Un ajutor pentru SONIA

Raspunsuri - Pagina 93

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns florina spune:

Doamne, Oana, ce probleme iti pui pe langa ce ai! Bineinteles ca poti lua bani din conturi, pentru asta sunt, sa te ajute pe tine si pe draga de Sonia sa treceti cu bine de aceste grele incercari! Stim ca nu esti in excursie acolo!... Unde dormi? Ce mananci? Sa te hranesti bine pentru ca Sonia are nevoie de laptele tau...si are nevoie de tine sanatoasa si puternica...
Ne-am pus si noi problema ca e posibil sa ai nevoie de bani acum mai ales ca stai pe termen neprevazut deocamdata si daca ai vazut, intrebam si eu la randul meu daca n-ar fi bine sa iti deschizi un cont direct acolo in care sa primesti donatii de la persoanele din U.E. Concluzia generala a fost ca nu iti poti deschide pentru ca nu ai domiciliu stabil in Germania - dar daca poti sa ajungi la o banca nu cred ca strica sa ii intrebi. Data fiind situatia ta ar trebui sa se poata...omeneste vorbind. Pentru ca procedurile sunt proceduri, stiu si eu asta...
Din Raiffeisen poti scoate bani doar daca ai cardul la tine. Nu stiu sa-ti spun insa comisioanele lor.
Sunt sigura ca nimeni nu va gandi altfel decat mine. Ai grija (si) de tine si de Sonia!

P.S. : DACA AM NEVOIE DE O SUMA DE GENUL 100 EURO PT EVENTUALE CHELTUIELI NEPREVAZUTE SI DACA NU POT SA PRIMESC DIN TARA IN TIMP UTIL, E OK SA IAU DINTR-UN CONT? PROBABIL DIN REIFFEISEN. VA ROG SA-MI APROBATI SAU REFUYATI CEREREA. MULTUMESC !


www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia
Florina, fericita de Teodora(27.06.07) siTudor(5 ani)
Teodora, capsunica mea iubita
www.onetruemedia.com/shared?p=2ec9af00903bd34b9e16cb&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Asa a crescut baietelul meu, Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getacraiu spune:

Multa sanatate micutei Sonia si ne rugam ca Bunul Dumnezeu sa o ocroteasca mereu.Doamne ajuta!


Geta si Stefanica


http://craiustefan.3x.ro



Sa ne rugam pentru Sonia si sa o ajutam!




NIMIC NU-I IMPOSIBIL CU PRIETENI CA VOI ALATURI !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina1974 spune:

Buna dimineata la fetele mele dragi!
Am vorbit aseara cu Oana la telefon. Imi place la nebunie ca e extrem de optimista. Si eu sunt, dat fiind faptul ca Sonia arata superb acum. Oana e o dulceata de fata, as fi stat cu ea inca o ora la telefon,insa bubulina mea, Georgia, facea ca trenul de oboseala si de durere de dinti,asa ca trebuit sa ma duc la ea.
Fetele, eu azi plec acasa, impreuna cu familionul meu.Ajung in Londra dupa amiaza,asa ca am sa mai intru pe forum mai pe seara.
Va urez o zi superba la toate, in special Soniei si mamicii ei,carora le transmit si o gramada de pupicei.

Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristy74 spune:

Cand am aflat tragedia prin care trece Kay si micuta ei Sosonica am fost socata, nu-mi vine sa cred cata suferinta indura un sufletel atat de micut.
Dar Dumnezeu iubeste copiii si cred ca va face o minune pentru Sonia. Ma rog ca Dumnezeu sa-i redea sanatatea Soniei, si multa putere parintilor ei.


Cristina

www.sonia.as.ro" target="_blank">S-o ajutam pe Sonia

http://www.helpsonia.com/povestea-soniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristiana58 spune:


In contul Moneybookers sunt 427,7 USD. Am trimis fiecarei persoane un email in care am confirmat donatia, chiar daca uneori cu intarziere.

Va multumesc din suflet pt ajutorul financiar si pentru gandurile bune.

www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyce spune:

Ma bucur nespus ca Sosonica a trecut cu bine de prima operatie! Doamne ajuta-i sa aiba parte de o perioada de recuperare linistita si fara probleme, sa se faca bine-bine! Si Doamne ajuta-i mamicii ei sa aiba in continuare atata tarie ca pana acum si sa poate strange toti banutzii necesari pt refacerea puiutului mic!
As vrea sa le rog pe fetele din strainatate care au donat pt Sonia,sa imi spuna cum au facut-o. Cont de paypal nu am , asadar nu stiu cum as putea dona astfel, ma intreb daca pot dona online direct in contul de euro al Oanei.

Daniela Veuger si Alma Bianca 21 octombrie 2004
Alma,poze noi,si mai noi,cele mai noi,nou-noute,
poze yahoo


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43451" target="_blank">Povestea Almei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Paflo spune:

KAy, ma bucur din suflet va ati trecut cu bine de operatie! Va asteptam acasa!

Florina R.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chris27 spune:

OANA,TI-AM DAT PM URGENT!RASPUNDE-MI REPEDE!

Album foto | Slideshow
excursie
www.sonia.as.ro/" target="_blank">ajutati o fetita minunata!
casuta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florina spune:

Daniela,

Poti dona transferand bani din contul tau de Eur din Olanda in contul Oanei:
Cont BRD (EURO):
RO69BRDE441SV93168704410
Geambasu Oana
Sucursala Unirea
cod Swift: BRDEROBU

Prin online inteleg ca te refer la internet banking. Daca ai acest serviciu activat poti transfera bani cu ajutorul calculatorului, fara sa te mai duci la banca.



As vrea sa le rog pe fetele din strainatate care au donat pt Sonia,sa imi spuna cum au facut-o. Cont de paypal nu am , asadar nu stiu cum as putea dona astfel, ma intreb daca pot dona online direct in contul de euro al Oanei.

Daniela Veuger si Alma Bianca 21 octombrie 2004

www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia
Florina, fericita de Teodora(27.06.07) siTudor(5 ani)
Teodora, capsunica mea iubita
www.onetruemedia.com/shared?p=2ec9af00903bd34b9e16cb&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Asa a crescut baietelul meu, Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

danyce eu sunt afara,si ca sa donez,am fost la banca si am facut transfer.
m-auplimbat de la un ghiesu la altul,si as vrea si eu o metoda mai rapida,ca sa mai donez in continuare pt Sonia.


doina,am citit zilele trecute povestea lui Andrei .
aici ai subiect deschis despre Andrei, cu donatii?
va doresc multa sanatate ,sa va recuperati cat mai repede !

www.helpsonia.com/" target="_blank">Povestea Soniei

Ajutati-o pe Sonia




S.

Mergi la inceput