Un ajutor pentru SONIA

Raspunsuri - Pagina 38

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Irinel spune:

Fetelor mi-au scris de la spital cerand unele informatii suplimentare. unele erau continute in documentele medicale. cer insa si informatiile de contact (numar de telefon si fax) si nu stiu ce sa dau (trebuie sa dau numarul meu, sau al parintilor?, iar fax banuiesc ca n-aui. Ce sa le raspund?

www.sonia.as.ro" target="_blank">S-o ajutam pe Sonia!

http://photos.yahoo.com/irinoiu

Irina, Daniel (28 Mai 2004) si ingerasul Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chris27 spune:

Irinel,am permisiunea lui Kay,sa-ti dau nr ei de tel.Mi-a spus ca e de acord sa ti-l dau,acum cateva zile cand am vorbit cu ea...Sper sa raspunda...nu stiu ce sa zic...Ultima data a zis ca nu are credit...Mai stiul ca a lasat aici,azi-noapte parca o adresa de mail...Nu imi vin alte idei.Iti trimit acum nr,pe PM

Album foto | Slideshow
excursie
www.sonia.as.ro/" target="_blank">ajutati Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinel spune:

Chris, adresa de email are? Ma gandesc ca in loc de fax... Eu o sa dau oricum si numarul meu daca vor sa ma contacteze, dar unele lucruri trebuie sa le discute cu Oana. Ti-am trimis PM.

www.sonia.as.ro" target="_blank">S-o ajutam pe Sonia!

http://photos.yahoo.com/irinoiu

Irina, Daniel (28 Mai 2004) si ingerasul Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chris27 spune:

irinel,ai gasit?

Album foto | Slideshow
excursie
www.sonia.as.ro/" target="_blank">ajutati o fetita minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinel spune:

Da Chris, multumesc mult! Am trimis emailul.

www.sonia.as.ro" target="_blank">S-o ajutam pe Sonia!

http://photos.yahoo.com/irinoiu

Irina, Daniel (28 Mai 2004) si ingerasul Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristiana70 spune:

DOINA CEL, fara doar si poate ai dreptate, nu poate nimeni lua o hotarare in ce priveste tratamentul Soniei in afara parintilor ei. Pana cand se vor decide, cred ca ne ramane doar optiunea de a ne ruga pentru sanatatea micutei, de a fi alaturi de Oana.

www.sonia.as.ro/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia sa traiasca!
cristina mamica de David (21.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ylilimic spune:

Indraznesc sa cred ca Doiana_cel are dreptate. Doctorii de la noi, sunt binevoitori, insa uneori puterile lor sunt limitate. Am mai scris despre nepotelul meu, acum in varsta de 10 luni (din care doar 1 sapt a stat acasa ) Ei bine, cu complicatii la inima, cu infectie la plamani cu o bacterie (luata in sectia de pediatrie Constanta), la fel i se spunea mamei, ca nu e transportabil, depindea ca si Sonia de aparate...Pediatra a plecat in concediu si a spus ca daca la intoarcere il va mai gasi in viata va vedea ce mai e de facut . Ideea e ca transportul la Budimex a putut fi facut cu o ambulanta dotata, insa si acolo lucrurile au evoluat negativ, cu alte infectii "neidentificate". S-a vorbit cu cineva la armata sa vina sa ii execute transportul la Tg. Mures, insa pana la urma Bucurestiul a cedat si pana la Brasov l-au transportat cu ambulanta lor, iar de acolo a fost preluat de SMURD Tg,Mures . Acolo, abia dupa 4 luni, i-au identificat tipul de infectie, l-au stabilizat si "curatat" pentru o vreme atat cat sa ii reconstruiasca o valva pulmonara . Apoi s-au declarat neputiinciosi in privinta inimii si l-au transportat iar la Bucuresti. Dar acestia de aici nu admit ca de mai mult nu sunt in stare, si spun in continuare ca bb nu e transportabil in alta parte Scuzati off-topic, insa e special scris pentru Kay. Asculta-ti inima si ia decizia cea mai buna, dar in cunostinta de cauza. Cantareste bine optiunile inainte de a te hotara! Strainatatea pentru noi inca reprezinta o speranta, caci acolo se executa operatii la bb, inca din viata intrauterina! Ma gandesc ca astfel exista sanse si pentru Sonia. Uneori bunavointa nu este indeajuns.

Putere si multa sanatate Soniei!

Nasterea 1 - Un puzzle cu flori de liliac - Luca Matei - 05.11.2004
Nasterea 2 - In asteptarea d-lui Maslinuta! - www.onetruemedia.com/my_shared?z=15c3fccea103d6e25e31e4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Adam Cristian- 15.01.2007 / www.youtube.com/user/ylilimic" target="_blank"> filmulete /www.rockyou.com/show_my_gallery.php?instanceid=69848621" target="_blank"> slide 1 / www.rockyou.com/show_my_gallery.php?instanceid=71222273" target="_blank">slide 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

inca o precizare de natura "tehnica": cand incepe strangere de fonduri este absolult necesara o hartie de accept din partea spitalului unde se face operatia, care specifica si costurile interventiei. ca sa vada lumea cati bani ne trebuie si de ce.

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinel spune:

Ylilimic nu trebuie sa te scuzi de nimic. Dar pana la urma ce se va intampla cu nepotelul tau? Nu incercati sa il duceti in "afara"? Sau poate o echipa de doctori ar accepta sa vina sa il opereze in tara daca e intr-adevar netransportabil. Au mai fost situatii. Poti deschide un subiect pentru el si sunt sigura ca vei gasi sprijin de la multi oameni.

www.sonia.as.ro" target="_blank">S-o ajutam pe Sonia!

http://photos.yahoo.com/irinoiu

Irina, Daniel (28 Mai 2004) si ingerasul Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_cel spune:

Am primit un raspuns de la clinica de aici. Nu pot merge mai departe insa, nu am nici detaliile pe care le solicita si nici nu am dreptul sa merg mai departe fara acceptul mamei.

Redau mesajul si rog pe cine are contact cu mama sa o informeze, daca apreciaza ca e cazul.

"Dear Mrs Fagurel,
I am not 100% sure if I understand the diagnosis and clinical situation. Could you send the CD of the andgiograms?
I understand the child has pulmonary atresia and ductus dependend pulmonary circulation. The ductus is still kept open with prostaglandins? The child is in a clinic.

Certainly we can treat any cardiac congenital heart lesion (if treatable). The estimated costs for treatment would be at least 30.000 Euros (transport by ambulance flight at least 10.000 Euro) I think it is reasonable that you send the CD of the angiograms. Then I can give a detailed plan for treatment.
Sincerely yours
A.Eicken

PS: If you want an urgent admission you may call ++49 89 1218 3011 and ask for me.

PD Dr.Andreas Eicken
Ltd.OA Klinik für Kinderkardiologie
und angeborene Herzfehler
Deutsches Herzzentrum München
Lazarettstr. 36
D-80636 München
Phone: 089/1218 1331
Fax: 089/1218 2333
E-Mail: eicken@dhm.mhn.de"

V-as ruga sa imi transmiteti un raspuns al mamei si eventual date de contact ale ei, CU ACCEPTUL EI EXPLICIT, pentru ca trebuie sa ii raspund doctorului.

multumesc. dinnou, o si un soniei si lui kay

http://andrei.point.ro
http://b2.lilypie.com/HLo3p1.png
"Happiness is a smile"

Mergi la inceput