Un ajutor pentru SONIA

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madau spune:



Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567608176/" target="_blank">Antalya 2007
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiaMaria spune:

Off Doamne cita durere
Sonia puiut scump, fie ca Doamne Doamne sa fie linga tine si sa-ti ia durerile alea multe si sa te faca bine.
Si tie mamico scumpa, multa putere si credinta!

Doamne ajuta!
Lia

Rugati-va pentru Diana
http://dianadumitru.netfirms.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

...,offf,doamne...,cita durere...

Mindrete de Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florina spune:

Kay, imi pare atat de rau...
Nu-mi pot imagina ce trebuie sa fie in sufletul tau... doar gandindu-ma la voi mi se frange sufletul, mi se taie respiratia si imi dau lacrimile...
Dumnezeu sa va ajute, sa-I curme suferinta Soniei si sa va dea putere voua pana cand va veti revedea...
Am sperat in vindecarea ei, si tu ai luptat si ai crezut in ea...
Acum ma rog alaturi de tine sa nu mai sufere...
Imi pare atat de rau...

Florina



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Of, greu trebuie sa fie... Doamne, ajuta si parintii, si pe copil, sa fie bine.
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Kay nu stiu ce sa-ti urez......
sunt alaturi de tine din tot sufletul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Sa ma ierte Kay, dar eu nu pot sa ma rog la Dumnezeu sa o ia. Eu ma rog sa-i ierte pe parinti si sa ii dea putere Soniei sa-si revina. Durerea e mare pentru parinti si cei din jur, ea nu o sa stie nimic din ce trece acum. Stiu ca e sfasietor sa vezi o fetisoara asa mica si scumpa cum se chinuie, dar sunt prea incapatanata ca sa accept ca nu se maipoate face nimic. Nu vorbesc chiar balarii, am trecut prin clipe grele si cu Matei, am avut 4 zile de cosmar, iar bb-ul colegei mele de camera a avut o cadere de cateva zile in care nici nu mai misca ( tot din cauza unei infectii la stomac). Nu am cuvinte sa va spun cat de greu ne-a fost, nici nu o maii lasam sa se duca sa il vada. Dar m-am tinut de capul ei sa ii insuflu credinta ca se va face bine, ne-am rugat zi si noapte, si dupa 1 zi de transfuzii si-a revenit bb-ul ei. Poate ca sunt nebuna sa fiu optimista ca se va recupera.. dar pur si simplu nu pot sa concep o asemenea pierdere. Ma pun pe mine in locul ei si cred ca as innebuni daca nu as spera.
Daca ar avea pe cineva din familie care sa se duca la slujba la Sf. Nectarie cu un scutec ceva...Dumnezeu e mare si bun, ne da o greutate ca apoi bucuria sa fie mai mare.

mamica lui Matei Constantin (21.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laina spune:

se mai stie ceva de Sonia? mai poate cineva sa ne mai dea vreo veste?

Elena si Antonia (3 mai 2007)

Varsta Antoniei
poze cu Antonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochi_verzi spune:

Of, Doamne!
Citesc si-mi dau lacrimile...e atat de greu in astfel de situatii, sa-ti vezi copilul cu se agata de virul vietii, cum se lupta sa traiasca.
Nu cred ca pot exprima durerea in cuvinte, dar pot spune atat...dupa aproape 4 saptamani de cosmar, rugaciuni sa fie bine fetita mea, am ajuns sa spun "Doamne, fa-o bine sau ia-o la tine sa nu mai chinuie!" Poate unii nu inteleg dar, e ingrozitor. Un medic imi spunea in ultimile ei ore de vita, chiar daca medicii nu mai au nicio speranta, parintii trebuie sa spere pana la capat.Am sperat, desi stiam ca nu mai poate fi salvata dar, ma si durea s-o vad suferind........


http://community.webshots.com/user/tincadiana
http://new.photos.yahoo.com/tincadiana/album/576460762401607430
Mihaela si Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laina spune:

ochi_verzi, fir-ar sa fie, nimeni nu merita sa treaca prin ce treceti voi!! e mult prea nedrept. va iubesc si va admir pe toate

Elena si Antonia (3 mai 2007)

Varsta Antoniei
poze cu Antonia

Mergi la inceput