Un ajutor pentru SONIA

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristina1974 spune:

Citesc acest subiect cu sufletul la gura si ma rog lui Dzeu sa o intareasca pe Kay si pe taticul cel greu incercat si sa le dea putere si speranta.... Si ma mai rog lui Dzeu sa-i dea sanatate Sosonicai,ca e micuta si nevinovata, si ca e o luptatoare,a demonstrat-o deja.
Cum spuneati si voi, fetelor, medicina progreseaza de la luna la luna, asa ca in treizeci de ani se poate ajunge la stadiul de a se face inclusiv imposibilul. Sosonica TREBUIE sa reziste, sa lupte pentru viata ei, sa treaca foarte bine de operatia de la Boston si sa se bucure alaturi de parintii ei de aceasta viata care are atatea de oferit.
Ma rog mereu sa le fie bine, sa creasca puiul Sosonica, sa se inzdraveneasca si sa fie gata pentru oeratia din USA.
Doamne ajuta!


Cristina, Iasmina Timeea (29.09.2002) si Georgia Helia (01.12.2006)

cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Eu as face operatie, cum sa las copilul sa moara devreme ...nu se poate asa ceva. Trebuie sa aiba putere si s aface tot ce se poate, nu trebuie sa renunte !!

http://www.copaculdehartie.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marilena12 spune:

O frumusete de bebelusha! Sa dea Domnul sa fie bine si sa aiba rezultate foarte bune la operatie!
Eu as face fara discutie operatia, pt ca Sonia sa castige acesti aprox. 30 de ani de viata in care progrese in medicina vor fi cu siguranta multe! Oricum, poate ca rezultatele vor fi mai bune decat la alte cazuri, copilul merita sa se faca toate eforturile pentru a i se da o sansa!
Ma rog pt ca parintii sa aiba putere si rabdare si sa ia deciziile cele mai bune pentru viata fetitei, sa poarte aceasta cruce cu dragoste si demnitate! Dumnezeu sa va binecuvanteze si sa ocroteasca minunea de fetita care zambeste in somn!

Mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andradap spune:

Am vb. la tel. cu KAY si am aflat ca SOSONICA este bine... Vor veni VINERI ACASA!!! Si i-au trimis raspuns si cei de la BOSTON. Sosonica va putea fi operata la min. 3-4 luni, dar de preferat in jurul varstei de 9 luni. In urma celor trei operatii pe cord care vor trebui facute, Sosonica va avea doar restrictii de genul: NU SPORT DE PERFORMANTA!!! In rest va avea o viata normala! RIscul unei operatii este de 2%... dar ce operatie nu prezinta risc?
Pentru aceste interventii KAY mi-a zis ca ar fi necesari vreo 150.000 DOLARI. M-a rugat sa deschid un subiect la UMANITARE. Dar stiu ca trebuie anumite conditii indeplinite... Fetele mai vechi in ale forumului... ziceti care sunt demersurile?

PS: Ce bine e sa crezi si in minuni... pt. ca UNEORI ele chiar EXISTA!!!

Mi-a mai trimis poze mai recente cu micutza
MINUNE


Poze Antonio
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2c47cedd7a1ec45cec68bb" target="_blank">VIDEOCLIP Antonio


Andrada FERICITA de Antonio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina1974 spune:

Doamne, cat ma bucur! Asta chiar e un lucru mare, mare, mare.....
Acum ar trebui sa ne rugam toate ca Sosonica mititica sa fie bine, sa creasca frumos si sa fie sanatoasa ,ca sa poata fi operata in Boston.
As vrea si eu tare mult sa ajut financiar acest botz mic de aur, insa nu stiu cum sa o fac. Poate imi da si mie cineva o idee.As putea folosi un cont PayPal,daca se poate. Sau poate aveti alte opinii.
Sanatate multa puiului Sosonica si rabdare si putere parintilor ei.


Cristina, Iasmina Timeea si Georgia Helia

cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Super vestile ! Astept sa deschideti subiectul la umanitare, ajut si eu cum pot.
Sanatate muuulta si tot binele din lume pt micuta luptatoare !



Daria & www.webshots.com/user/giulia16" target="_blank">GIULIA_(2004_08_16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marilena12 spune:

Andrada, multumim pentru vesti, sunt super bune! Am auzit la randul meu atatea chestii sumbre de la medici romani, incat refuz intotdeauna sa cred ceva pana nu aud si alte pareri.
Despre sportul de performanta, nu e o pierdere prea mare, nici eu nu am voie, si asta nu inseamna ca nu am o viata implinita. Cat despre prognosticuri de genul "30 de ani maxim" , nici pe astea nu trebuie sa se bazeze nimeni, Dumnezeu stie ce se poate intampla in viata cuiva in urmatoarele 5 minute, daramite in 30 de ani...
Sa fie fetita sanatoasa, sa se faca si sa reuseasca operatiile, si sa aiba parte de o viata frumoasa!

Mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

sunt eu, Kay. am intrat "la negru" pe forum din spital . broscuta mea e stabila, zambeste si se stramba, plange si avem si noi colicei, dar sunt cea mai mica problema a noastra ! azi noapte am stat fara monitor, adica a dormit cu mine in pat si nu va puteti inchipui ce fericita am fost ! dupa o sapt jumate in care n-am putut s-o iau in brate pt ca avea caterer in jugulara, in brat, 2 branule si multe, multe fire conecatate ca sa-i monitorizeze inimioara ei micuta, acum e aproape libera, fara tratament si maine scoatem si branula din cap, iar vineri , in sfarsit, dupa 2 luni de stat in spitale, ajungem acasa.
daca ati vedea-o ce moaca are... e asa dulce, imi vine s-o mananc ! toata lumea e topita dupa ea, iar la fundeni era sufletul reanimarii..

Am scris measjul cu bucurie, dar recitindu-l mi-am dat seama ca defapt e tare trist... ceea ce nu gasiti in inima mea ! e plina de speranta si veselie, nu pot sa nu ma bucur cand in sfarsit cineva mi-a spus ca

FETITA MEA O SA TRAIASCA !!!

Va pup pe toate si abia astept sa ajung acasa sa va povestesc istorioare nostime si sa va bine-dispun !!!

Kay si Sosonica-albastrica va pupa si abia asteapta sa ne vedem la plimbare in parc ! mentionez ca nu am achizitoinat caruciorul Inglesina-mult-dorit, dar deja nu o mai pot tine in landou pt ca a plecat la plimbare prin pat si e foarte puternica si deja isi ridica singura capul si il sustine pt cateva secunde bune !
azi i-am dat san !!!

p.s. : scuze pt greseli si incoerenta, scriu in graba, sa nu ma prinda cineva !

p.s.2. iosup a recunoscut ca nu i-a vazut bine inima, dar a zis ca e ok, ca ce putea sa fie in neregula la mine, asa tanara si sanatoasa ? ce, domnule iosup ??? INIMA !!!

gata, sunt prea vesela ca sa ma gandesc la acest om care mi-a negat sansa de a putea alege daca aduc pe lume un copil care in 3 sapt si 5 zile n-a stiut decat spitale, ace, branule, durere si plans...

gata. v-am lasat ! pupici multi !!!

oana 33+ cuSonia
mami,tati si Sosonica

rosioara

AMR 6-20 zile !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uta_ciun spune:

kay, doamne ce mult ma bucur pentru voi....am intrat in fiecare zi doar, doar voi gasi ceva vesti bune

Dumnezeu o sa va ajute...si noi cit putem...cu atitea fete marinimoase, sigur o sa se stringa bani...important e ca exista sansa...mi-ar fi placut sa fiu mai aproape de boston

va pup

"The most beautiful thing in life is LIFE itself !" http://www.help-ema.puls-il.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Kay, ma bucur ca esti optimista, si sa stii ca mesajul tau chiar mi s-a parut optimist si plin de speranta. Iti dorim tie si Soniei tot binele din lume. Si speranta.

Mandy si Krisztián (23.10.2005)

Mergi la inceput