Un ajutor pentru SONIA

Raspunsuri - Pagina 56

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns doina_cel spune:

Oana, eu cand am vazut estimarea de la Boston m-a ingrijorat un lucru, desi nu am spus nimic atunci sa nu te descurajez. Este scris acolo oarecum "nesemnificativ" un amanunt... Spitalizarea inclusa in cei 90.000 este de 15 zile. Daca depasesti, costa 3.300$, daca imi amintesc bine, pe zi.

Va doresc din suflet sa stati exact cat e estimatul in spital, dar... In cazul lui Andrei suma cea fenomenala de pe site s-a adunat din multe zile state in plus peste estimarea initiala. Noi le-am dat sistemul de calcul peste cap, la propriu, la un moment dat nu mai stiau cum sa inregistreze.

Or fi costurile mari si aici, dar din cunostintele mele, nu sunt chiar 3.300 pe zi... Asa ca, fii optimista! Si, intr-adevar, e important ca ii dati sansa sa mearga mai departe! In rest... s-or rezolva, cu ajutorul lui Dumnezeu. One at a time. Nu te gandi prea departe pentru ca te va coplesi situatia. LIVE THE MOMENT. Sosonica e in viata, acum e bine, si ARE O SANSA.

Sanatate maxima ii dorim Sosonicii! De fiecare data cand scriu, trebuie sa ii zic si ei 2 vorbe si sa ii trimit un pupic, nu?

http://andrei.point.ro
http://b2.lilypie.com/HLo3p1.png
"Happiness is a smile"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:

quote:
Originally posted by kay

problema e ca astia sunt banii pt shunt. mai trebuie pt operatia corectoare... deci sunt 50000 aici si inca Dumnezeu mai stie cati pt cealalta... offfff.... credeam ca o rezolvam cu totul aici.dar o sa intreb medicul, poate ne rezolva total.

oana si Sosonica Sonia
ACTE diferite interventii, diagnostice etc.


rosioara

100.000 USD pt a salva viata Sosonicii cont RON : RO59RNCB0318088189010001!!!




oana, veti gasi oameni rezonabili acolo, se va rezolva cu banii cumva! important este ca acolo are o sansa, au experienta, au tehnica medicala necesara... fetita ta va trai! asta conteaza, restul se va rezolva in timp.

fetelor, gata, iubitele noastre pleaca spre mai bine, de acum ne mobilizam pt donatii!


mayaione, de abia astept sa pui la punct noul site cu tot ce trebuie, conturi, acte, istoricul situatiei... mii de pt tine si sotul tau!


Marc (17.12.06) si Ianis (14.09.04)

Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis


www.sonia.as.ro/" target="_blank">Pentru inima Soniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:

inca o data, trebuie sa mutam cazul la umanitare, urgent!
cine se ocupa? d-na cristiana, puteti? cel mai bine este sa fie cineva din familie.



Marc (17.12.06) si Ianis (14.09.04)

Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis


www.sonia.as.ro/" target="_blank">Pentru inima Soniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_cel spune:

Oana, inca ceva. Nu stiu daca te ajuta cu ceva, dar iti spun ca sa nu te simti singura.

Si noi suntem acum tot la jumatatea drumului. Lui Andrei trebuie sa i se mai faca cel putin o operatie fffffoarte grea, care se va lasa cu o spitalizare probabil lunga pe terapie intensiva. Nu stim inca ce va fi cu banii, daca vom putea merge pe asigurare, dar... mergem inainte!

Ce e cel mai important e ca Andrei e cu noi ACASA, e fericit, rade, respira, creste... Mai departe, o fi cum o vrea Dumnezeu. Noi suntem fericiti cand ne zambeste, chiuie si se uita cu drag la noi.



http://andrei.point.ro
http://b2.lilypie.com/HLo3p1.png
"Happiness is a smile"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:

mesajul de la admin, ce ce face pt propunerea unui caz la umanitare (am dat copy-paste):


Trimite un mail la adresa info@desprecopii.com cu urmatoarele informatii:

- descriere succinta a cazului
- descriere pe larg a cazului
- cat mai multe acte doveditoare care sa dovedeasca veridicitatea (certificate medicale, persoane de contact din randul medicilor care cunosc cazul etc.)

OBLIGATORIU:
- numele si datele de contact ale persoanei care se erijeaza in organizatorul/coordonatorul actiunii. Aceasta persoana va fi persoana de contact pentru noi.
- Aceasta persoana vor trebui sa dea o declaratie scrisa si semnata prin care isi asuma raspunderea pentru organizarea actiunii, declaratie care va fi trimisa politiei romane in momentul in care iese scandal!
- declaratia trebuie scanata si impreuna cu un scan al unui act de identitate se ataseaza mailului initial care propune cazul.

Fara declaratie si scanarea actului de identitate NU SE ACCEPTA nici o cerere.


Marc (17.12.06) si Ianis (14.09.04)

Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis


www.sonia.as.ro/" target="_blank">Pentru inima Soniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristiana70 spune:

DIANARUS, sunt de acord cu tine, D-na Cristiana ar fi cea mai potrivita persoana. Cazul ar trebui mutat urgent.

KAY, nu deznadajdui, ia-o cu inceputul si, ai sa vezi, pe parcurs problemele se vor descurca, una cate una.

www.sonia.as.ro/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia sa traiasca!
cristina mamica de David (21.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Dandusa ma bucur ca a dat Oana acordul sa luati legatura cu fundatia George Becali. Nici una dintre fetele din Bucuresti nu poate s-o ajute pe Oana sa completeze dosarul pentru fundatie?
E foarte important, mai ales daca , asa cum ziceai tu, sapt. viitoare se intruneste comisia care analizeaza dosarele.....ar fi pacat sa rateze sansa asta!
Poate au sansa sa primeasca toti banii de care au nevoie.....
Doamne ajuta sa fie asa!

Eu saptamana viitoare ii las bani cumnatului meu sa puna in contul Soniei.....putini dar mai mult decat nimic.

si Doamne ajuta!

Eu
www.pufymic.info/thumbnails-37.html" target="_blank">Gandacii
Chestii

www.sonia.as.ro/" target="_blank">AJUTATI-O PE SONIA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Gata s-a activat adresa noua, deci paginuta acu este: http://www.helpsonia.com/
Site-ul va aparea cand Kay va avea timp sau cineva apropiat care stie mai multe sa compuna textele si sa-mi trimita imaginile, altfel nu stiu ce sa scriu mai mult de atat.

www.helpsonia.com/" target="_blank">Redati-i Soniei bucuria de a creste langa parintii ei
Povestea nasterii
www.smi.ro/fulguleti" target="_blank">fulguleti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

salutari mamici!
oana sunt alaturi de tine, sa iti dea DD putere sa mergi mai departe!
m-am bucurat tare tare mult cand am aflat ca veti pleca in germania! Doamne ajuta sa fie bine! trebuie sa fie bine, pt mica ta minune!
am incarcat si eu cartela, nu mult, dar mai mult decat nimic. mi-am mobilizat si rudele sa incarce.
maine depun si niste banuti in cont, ca de acum chiar trebuie sa ne mobilizam sa strangi banutii necesari.
pupici dulci pt sonia! e o dulceata!
Doamne ajuta!!

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

www.reclama ilegala - conmsidera acesta un avertisment.ro/bebe.php?cod=2291,2861" target="_blank">votati-ne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

maine o sa se filmeze un reportaj cu mine si cu Sonia pt stirile de la ora 6, prima tv.

multumesc mayaione, pt tot ce faci pt mine. daca se va face maine reportajul, va trebui sa atasezi si conturi;le in euro/usd. multumesc mult !

verific mail-u;l si va anunt.

oana si Sosonica Sonia
ACTE diferite interventii, diagnostice etc.


rosioara

100.000 USD pt a salva viata Sosonicii cont RON : RO59RNCB0318088189010001!!!

Mergi la inceput