Un ajutor pentru SONIA

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mariana tache spune:

Un gand bun si o rugaciune si de la noi.
Cris27, te rog sa ii comunici prieteni tale, Kay, ca poate apela la mine in caz de nevoie; nr. meu de tel este: 0740.272.367
Sa nu ezite sa ma sune daca are nevoie de ceva.
Doamne ajuta!

Mariana, Stefan (20.04.04), Simon (30.08.05)
poze cu noi: 1 , 2 si 3
Nasterea lui Stefan
Nasterea lui Simon

Sanatate Maxima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chris27 spune:

Kay nu mi-a spus ca e totul pierdut...doar mi-a impartasit temerile ei in legatura cu operatia si cu faptul ca Sosonica va fi un copil chinuit...ca va trebui sa o opereze din 6 in 6 luni ...in primile ei lunute de viata...I-am spus ca suntem atat de multe alaturi de ea...
Eu nu pot sa cred ca am auzit din gura ei ca sansele sunt minime!Am notat undeva diagnosticul pe care mi l-a dictat!Dar scrisul meu este tremurat si am transpirat tare pe acea foaie de hartie,incat nu se mai poate descifra!Iertare,deci,celor care asteptau un diagnostic clar!Am s-o intreb din nou!Nici eu nu inteleg ce-am scris!
Album foto | Slideshow | Clip Albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Deci sperante sant ptr a se insanatosi...
Doamne ajuto pe micuta sa treaca cu bine prin aceeasta incercare...

Ali21si Enrico 7ani
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucames spune:

... de cand am citit, plang si nu ma mai pot opri... de cand sunt mamica, orice problema, indiferent de gravitatea ei, ma face sa sufar, mult mai mult decat inainte.

Draga Kay, kiar daca nu te cunosc, imi pare amarnic de rau pt. suferintele prin care trebuie sa treceti. Ma rog la Bunul Dumnezeu sa va dea o raza de speranta si sa va faca micuta sanatoasa, in final, pentru a putea trai clipele minunate pe care le meritati!!
Putere multa sa aveti, de lupta, iar speranta sa nu va paraseasca niciodata!!

Ce a spus Carrie si Mariana mai devreme e valabil, numai sa spuneti... cu mult drag.



minunea vietii mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sobi spune:

Kay, suntem alaturi de tine si ne pentru ca puiul tau de om sa se faca bine. draga de kay a trecut prin atatea probleme in sarcina asta, probleme care se pare ca nu se mai termina...

Chris iti multumim ca ne tii la curent despre evolutia Soniei.



Andreea 39 Vladut
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

pentru Kay si Sonia. Sa va dea Bunul Dumnezeu putere sa treceti peste aceste incercari.

Mandarinutza 28+ Antonia Maria

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Multa sanatate micutei Sonia. Iar familiei multa putere si speranta in suflete

Ripley 23+ mazarica (DPN 17.10.2007) si Ana Ecaterina(10.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eimotto spune:

Ma rog si eu pentru puiul lui Kay, sper din tot sufletul sa se poata interveni cat mai repde pentru a salva acest sufletel care abia a venit pe lume. Sosonico esti o luptatoare si iti doresc multa sanatate si putere, sa poti sa cresi mare si frumoasa.

Mamica de Iulia Eleni(06.02.2004) si Yannis Victor (09.04.2007)



Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MADYN spune:

Multa sanatate pt. puiutul lui Kay! Ma rog sa se faca bine si sa lumineze Dumnezeu calea parintilor ei pt. a pune capat suferintei!



Mady si Mihai Nicolae - My little treasure (01 august 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andradap spune:

Am primit mesaj de la KAY, legat de diagnostic, parerile impartite... Unii medici considera ca este vorba de TETRALOGIE FALLOT cu atrezie de artera pulmonara si canal arterial permeabil atipic. Altii zic ca ar fi TRUNCHI ARTERIAL COMUN tip 4. In continuare... in mesajul trimis de KAY, scrie: "...Acum au raspuns chirurgii de la BOSTON, si-au dat acordul pt operatie, iar mama e la CLUJ, vorbeste cu Dr. COTUL, pentru un shunt pt. ca e dependenta de prostaglandina si canal aretrial. Daca ii face suntarea stam pana la 3-4 luni si plecam la BOSTON unde face corectie totala"
KAY, ne gandim la tine si iti tinem pumnii si ne rugam sa decurga operatia bine si sa va intoarceti cu bine acasa!!!


Poze Antonio
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2c47cedd7a1ec45cec68bb" target="_blank">VIDEOCLIP Antonio


Andrada FERICITA de Antonio

Mergi la inceput