viata, principii si asa mai departe.Dar numai punandu-va in situatia celorlalti si numai traind "cosmarul" azoospermiei iti dai seama daca poti sau nu dona.Eu as dona chiar si ovule.Nu trebuie sa fiti egoiste si "copilul" fratelui nu trebuie vazut asa...As avea mii de argumente...
Cu riscul de a supara pe cineva, e parerea mea.V-o respect si pe-a voastra, dar eu chiar trec printr-o situatie asemanatoare.Speram sa reusim .Cum?u stim inca.
Va pup si sa dea Domnul sa reusiti in tot ceea ce intreprindeti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianadi spune:

Dragele mele, ma tot preocupa un lucru. Dupa contact simt de cele mai multe ori ca lichidul se scurge in afara, desi stau culcata. In zilele fierbinti stau cu perne sub mine si tot se mai intampla.

Poate acest lucru sa aiba urmari, sau nu conteaza, avand in vedere ca se poate ramane insarcinata si fara contact in interior?

Va pup, o zi buna

Diana

Adusu-mi-am aminte de zilelel cele din inceput, cugetat-am la toate lucrurile Tale, la faptele mainilor Tale am gandit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andriushca spune:

dianadi,
desi nu esti "pe subiect", iti raspund eu: si mie mi se intampla chestia asta, de multe ori cred ca asta e de vina ca nu raman insarcinata.
ar fi interesant un subiect despre asta, am afla pareri si poate explicatii de ce se intampla asa. poate ar fi bine sa deschizi un subiect separat despre asta. pupici!

andreea

...daca viata ti-a dat lamai... fa limonada!...

http://tt.lilypie.com/JUibm7.png

Mergi la inceput