Un ajutor pentru SONIA

Raspunsuri - Pagina 50

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristina1974 spune:

Saru'mana la amandoua, Diana si Roxanici

Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Contul Raiffeisen este cel dinainte? Cont RON : RO02RZBR0000060007006182, sucursala lipscani?

www.sonia.as.ro/" target="_blank">Redati-i Soniei bucuria de a creste langa parintii ei
Povestea nasterii
www.smi.ro/fulguleti" target="_blank">fulguleti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Fetelor daca puteti sa dati detalii pe site versiunea engleza despre cum se poate dona prin moneybookers pt ca am trimis linkul sotului meu care lucreaza la o companie mare si il va forwarda colegilor si nu prea se intelege cum se pot face donatii.

Eu astept contul de paypal sa donez banuti, am inteles ca apare zilele astea?

Oana sanatate multa Soniei, si tie multa putere, va urmaresc mai mult din umbra ca nu am ce sa zic, insa daca are cineva nevoie de ajutor de la distanta ma ofer. (Cristina si eu ma gandeam la spitalul din Birmingham chiar ieri).

Va pup

Luna 36 sapt+
Adelise Raluca si Cosmin

Is the final countdown!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Si eu ca multe alte fete urmaresc cu sufletul al gura toate vestile despre Sosonica mica......o sa incerc sa pun si eu niste banuti in cont, dar pana atunci ma rog pentru micuta si pentru parinti....
Am vazut ca unele dintre voi v-ati gandit sa contactati si fundatia George Becali in scopul obtinerii mai rapide de bani pentru operatia micutei.....
Eu am o prietena aici pe forum care acum e cu baiatul ei in China tocmai datorita acestei fundatii care i-a dat restul de bani de care mai aveau nevoie pentru operatie.....poate o cunoasteti si voi, e vorba de doinabita de pe DC.
Am rugat-o sa-mi spuna cum a reusit sa ii contacteze pe cei de la fundatie si iata aici raspunsul ei:(sper ca nu se va supara ca i-am dat copy/paste)

"Am citit si m-am cutremurat.Iti spun tie si spune-le tu cum am facut noi.Am scris prima data o scrisoare in care am pus tot ce aveam acte medicale, programarea in China in care scria suma, ancheta sociala de la primarie, adeverinte de venit, la toti membrii familiei, copii dupa buletine, in cazul in care cei mici din familie nu au buletine copii dupa certificatele de nastere.Apoi am povestit pe scurt ce s-a intamplat cu Dan si i-am rugat sa ne ajute.Asta a fost in august anul trecut.Am mai telefonat intre timp, dar imi spuneau ca ma vor contacta ei cand se va discuta cazul lui Dan , caci se pun in discutie in functie de programare, de data la care trebuie sa fii in acea tara pentru operatie.
Spune-le parintilor sa mearga la sediul Partidului Noua Generatie din orasul in care locuiesc si sa ii roage sa ii ajute sa ajunga cat mai repede la fundatie!!!!!Acolo la Bucuresti sunt mii de dosare si ai nevoie de noroc, nu ca nu ar vrea ei sa ajute, dar sunt foarte multe!!!!Sa ia cu ei cand merg la partid un dosar comlet al copilului.Daca nu reusesc asa le dau adresa fundatiei sa puna toate copiile care ti le-am zis , recomandata cu aviz de primire !

FUNDATIA CRESTINA "GEORGE BECALI", STR. BLANARI, NR. 23, SECTOR 3 , ETAJ 5. BUCURESTI. Nr. de telefon de la fundatie nu il am la mine, il am acasa.
Pe noi ne-a ajutat foarte mult Silviu Guzu , este realizatorul de la Emisiunea Miezul Problemei de pe National Tv si presedintele de la partid de la noi de la judet.
O sa iti dau o adresa de mail a lui Silviu Guzu :silviuguzu@nationaltv.ro , este un om deosebit si foarte sensibil la durerea altora.incercati sa ii scrie-ti un mail cu toate documentele atasate si rugati-l sa ia el legatura cu domnul Becali sau cu fundatia, sa ii dati un numar de telefon ca sa va contacteze, scrieti ca este urgent.Cred ca va va ajuta!Ti-am spus tot ce stiu! DOAMNE AJUTA!"
Deci ce facem?Ati incercat vreuna din aceste cai?

si Dumnezeu s-o faca bine pe Sosonica!

Eu
www.pufymic.info/thumbnails-37.html" target="_blank">Gandacii
Chestii

www.sonia.as.ro/" target="_blank">AJUTATI-O PE SONIA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

Doamnelor,
Pt operatiunea pliculetul european de care vorbea Papadie, cred, as putea io sa o sustin. pana pe 19 august cand plec din oras iar pe 22 voi fi in bucuresti.
Am mai colectat bani din exterior, unele dintre voi poate ma stiti, care vrea sa trimita bani sa imi ceara adresa si o trimit pe PM. pe 23 august voi vira banii in cont.

Daca mai scrange cineva poate imi trimiteti si mie o adresa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carrie spune:

kay te rugam mult sa mai vii pe la capsunele, fetele ti-au scris tare mult acolo si te iubesc

Cristiana, gagalicea Theodora Alexia ( 30 mai 2003)si galuscutza Carina Sofia(10 mai 2007)

comorile noastre iubite
Thea Alexia
noi si Roma 2006
www.desprecopii.com/info.asp?id=531" target="_blank">nasterea papusii Theodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madlen spune:

Fetelor, este minunat ce faceti voi aici. Am citit inca de la inceput cu durere in suflet despre aceasta tragedie. Am trimis pagina Soniei tuturor prietenilor mei, iar zilele acestea cand ajung la banca trimit si ceva banuti.
Kay, multa sanatate ii doresc Sosonicai, sa treaca cat mai repede prin acest cosmar si sa creasca mare si sanatoasa.

Mult succes in continuare!

www.sonia.as.ro" target="_blank">Ajut-o pe Sonia

You live only once, but if you live right, once it.s enough.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

quote:
Originally posted by mayaione

Contul Raiffeisen este cel dinainte? Cont RON : RO02RZBR0000060007006182, sucursala lipscani?

www.sonia.as.ro/" target="_blank">Redati-i Soniei bucuria de a creste langa parintii ei
Povestea nasterii
www.smi.ro/fulguleti" target="_blank">fulguleti





da,este cel care era inainte pe oagina Soniei...si care nu mergea...,acum merge...

www.sonia.as.ro/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia
Mindrete de Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

quote:
Originally posted by pufymic

Deci ce facem?Ati incercat vreuna din aceste cai?





Ne esti de mare ajutor cu acest mesaj amanuntit...,multumim din suflet...
Asteptam sa intre Kay,sa citeasca si sa-si dea cu parerea...
Din ce stiu si am vazut eu...Gigi Becali nu se afiseaza la tv cu "uite pe cine am ajutat eu"..."uite citi bani le-am dat eu..."...ajuta si gata...,nu face campanie pe tema asta...,sau o fi facut...,nu stiu...,dar eu nu am vazut...
Deci s-ar putea sa mearga...,sa depuna dosarul si sa fie aprobat...,fara ca cineva sa banuiasca ceva...,fara ca tatal Soniei sa se implice...,zic si eu...
Ma gindesc ca,daca s-ar duce d-na Cristiana,de ex. si ar depune dosarul cu toate actele...,ar fi ok...,nefiind nevoie sa mearga parintii...
Ma gindesc ca asta ar fi o sansa super sa stringem o parte mare din bani...,sincer...,asta cred...,dar trebuie doar sa propunem...,ei sint cei care ar trebui sa actioneze...,iar noua nu ne ramine decit sa le fim alaturi ,sa-i ajutam sa gaseasca cit mai multe cai...,sa-i mentinem increzatori in fortele lor...
Doamne ajuta ,sa ia cea mai inteleapta decizie

www.sonia.as.ro/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia
Mindrete de Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Am citit si eu poveste Soniei si m-a cutremurat. De atunci urmaresc mereu povestea lor si evolutia micutei.
Ma rog ca micuta Sonia sa fie puternica si sa se insanatoseasca fff repede iar parintilor ei sa le dea Dumnezeu multa forta! Vom dona si noi ceva banuti la sfarsitul lunii.

Editez: Dandusa, n-am citit, in ce spital sunt internate fetele?

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)

Mergi la inceput