Un ajutor pentru SONIA

Raspunsuri - Pagina 45

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eimotto spune:

Doamne ce vesti bune in sfarsit... nu am mai intrat de aproape 2 saptamani, cand totul era atat de dureros pentru Oana si Sosonica... cred ca nu a trecut zi fara sa ma gandesc la ele... Ma bucur ca parca a aparut o raza de speranta si ma rog pentru micuta si luptatoarea Sonia si pentru mamica ei

Mamica de Iulia Eleni(06.02.2004) si Yannis Victor (09.04.2007)



Poze

www.sonia.as.ro/" target="_blank">Ajutor pentru Sonia - De la inima ta pentru inima ei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

are saturatii 99 !!!

oana si Sosonica Sonia
ACTE diferite interventii, diagnostice etc.


rosioara

100.000 USD pt a salva viata Sosonicii cont RON :
RO59RNCB0318088189010001!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Oana, numai asa sa fie Soshonica! Doamne ajuta! Ne rugam in continuare.
Cum a zis si papadie, ar trebui de pe acum sa strangem bani. Sa se ofere o fata din Europa care sa se ocupe de strangerea fondurilor, una din Ro si cealalta din America (eu as putea sa ma ocup).

Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006)
Camera lui Luca/Finding Nemo si Camera Evei-Gradina cu flori vesele
www.onetruemedia.com/my_shared?z=15dde712e107702b2ad340&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Binecuvantarea

www.sonia.as.ro" target="_blank">S-o ajutam pe Sonia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Kay,
Doamne ajuta in continuare !
Pupici multi micutei luptatoare ! Am vazut pozele, o minune, o frumusete , sa o tot mangai si pupacesti




Cine afiseaza si aici pe prima pagina contul, va rog frumos !!!


Daria & www.webshots.com/user/giulia16" target="_blank">GIULIA_(2004_08_16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

quote:
Originally posted by dandusa

quote:
Originally posted by Marilena12


Ma gandeam aseara la o chestie: stie cineva cum poate fi prezentat cazul Soniei la Fundatia Gigi Becali? Stiu ca doneaza sume mari de bani si sunt convinsa ca nu ar ramane indiferenti la situatia unui copilas asa de mic.





am cautat fundatia pe google,dar nu am gasit nimic concret...,daca ai tu vreo adresa...,da-ne ,sunam...,sau trimitem un mesaj amanuntit...
eu am intrat pe pagina partidului lui Gigi Becali si i-am last un mesaj ,plus pagina Soniei...,sper sa citeasca cineva si sa ajunga la el...,cumva...
am cautat si fundatia lui Gica Popescu ,care stiu sigur ca ar ajuta...,dar iarasi nu ma gasit nimic...

mai cautam...,nu ne lasm asa usor...

www.sonia.as.ro/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia
Mindrete de Crinuta



...sau fundatia Monicai Columbeanu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_cel spune:

Oana, e o veste MINUNATA! Va dorim sa o tineti tot asa!

Mi-am mai dat seama de un lucru. Poate ca ar fi bine sa pregatiti trecerea Sosonicai pe unul dintre pasapoartele voastre (preferabil pe al parintelui care, in cazul unui eventual transfer, va sta cu ea in spital). Orice decizie ati lua, de a o transfera sau nu pe Sosonica, nu va strica la nimic sa fiti pregatiti si sa nu pierdeti vremea atunci. Noi ne-am dus cu poza facuta in spital, cu un act medical, si am explicat care e situatia si de ce nu putem veni cu bebelusul. Am cerut eliberarea pasaportului in regim de urgenta si am gasit niste persoane inimoase care ne-au ajutat sa il primim a doua zi.
Si inca ceva ce probabil ca stii deja, pentru iesirea din tara cu un copil trebuie ca parintele insotitor sa aiba o declaratie legalizata notarial din partea celuilalt parinte cum ca este de acord cu iesirea copilului din tara. Noi a trebuit sa aratam hartia la aeroport, pentru ca l-am insotit numai eu pe Andrei in avion.

Doamna Cristiana, este grozav faptul ca va implicati si in acest forum, in plus fata de tot sptijinul acordat Oanei. Noi incearcam sa le ajutam pe Oana si pe Sosonica asa cum putem fiecare si avem nevoie de multe ori de cineva din familie care sa ia anumite decizii, care sa vada ce informatii se aduna si care sa ne mai poata spune din cand in cand ce se mai intampla. Stiu ca aceasta e o perioada foarte debusolanta, grea si epuizanta pentru mamica, asa ca ajutorul dumneavoastra ii prinde extraordinar. In cazul meu, eu m-am ocupat impreuna cu sotul numai de ceea ce a insemnat transferul lui Andrei si am stat dupa aceea cu Andrei, m-am concentrat asupra lui, iar familia si prietenii s-au mobilizat pentru tot restul, pentru strangerea de fonduri, pregatire de dosare etc. Felicitari!

celor care i-au trimis ganduri bune lui Andrei, le multumim din suflet. Adevarul este ca cel mai mult ne dorim sanatate pentru el. Andrei va trimite un , iar Sosonicai,

Andrei, Doina si Dragos

http://andrei.point.ro
http://b2.lilypie.com/HLo3p1.png
"Happiness is a smile"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radcarmen spune:

Doamne ajut-o pe Sonia si pe parintii acesteia!

Sunt si eu o proaspata mamica impresionata de suferinta si drama acestei micute si urmaresc cazul Soniei. Am vazut ca dandusa cauta sa scrie fundatiei Gigi Becali. Eu am gasit un link unde se pot lasa mesaje. Daca doresti poti sa scrii la: http://www.georgebecali.vdtx.com/guest.html. Sper ca omenia sa iasa si de aceasta data invingatoare si oameni cu stare si nu numai sa sara in ajutorul Soniei.

Draga Kay ma rog ca Dumnezeu sa iti dea putere sa reusesti si ca Sonia sa fie o luptatoare si sa castige lupta cu viata. Doamne ajuta!

Carmen, mami lui Vlad Gabriel 7.04.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chris27 spune:

da,dianarus,sigur ca poti atasa mesajului meu orice informatie utila.

Album foto | Slideshow
excursie
www.sonia.as.ro/" target="_blank">ajutati o fetita minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristiana70 spune:

OANA, sunt vesti minunate, iar pe tine te imbratisez si te felicit ca ti-ai regasit speranta!

DOINA, s-au mai schimbat lucrurile la pasapoarte, acum regimul de urgenta costa un milion vechi si dureaza doua ore (a facut sotul acum o luna), iar regimul normal dureaza o saptamana, cozi nu mai sunt (cel putin in Arad). Ar trebui initial intrebat la Pasapoarte (la Arad nu mai este la Politie, cred ca s-a schimbat peste tot si tine de prefectura) ce rezolutie sa aiba fotografia, trebuie fotografie digitala pentru noile tipuri de pasapoarte. Important este sa gaseasca intelegere si sprijin la cei de acolo.

www.sonia.as.ro/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia sa traiasca!
cristina mamica de David (21.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

NU MONICA COLUMBEANU !
IN NICI UN CAZ. va rog mult nu intrati in contact cu oameni publici farte mult, e foarte riscant cu contractul lui. a vernit dandusa. am iesit va pup ! va spune ea ce si cum !


oana si Sosonica Sonia
ACTE diferite interventii, diagnostice etc.


rosioara

100.000 USD pt a salva viata Sosonicii cont RON : RO59RNCB0318088189010001!!!

Mergi la inceput