Un ajutor pentru SONIA

Raspunsuri - Pagina 66

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kay spune:

in contul de la BCR aveam azi la ora 18.30 suma de 8.948. RON, adica 89400 milioane, adica 2840 euro !

la Reiffeisen nu am ajuns inca, maine o sa ma duc. si maine verific si conturile in valuta. va pup si fug la Soso, ca da din picioare.

puuuuuuuuuuuuuuuuuuuup fetele

oana si Sosonica Sonia
ACTE diferite interventii, diagnostice etc.


rosioara

100.000 USD pt a salva viata Sosonicii cont RON : RO59RNCB0318088189010001!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina85 spune:

Acest mesaj vizeaza mai mult administratorii site-ului "ajutor pt sonia"
Am vazut site-ul si la inceput m-au incercat ganduri de scepticism. Acest forum m-a convins de veridicitate.
Totusi sotul meu are un site cu foarte multe afisari si accepta sa puna reclama. A participat si la campania pentrusorin.ro.
Propun sa dezvoltati site-ul intr-un sens asemanator, si actualizari periodice.

Nu aveti un email de contact, postat. Poate o sa faca niste bannere pt a putea fi preluate, de alte siteuri, dupa ce le postati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shama spune:

Draga Kay, urmaresc de doua zile si eu povestea voastra si vreau sa va spun ca sint alaturi de voi si de Sonia micuta si draguta. Voi trimite niste banuti si voi face si eu mai departe cunoscuta situatia in care va aflati pentru a va ajuta la stringerea de bani cit mai rapid.
E cumplit de grea incercarea prin care treceti, dar va fi bine, este doar o etapa pe care o veti depasi, cu siguranta, foarte bine.
Daca mai ai nevoie urgenta de traduceri din si in Germana, pina iti raspund fetele de aici, poti folosi si traducerea online la adresa
http://babelfish.altavista.com, unde pui tot textul cu copy-paste si selectezi limbile din si in care vrei traducerea - va fi o traducere relativa, caci o face un soft automat, dar, in citeva secunde poti sa intelegi cam despre ce e vorba in text. Ma rog si eu pentru voi. Sa dea Dumnezeu ca fetita sa fie bine cit mai curind, sa aveti reusita in tot ce veti face!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florina spune:

Da, ideea cu bannerul e foarte buna, si eu as putea apela la prieteni care sa-l posteze pe site-uri cu trafic.
Mayaione, spuneai ca l-ai facut deja? Ni-l poti da cumva? Nu ma pricep, dar deja voi vorbi pentru postare.

O prietena foarte buna care mi-a promis ca va ajuta si ea mi-a dat o alta idee (zic eu foarte buna) - sa apelam la revistele/ziarele pe care le citesc de regula oamenii cu bani - gen Ziarul Financiar, Capital, Banii Nostri etc. Sunt multe deja.
E ok, Kay? Are cineva relatii la o astfel de publicatie sau stiti cum se procedeaza? Banuiesc ca si ei au nevoie de acordul parintilor pentru mediatizare, nu e suficient sa le solicite un tert.

Sonia! Inca putin si totul va fi mai bine!


www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia
Florina, fericita de Teodora(27.06.07) siTudor(5 ani)
Teodora, capsunica mea iubita
www.onetruemedia.com/shared?p=2ec9af00903bd34b9e16cb&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Asa a crescut baietelul meu, Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

Am citit postarea lui Kay cu rezumatul cazului si, desi cunosteam povestea, tot m-a umflat plansul din nou ...

E bine ca l-ati pus pe prima pagina, poate asa va convinge mai multa lume de autenticitatea cazului ...

Ieri am dat o cautare pe google sa vad daca mai scrie lumea si ce se mai stie in afara forumului si am dat peste un alt forum, ComputerGames sau cam asa ceva, in care cineva postase mesajul prin care cerea ajutor. Am citit raspunsurile si am ramas socata de rautatea oamenilor care, fara sa stie despre ce e vorba si fara macar sa se oboseasca sa caute informatii, au sarit cu injuraturi si au afirmat sus si tare ca e vorba de o farsa si o escrocherie. Pur si simplu m-a socat cum pot unii sa arunce cu noroi fara macar sa clipeasca !!! Din simplul motiv ca exista n-spe mesaje care solicita ajutorul financiar si nu toate sunt reale. Eu inteleg lucrul asta, dar daca nu crezi ca e real, n-ai decat sa nu donezi, nu te obliga nimeni. Si eu am primit astfel de mesaje, si chiar daca nu am raspuns la toate, niciodata nu m-am gandit sa arunc cu noroi in cei care mi le-au trimis ... exista totusi o sansa sa fie reale si mi se pare oribil sa jignesti niste oameni care si-asa sunt destul de disperati !

De-asta spun ca trebuie sa apara foarte clar pe site care este situatia, pt a evita astfel de reactii ...

Eu am trimis mesajul si am primit deja semnale pozitive, din pacate n-am ajuns sa depun azi banii, dar maine ajung sigur (la BCR).

Ce se mai aude cu fundatiile ?

Boghi

poze Gongutza
si alte poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Buna seara,

Am discutat cu KAY si a acceptat sa foloseasca contul meu de Paypal pt cei care doresc sa doneze prin PayPal in euro. Nu stiu daca se poate dona si in dolari, cred ca da si conversia se face automat.

Kay va roaga sa puneti informatia si pe situl Soniei.

Numele meu : SIBYLLE MAILLET
Cont de PAYPAL : assistform@yahoo.fr

Cred ca ar trebui deschis un subiect separat numit DONATII PT SONIA, unde se se discute doar despre donatii, iar cei care strang bani sa anunte situatia donatiilor.





Nasterea ariciului junior Pozele mele Poze cu noi si Vladimir

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandra_25 spune:

Kay..si eu sunt alaturi de voi...ma rog pentru Sosonica sa fie bine...am trimis si eu azi mai multe mailuri la prieteni,cunostinte si firme...sper sa fie cu folos...!
Curaj si vom reusi!

alexandra de Mark Andrei 23.11.2006
poze cu Mark
www.bebo.com/Widget.jsp?WidgetId=3662428255&MemberId=3524611238" target="_blank">slideshow Mark

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ElenaGiulia spune:

Buna fetelor urmaresc si eu cu sufletul la gura cazul micutei Sonia si citesc in fiecare zi sa vad ce se mai intampla cu ea.
Azi am avut o idee si vreau sa va intreb pe voi si pe Kay daca este de acord sa fac o pagina si in Orkut despre Sosonica unde o sa incerc sa pun povestea ei si in portugheza o sa adaug si numerele conturilor pe care le aveti si poate cine stie se mai strang niste banuti pentru inimioara Soniei acest site e super vizitat.
Astept permisiunea ta Kay si daca raspunsul va fi afirmativ azi o sa fac o comunitate pentru sufletelul tau mic.
numai bine va doresc!

Elena fericita Mamica a Alexandrei(2000)Giulia(2004)si Arthur 28-3-2007
http://www.sonia.as.ro/
Ajutati-o pe Sosonica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

o noapte de cosmar. la 3 a incput sa se desatureze brusc. asta n-ar fi ceva neobisnuit. dar s-a si bradicardzat. cord 95-110, saturatii de la 99 la 55. am crezut ca o sa moara. si doctorita la fel. si-a revenit. cord 136, saturatii 94 acum. ma culc o ora ca sunt extenuata si la 10 cand vine Alex mergem la pasapoarte, ii luam pasaportul, transferam banii la nemtii, si cand ma trezesc sun la avion.

va pupam,
eu si Soso luptatoarea.

oana si Sosonica Sonia
ACTE diferite interventii, diagnostice etc.


rosioara

100.000 USD pt a salva viata Sosonicii cont RON : RO59RNCB0318088189010001!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

sunt de acord cu orice vreti sa faceti, mai putin ce include televiziune, presa scrisa, etc. aici trebuie sa stiu exact si sa cantaresc bine situatia.

va multumesc din suflet

oana si Sosonica Sonia
ACTE diferite interventii, diagnostice etc.


rosioara

100.000 USD pt a salva viata Sosonicii cont RON : RO59RNCB0318088189010001!!!

Mergi la inceput