Un ajutor pentru SONIA

Raspunsuri - Pagina 34

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

P.S. la ce-am scris mai sus: daca credeti ca este nevoie ca traducerile sa fie autorizate si legalizate la notar, va rog sa ma anuntati pe PM si in cel mai scurt timp, rezolv! (ma gandesc ca poate medicii la clinici au nevoie totusi de acte oficiale, nu stiu......)

Deea, mami de Eric (15.12.2006)

www.sonia.as.ro/" target="_blank">pentru sosonica


"outside of a dog, a book is man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:

quote:
Originally posted by a_deju

dianarus si doina, v-am trimis si voua pe mail actele medicale traduse in engleza. daca este nevoie de ele si in germana, doina, spune-mi, si incerc sa rezolv cat mai repede (...insa nu prea pot promite... pentru ca dictionar roman-german de terminologie medicala chiar nu se exista, si aici mi-ar fi destul de greu sa caut chiar si pe google...... dar incerc!!)

in alta ordine de idei, roxanaz mi-a scris pe mail urmatoarele: "pentru umanitare trebuie deschis acolo subiect, actele impreuna cu asumarea cazului de catre o persoana se trimit la admini pe mail. nu uitati de acordul parintilor care nu trebuie sa lipseasca (datorita cazului Sara)." ... deci cam astia ar fi pasii de facut inainte de a trimite documentele la admini...


Deea, mami de Eric (15.12.2006)

www.sonia.as.ro/" target="_blank">pentru sosonica

"outside of a dog, a book is man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)"




daca le-ai trimis doinei e perfect! asta era ideea, adresa mea am dat-o sa fie... multumesc


Marc (17.12.06) si Ianis (14.09.04)

Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis


www.sonia.as.ro/" target="_blank">Pentru inima Soniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elenalove27 spune:

Doamne ce nenoricire...

kay, draga de tine te inteleg prin ce treci...la fel a fost si la mine si am fost aici in SUA si tot nu au vazut ca baietul meu avea TGA(transpozitie de vase mari)...noi am trecut cu bine si sper din tot sufletul ca SOSONICA scumpa si draga sa ajunga la operatie si sa termine totul cu bine.

Vreau sa trimit si eu niste banuti daca este cineva care strange banuti prin paypal!!!

Doamne ajuta si ma rog din tot sufletul ca bunul nostru Dumnezeu sa aibe grija de SASONICA scumpa si draga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

Imi plinge sufletul sa stiu ca exista copii chinuiti pe lumea asta.Si imi pare atit de rau ca o mamica (inca o mamica) din comunitatea DC trebuie sa-si vada puiul suferind.Noi stim sa ne dam mina in clipe grele iar gindurile bune si rugile noastre ii vor aduce ,sper ,un dram de liniste lui Kay.Sonia scumpa ramai cu mama!

Leea si Tudor David (19.12.2005)

iubire…in imagini
............................................................................
Vrei, te rog, sa iei putin mina de pe umarul meu?...Poate reusesc sa zbor.
Ce pacat!Intr-o zi,fiecare copil va invata ca nu tot ce se clatina e leagan...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_cel spune:

Am primit documentele. In general in engleza ar trebui sa fie suficient. Daca e nevoie de germana, o prietena de aici s-a oferit sa ne ajute cu traducerea.

Parintii TREBUIE sa se implice. Noi nu putem face nimic. Nimeni nu discuta cu cineva care nu e implicat direct si care nu are putere de decizie in ceea ce priveste fetita ( = MEDIC CURANT sau PARINTE ). Discutiile se poarta la concret, cu acte medicale, sustinute de medic SI DE PARINTE. Altfel, nimeni nu pierde vremea aiurea cu povesti.
Stiu ca este greu pentru parinti, ca sunt debusolati, ca mai au si alte probleme ale vietii de toate zilele, de ex. serviciul tatalui, dar FARA EI NU E NICI O SANSA.

Primul lucru de care m-a intrebat pe mine chirurga cand mi-a raspuns la mail a fost: "Si dumneavoastra ce legatura aveti cu copilul?", iar in discutiile ulterioare mi se adresa cu "Draga Mama a copilului"... Cand am hotarat transferul, ne-a zis ca TREBUIE sa fie, tot timpul, impreuna cu copilul, unul dintre parinti, cineva cu raspundere si drept de decizie asupra vietii lui.

Eu voi incerca sa obtin un sfat, o parere, dar de la atat la o "consultatie" adevarata, e drum lung si nu se poate merge mai departe asa.

DECI, AVEM NEVOIE DE CONTACT DIRECT SI IMPLICARE A PARINTILOR DACA SE VREA SA SE FACA CEVA.

http://andrei.point.ro
http://b2.lilypie.com/HLo3p1.png
"Happiness is a smile"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_cel spune:

pentru postarea la umanitera trebuie intr-adevar ca un membru "matur" sa garanteze pentru veridicitate si trebuie trimise acte medicale scanate, certificatul de nastere al fetitei, buletinul unuia dintre parinti. poate ca elenalove, daca e draguta, poate studia materialele si garanta(nu mi-e clar ce implica asta ).

http://andrei.point.ro
http://b2.lilypie.com/HLo3p1.png
"Happiness is a smile"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Doina e super ca ai postat si te-ai oferit sa le impartasesti din experienta ta cu andrei. Din pacate, nu avem vesti de la Kay. Saracuta trebuie sa sufere tare mult pentru Sosonica. Dar e important ca atatia oameni ii sunt alaturi si vor sa o ajute.

www.sonia.as.ro/" target="_blank">Redati-i Soniei bucuria de a creste langa parintii ei
Povestea nasterii
www.smi.ro/fulguleti" target="_blank">fulguleti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinel spune:

Dragele mele, am trimis emailul catre Sick Kids cu mari emotii. Sper din tot sufletul ca Sosonica noastra scumpa sa reziste. Ma uitam la ochisorii ei mari si expresivi. Ati ales atat de frumos poza (ma refer la cea de pe site-ul ei.

Inteleg ca trebuie cineva sa ia o declaratie de la parinti ca sa poata fi deschis subiectul la "Umanitare". Se duce cineva la ele azi?

Doamne ajuta!

http://photos.yahoo.com/irinoiu

Irina, Daniel (28 Mai 2004) si ingerasul Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chris27 spune:

Fete dragi...multumesc tuturor pentru implicare!...Sunt aici ,cu voi...cu acest subiect imi incep ziua...si tot cu el o inchei...Cand nu scriu,nu inseamna ca am disparut ,ci doar ca nu am ce sa scriu.Nu mai am vesti!De cand v-am scris voua(aseara).Nu mai reusesc sa vorbesc cu Oana...In ultimul timp mi-a trimis mesaje.Ca si voi,nu inteleg ce se intampla...Sper ca nu am suparat-o cu ceva...Ca si voi ,consider ca avem nevoie de o persoana de contact,cineva apropiat Oanei...sa-l putem gasi la orice ora...Ca si voi,astept sa-i pot vorbi.Am lasat mesaj la casuta vocala...i-am dat multe telefoane...Ca si voi,nu inteleg prea multe;nu stiu ce se intampla.M-am ferit de-a lungul timpului sa-i pun intrebari prea personale...am stiut atat cat a considerat ea ca trebuie sa stiu...si nu am facut nici un pas fara acordul ei...La unele intrebari,doar Oana poate raspunde.Imi pare rau,mai mult de atat...nu stiu ce sa fac!

Album foto | Slideshow
excursie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chris27 spune:

Am reusit,am vorbit cu Oana...am rugat-o sa incerce cumva sa se conecteze...sa vada ce s-a discutat aici,daca e vreun lucru cu care nu e de acord...si sa ne dea unele indrumari,spre mai departe...

Album foto | Slideshow
excursie

Mergi la inceput