Un ajutor pentru SONIA

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lilidana spune:

Doamne,ce tragedie!Ce e in sufletul parintilor doar ei stiu...Sa le dea Dumnezeu putere sa treaca peste aceasta incercare.
Iar Sonia,poate,trebuie sa treaca prin suferinta asta pentru ca este un spirit deosebit.Cine stie,cine poate intelege?
Mi-e greu sa spun mai multe,mi-e greu sa-mi gasesc cuvintele,dar nimic nu e in zadar,totul are un SENS,doar ca noi nu-l vedem.
Doamne ajuta-i!

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Paflo spune:

Am ramas fara cuvinte citind ultimul mesaj din partea lui Kay.
Kay, fii tare! Nu pot sa-mi imaginez ce in sufletul tau acum...
Florina

Florina R.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Kay, nu te cunosc, insa iti inteleg durerea. Sa iti dea Dumnezeu putere sa fii tare !!

Sa facem ceva pentru Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Off, doamne ce vesti triste! Nici nu mai stiu ce sa zic...

Andreea, mama de Filip si Georgia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamari spune:

Chris, multumim ca esti aproape de Kay si de Sosonica. Ma rog pentru aceste doua fiinte nevinovate pentru ca e singurul lucru pe care-l pot face pentru ele. Mi-e greu sa mai scriu ceva dupa ce am citit ultima veste, nici nu-mi pot imagina cum este Kay acum. Noi, mamicile de mai-iunie stim cum a asteptat-o Kay pe Sososnica si o stim pe Kay cea optimista si vesela in ciuda numeroaselor probleme avute. Fetitele astea doua nu merita asa ceva! Poate ca totusi se poate face ceva pentru ele.

Anca si Andrei Cristian (28.05.2007)
burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu26 spune:

Referitor la ce spunea papadie...nu poate merge la Boston? Poate acolo sunt mai hotarati si nu se incurca in diagnosticuri ca la noi.
Am trecut de la starea de suparare la indignare si furie! Caut un vinovat pentru toata situatia asta ca sa-l pot blama si totusi nici un vinovat nu poate repara situatie bietului copil

Lulu si Alessia Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andradap spune:

Am vb. adineauri cu KAY... Un minutel, ca nu prea putea vorbi...

Incercau sa cheme un preot ca s-o boteze pe micuta SOSONICA (Doamne AJUT-O tu!!! Fie ca acest botez s-o INTAREASCA si sa INFAPTUIASCA MINUNEA pt. DRAGA de ea!!!).

Sosonica si-a scos singura cateterul si acum se chinuiau sa i-l puna la loc... Nu prea mai reusesc sa gaseasca vene bune... E dependenta micuta de cateter pentru a i se putea administra PROSTAGLANDINE... Dupa cum mi-a zis KAY la tel, "daca nu reusesc sa-i puna catetterul si deci sa i se adm. PROSTAGLANDINE... in cateva ore... moare" Ooof... nu mai pot scrie...

Poze Antonio
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2c47cedd7a1ec45cec68bb" target="_blank">VIDEOCLIP Antonio


Andrada FERICITA de Antonio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnaBella spune:

Dragele mele mamici,

Acest subiect este extrem de trist si ma rog si eu ca si voi sa se poata gasi o salvare pentru aceasta fetita.

M-am tot gandit la cele scrise de voi, dar nu cred ca exista cineva vinovat pentru aceasta intimplare nefericita. Desigur nu am de gand sa il apar pe doctorul Iosup, care fara doar si poate trebuia sa spuna daca e alba sau neagra si care nu are nici o scuza pentru lipsa sa de profesionalism, mai ales ca e o celebritate in domeniu din ce am inteles de pe forum.

Dar ce ar fi facut parintii daca ar fi stiut ? Eu la asta ma gandesc si ma apuca groaza ? Se putea face ceva constructiv ??? Daca da, inseamna ca e vina acestui doctor ca i-a rapit fetitei o mare sansa. Daca nu, nu stiu ce sa spun, poate e mai bine asa. Acum se vor face toate eforturile sa fie salvata, dar viata micutei e la urma urmai in mainile lui Dumnezeu, asa cum trebuie sa fie si cum sunt si vietile nostre. A fost inca un caz aici pe forum, cu un inceput identic. Probabil vi-l aduceti aminte.

Sa nu credeti ca nu ii doresc din tot sufletul lui Kay sa isi poata salva fetita, dar nu pot sa nu imi pun intrebarea pana unde se poate merge cu gasirea vinovatului.

Va rog sa imi raspundeti, as vrea sa stiu parerea voastra.

AnaBella






5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florina spune:

Offf...alta malformatie?! Cum e posibil... cata suferinta trebuie sa fie in sufletele lor... Cum poti sa-i vorbesti unui parinte atat de incercat despre speranta de viata de 20 de ani a copilasului?...
Cum poate ajunge la Boston daca nu-i fac ceva acum, urgent, in Cluj?... Si de ce doar in Cluj,nu au aparatura necesara si in Bucuresti? Nu pot veni aici medicii de la Cluj?...
Kay, lupta, nu-i lasa sa-ti ia si ultima farama de speranta! Sonia, rezista!...
Ne rugam pentru voi!


Florina +38 Teodora si Tudor(5 ani)
www.onetruemedia.com/shared?p=2ec9af00903bd34b9e16cb&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Asa a crescut baietelul meu, Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eimotto spune:

Da, s-ar fi putut face ceva. Daca stiau s-ar fi putut poate duce sa nasca intr-o tara in care copila sa fi avut o sansa reala.


Mamica de Iulia Eleni(06.02.2004) si Yannis Victor (09.04.2007)



Poze

Mergi la inceput