Un ajutor pentru SONIA

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ochi_verzi spune:

quote:
Originally posted by chris27

Din pacate vestile noi nu sunt bune...Mesaj de la Kay;"E rau.Infectia nu raspunde la tratament,nu respira singura,are febra,stomacelul ei nu mai tolereaza mancarea,are saturatii arteriale 35-39,nu urineaza bine,e umflata,dar se trezeste si azi-noapte m-a prins de deget si nu mi-a dat voie sa plec de langa ea,nici macar in somn.Sunt terminata.".Si al doilea mesaj:"....trebuie sa astept sa se duca singura...Si se chinuie ingrozitor.e un iad ce traim amandoua,e cumplit"...Of,kay,imi pare atat de rau...cred ca gandul meu e mai presus de orice completare!..........

Album foto | Slideshow
excursie



Of, e ingrozitor ce citesc.
Dumnezeu s-o ajute si s-o intareasca, sa aiba grija de Sonia si sa-i daruiasca o noua viata!
E o durere mare sa-ti vezi puiutul chinuind.Am simtit-o pe pielea mea.
Am avut o fetita, care a trait doar 4 luni si 3 zile, iar ultimile ei 4 saptamani a fost conectata la aparate.Era intubata pt ca facuse pneumocistoza, si nu mai putea respira singura, avea cateter in jugulara, i se administra anestezic folosit si la operatii pt ca se lupta cu aparatul.O hraneam prin gavaj si apoi deloc, pt ca nu mai "muncea" stomacelul ei. Avea sonda pt a urina, pt ca altfel se umfla, dar lupta in fiecare minut sa traiasca.Eram disperata si innebunita.
Din pacate a fost prea fragila si n-a rezistat.Din cauza medicamentelor, a inceput sa aiba pb cu ficatul, facuse ulcer pe baza de stres si blocaj renal. Avea o inima de atlet cum spunea cardiologul, dar celelalte organe n-au mai rezistat.
A plecat in lumea celor sfinti.
Ma voi ruga pentru Sonia si pentru parintii ei.Sa-i ajute Dumnezeu sa fie bine!

http://community.webshots.com/user/tincadiana
http://new.photos.yahoo.com/tincadiana/album/576460762401607430
Mihaela si Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavini spune:

E cumplit ce se intampla si e cumplita durerea parintilor.Kay, desi ceea ce traiesti tu e mai mult decat o drama, iti doresc sa iti dea Dumnezeu puterea sa treci peste ceea ce ti-a fost harazit.Si sper din tot sufletul ca mititica sa invinga boala si sa va aduca numai bucurii.Ne rugam in fiecare zi pt ea si sper ca rugaciunile noastre sa se intoarca asupra ei.

Lavinia, mamica de Radu Andrei
http://picasaweb.google.com/Radu.Dobrin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lauraa spune:

of, macar de nu ar mai suferi... Kay, multa putere, treci printr-un iad cumplit, :( :( :(

Laura cu
LARA (10.05.04)& LOUISA(20.04.07)

Nur tote Fische schwimmen mit dem Strom

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulenca spune:

Kay multa putere iti doresc. Iubeste-o mult pe Sosonica si da-i putere. Acum doar Dumnezeu stie ce e mai bine pentru ea si va decide.
Sunt alaturi de tine desi nu te cunosc. E uimitor cum oameni complet straini iti sunt alaturi cu inima atunci cand ai nevoie. Fetelor care va ganditi la Sosonica si la toti cei ce au probleme va doresc sa aveti parte la nevoie de aceeasi sustinere atat virtuala cat si din partea prietenilor apropiati. E f greu cand te loveste viata dar e si mai greu cand nu ai un umar alaturi pe care sa iti aline suferinta.


MARIUKU PUI DE IULENKA

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10722;104/st/20060808/n/MARIA+THEODORA/dt/8/k/82d2/age.png

MARIA THEODORA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:



roxana & Rares Teodor (23 martie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laina spune:

imi pare rau...

Elena si Antonia (3 mai 2007)

Varsta Antoniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

Sufletel mic..





Are mama doi flacai.. Matei (5) si Grigore

www.petitieonline.ro/petitie/sustineti_bolnavii_de_cancer_care_au_fost_lasati_fara_tratament-p41000032.html" target="_blank">Sustineti bolnavii de cancer care au fost lasati fara tratament!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia_cs spune:

Sunt si eu alaturi de Soia si mamica ei in rugaciuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_oana26 spune:

Kay, Sonia
mi-e sufletul pustiit de atata durere, ma rog pentru voi si toate gandurile mele bune le indrept spre voi
Doamne ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marilena12 spune:

Kay, draga mea, stiu prin ce durere treci, si tu esti un copil, dar ai o cruce atat de grea... Ai grija de puiuta ta atat cat poti tu, vorbeste-i, canta-i, fa atat cat poate sufletul tau de mama si mai presus de toate, roaga-te! Nu mai retin daca este botezata fetita, parca da. Mi se rupe sufletul de chinul bebelusului tau...dupa experienta grea pe care am avut-o timp de 3 saptamani cu fetita mea, parca retraiesc din nou necazurile mele...

Mari

Mergi la inceput