Un ajutor pentru SONIA

Raspunsuri - Pagina 65

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

ma apuc acum de tradus in engleza povestea soniei, in cam o ora va fi gata. mayaione si dianarus, cum termin, veti primi pe mail. scrisorica in germana in mare cam asta precizeaza, ce a inteles kay, si bineinteles, si mentiunea facuta de doina, care nu e deloc de ignorat. sper sa imi ramana timp sa traduc si asta pana se trezeste copilu', daca nu, la urmatoarea tura de somn. gata, ma apuc de treaba!

Deea, mami de Eric (15.12.2006)

www.helpsonia.com/" target="_blank">pentru sosonica


"outside of a dog, a book is man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chris27 spune:

Desi sunt la curent cu starea Soniei,randurile tale Kay,m-au impresionat profund!Tu erai cea mai in masura sa-i scrie povestea...o "simti"cu tot sufletul tau de mama...Noi suntem martorii tacuti ai unei suferinte!Ce frumoasa-i Sonia!Si cat iubeste viata!...Nu se poate sa nu reusiti...impreuna!Pupici pe inimioara!...

Album foto | Slideshow
excursie
www.sonia.as.ro/" target="_blank">ajutati o fetita minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina1974 spune:

Doamne, ce poveste, cata suferinta pe capul copilasului astuia si a parintilor ei...... Stiam ce s-a intamplat cu ea, insa cuvintele Oanei m-au terminat.Amandoua, Atat Oana cat si Soso ,sunt niste luptatoare adevarate. Ce sa mai zic.....demne de toata admiratia....
In alta ordine de idei,as vrea sa o intreb pe Oana daca imi permite sa pun la dispozitie contul meu in GPB pentru eventuale donatii din UK. Sistemul PayPal are restrictii pe Romania deocamdata,si singurele variante de a primi bani din Uk sunt Western Union, care presupune stat la cozi,de prea multe ori si intoarcerea sumei de bani in tara de origine daca nu e ridicata la timp;, deschiderea de catre Oana a unui cont in GPB in tara ( se poate face la BCR fara probleme), sau utilizarea unui alt cont in GPB (al meu, de ex., sau al oricarei alte persoane dispuse) si transferarea banilor periodic in tara prin Western Union.
Noi in cateva zile revenim in Londra, si, dupa cum am spus, ma voi ocupa personal de strangerea de fonduri pentru Soso,insa trebuie sa am un cont in care sa fie transferati banutii care ar veni de la cei ce vor si pot sa ajute. Sunt convinsa ca se vor gasi o gramada de oameni cu suflet mare doritori sa o ajute pe Soso. In fiecare zi trimitem o gramada de mail-uri la multe persoane, clienti de ai nostri,deci eu ,una ,cred ca s-ar aduna ceva si de aici.
In privinta mea, o astept pe Dandusa cu sufletul la gura sa se intoarca din concediu, sa pot sa ii dau si eu banuti pentru printesica Sonia.Sunt convinsa ca se va strange toata suma.
Medicii de la Birmingham inca nu m-au contactat pe mail, si nu stiu ce sa fac in privinta asta.Imi inchipui ca operatia corectoare va avea loc tot in Germania, cel putin dupa capul meu asa ar trebui, sa fie facuta de aceeasi echipa de chirurgi.
Citesc aici de cat de inimoase sunt fetele de pe forum..... Sa le dea Dzeu sanatate la toate.
Doina,esti minunata. Numai bine tie, si familiei tale, si sanatate multa baietelului tau.
Oana, mi-as dori din tot sufletul sa fac mai mult pentru voi, insa, din pacate, sunt atat de departe ..... Daca crezi ca as putea sa te ajut intgr-un fel anume, sa fac mai mult pentru fetita ta, te rog anunta-ma,si sunt mai mult decat bucuroasa sa o fac.
Pana atunci, va urez numai bine, multa sanatate si va transmit milioane de pupicei virtuali.



Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

O sa modific pagina de indata ce merge ftp..e o problema cu serverul, am trimis deja emailul si asteptam sa se remedieze.


www.helpsonia.com/" target="_blank">Redati-i Soniei bucuria de a creste langa parintii ei
Povestea nasterii
www.smi.ro/fulguleti" target="_blank">fulguleti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

mayaione, am trimis mail.
ce s-a hotarat pana la urma cu mutarea subiectului la umanitare?? ma gandesc ca mult mai multa lume l-ar vedea acolo, si s-ar strange ceva mai multi banuti...

Deea, mami de Eric (15.12.2006)

www.helpsonia.com/" target="_blank">pentru sosonica


"outside of a dog, a book is man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuca spune:

Dragele mele dragi, Kay si Sosonica, sunteti in rugaciunile mele.

O sa fie bine, simt asta !

Am transferat si eu niste banuti in contul Raiffeisen !

Doamne Ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

A-deju am primit emailul, multumesc! Acum lucram la site-ul Soniei, mai dureaza pana e gata, ne tot intrerup diverse persoana, plus Ana care nu sta deloc, stau dupa ea. De-abia astept sa fie gata. O sa fie si un blog pentru Oana in care sa posteze mereu sa tina lumea la curent cu ce se intampla cu ele. Am facut si banner cu Sosonica si o sa-i trimitem trafic la greu, sper sa stranga banii mai repede.

www.helpsonia.com/" target="_blank">Redati-i Soniei bucuria de a creste langa parintii ei
Povestea nasterii
www.smi.ro/fulguleti" target="_blank">fulguleti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:

quote:
Originally posted by mayaione

A-deju am primit emailul, multumesc! Acum lucram la site-ul Soniei, mai dureaza pana e gata, ne tot intrerup diverse persoana, plus Ana care nu sta deloc, stau dupa ea. De-abia astept sa fie gata. O sa fie si un blog pentru Oana in care sa posteze mereu sa tina lumea la curent cu ce se intampla cu ele. Am facut si banner cu Sosonica si o sa-i trimitem trafic la greu, sper sa stranga banii mai repede.

www.helpsonia.com/" target="_blank">Redati-i Soniei bucuria de a creste langa parintii ei
Povestea nasterii
www.smi.ro/fulguleti" target="_blank">fulguleti






mayaione pt tot ce faceti cu pagina soniei.
e f.faina ideea cu blog-ul, va putea sa intre ea de oriunde si sa ne spuna cum ii merge soniei? (scuze, nu ma prea pricep...)
iar pt timp liber... ia da-o-ncoace pe ana ca o pun la joaca cu marc



Marc (17.12.06) si Ianis (14.09.04)

Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis


www.helpsonia.com/" target="_blank">Donati pentru inima Soniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Kay, vestile despre Soshonica sunt imbucuratoare. Doamne ajuta!

Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006)
Camera lui Luca/Finding Nemo si Camera Evei-Gradina cu flori vesele
www.onetruemedia.com/my_shared?z=15dde712e107702b2ad340&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Binecuvantarea

www.sonia.as.ro" target="_blank">S-o ajutam pe Sonia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

quote:
Originally posted by kay

acte nemti :


Sehr geehrte Frau Geambasu,

anlässlich der geplanten Behandlung im Deutschen Herzzentrum München ist mit
folgenden Kosten zu rechnen:

Tagesentgelt KK 434,00 € x 10 Tage = 4.340,00 €
Tagesentgelt KKINT 1.411,00 € x 4 Tage = 5.644,00 €
Operation mit HLM = 16.410,00 €
Voraussichtliche Behandlungskosten: 26.394,00 €

Vor Behandlungsbeginn bitten wir um Überweisung einer Vorauszahlung von 27.000,00 €
auf das untenstehende Bankkonto des Deutschen Herzzentrums München.

Wir weisen ausdrücklich daraufhin, dass es sich hierbei um eine Kostenschätzung handelt.
Die tatsächlichen Kosten richten sich nach den erforderlichen medizinischen Leistungen.


Mit freundlichen Grüßen
I.A.


Hasenkopf
Amtsinspektor

nu stiou o boaba de germana, da nu e greu sa ma prind ca ma costa 27.000 operatia cu 4 zile la ATI si 10 in recuperare.
pup



ce reprezinta aceste zile nu pot spune, nu cunosc termenii dar traducerea este asa:

Stimata D-na Geambasu,

in leg. cu planificata spitalizare in Centrul de Boli de Inima München, sunt estimate urmatoarele costuri:

Taxa zilnica KK: 434 x 10 zile = 4340€
Taxa zilnica KKINT 1411 x 14 Zile = 5644€
Operatie cu HLM= 16410 €
Costuri totale terapie estimate : 26394 €

Inainte de internare va rugam sa transferati in avans suma de 27.000€

Dorim sa accentuam ca este vorba doar de o estimare.
Costurile reale depend de serviciile medicale necesare in realitate.

Daca e nevoie de conversatie/corespondenta cu ei, te pot ajuta.


Cristina
-----------------------------------------------
http://www.sos-satelecopiilor.ro/

Mergi la inceput