Un ajutor pentru SONIA

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Este extrem de trist sa vezi un copilas atat de mic in chinuri si durere....stiu exact cum e pt ca nepotica mea are 2 luni si s-a nascut cu cancer.De la nastere face chimioterapie :( , azi am aflat ca s-ar putea sa nu umble niciodata pt ca una din cele 2 tumori e la coloana vertebrala si ii afecteaza nervii....

Tot ce pot sa spun e ca trebuie sa fi puternica sa poti sa o ajuti pe fetita ta mereu, indiferent de ce greutati intampina trebuie sa fi acolo sa stie ca se poate baza pe tine.Poate e ea bebe dar sunt sigura ca simte totul si daca iti simte taria, tare va fi si ea.

Multa sanatate va doresc!!!

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andradap spune:


KAY si SOSONICA se intorc acasa sapt. viitoare...

Mi-a trimis poze pe mess... si le-am postat AICI...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

E o scumpica, frumoasa si cum zambeste!!! Sunt sigura ca sunt multi ingerasi in jurul ei care au grija de ea si de mamica.

Ma bucur ca se intorc acasa saptamna viitoare, inseamna ca starea ei e stabila.

Mandarinutza 30+ Antonia Maria

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andradap spune:

Fetelor, imi cer scuze ca v-am lasat cam in plop, dar imi pusesem apa fierbinte in cada de dinainte de a primi de veste de la KAY... si aproape se racise

Asadar, iata ce s-a intamplat:

Am primit mesaj de la KAY mai devreme in care ma ruga daca pot, sa-mi trimita mama ei pe mess niste poze cu SOSONICA... si eu sa le pun pe site sa va arat si voua. Am sunat-o, i-am dat din nou ID-ul meu de mess si am primit pozele de la mama ei pe care le-am postat... Cu Kay am mai vorbit la telefon si mi-a zis ca SOSONICA este stabila, nu mai este conectata la oxigen, nu i se mai administreaza nici-un medicament, nu mai are nici-o perfuzie. I s-au scos si prostaglandinele si cu toate astea SATURATIILE mai mari de 95 (deci bine!!!) Operatia pe care o poate face este cea de la BOSTON, de la varsta de 9 luni... dar pana atunci NIMIK. Doar sa astepte si sa se hotarasca daca va face acea operatie, care nu-i acorda Sosonicai decat inca 30 de ani max (dupa cum spunea KAY)...

Ar fi nevoie si de alte operatii in urma acesteia facute la 9 luni, si KAY zice ca nu i-ar asigura fetei o viata normala astfel. Va fi mereu foarte sensibila, va trebui sa-i care cineva ghiozdanul, NU va putea sa faca nici-un efort, practic. Medicul de la BOSTON i-a zis lui KAY ca un pacient cu aceeasi afectiune, operat de el a trait pana in jurul varstei de 27 de ani... O viata chinuita si un sfarsit timpuriu... sunt motivele care o fac pe KAY sa stea in cumpana daca sa faca sau nu acea operatie!!! DOAMNE AJUTA KAY, sa iei cea mai inteleapta DECIZIE, pt. ca asa cum ti-am zis: EU CONTINUI sa cred ca exista si MINUNI!!!


Poze Antonio
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2c47cedd7a1ec45cec68bb" target="_blank">VIDEOCLIP Antonio


Andrada FERICITA de Antonio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

andra, ce frumoasa este Sonia!si ce bine ca este stabila si ca vor veni acasa! Kay, Dumnezeu sa va ajute sa luati cea mai buna decizie in privinta operatiilor, stiinta progreseaza si in timp poate se vor descoperi noi tratamente pt aceasta afectiune;

anasia si Alessia Anca(14.08.2006)
varsta bb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

kay, sunt de acord cu andra, exista si minuni!

anasia si Alessia Anca(14.08.2006)
varsta bb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mexxa spune:

Nu pot sa cred...este cea mai buna veste.
Ma bucur nespus de mult!!
Multa sanatate si va asteptam acasa!!!


^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
, mamica de Sebastian-Mihai ( 10.09.2006 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Ce frumoasa e micuta!

Andrada, nu stiu daca am inteles bine. Cum adica sa nu faca operatia? Si alternativa care e?

Off, saracuta!



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005
Delu Prichindelu'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marimar spune:

Doamne, dar in 30 de ani se pot intimpla atit de multe, se pot face atitea descoperiri, cine stie cum va evolua medicina si peste cititva ani doar, fiecare an conteaza !

Multa sanatate Soniei si o viata cit mai normala !

-------
Alaptati cit de mult, incepeti diversificarea de la 6 luni si mare atentie la ce alimente dati copilului!
Nu va jucati, repercursiunile in timp pot sa fie iremediabile !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilidana spune:

Si eu sunt de parere ca se pot intampla multe in 30 de ani si Sonia merita sa aiba sansa de a beneficia de descoperirile care se vor face in medicina.
Hotararea e a parintilor,desigur,dar nu cred ca exista parinti care sa nu acorde copilului lor si cea mai mica sansa de sanatate si care sa-l lase sa se stinga incet doar pentru ca acum medicina nu-i poate oferi mai mult...
Bineinteles ca pe marginea acestui subiect se poate discuta mult,e mai usor sa privesti din exterior "problema",dar eu sper ca Dumnezeu ii va ajuta pe parinti sa ia decizia buna.

Dumnezeu sa te ocroteasca,micuta Sosonica!

lilidana & David Gabriel 11.03.2007 si Karina 23.03.2001

poze


Mergi la inceput