Un ajutor pentru SONIA

Raspunsuri - Pagina 111

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns michigan spune:

la multi ani sosonica draga de ziua numelui si sunt sigura ca fecioara maria iti va da puterea sa mergi mai departe si sa invingi toate grelele incercari prin care treci

Mihaela si pui mic Octavian Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=2c46885e2ba34b699c9eef&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">40 de saptamani pt o minune
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=35048c9ca106cb6d709106" target="_blank">Octavian (17iunie2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristianamat spune:

o sa vezi tu ce repede o sa ia in greutate dupa ce sare de 2.5 kg,,,rabdare si curaj,,,fiecare zi e altfel cu ea langa tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

La Multi Ani, Sosonel iubit! Sa cresti mare, mare si sanatoasa, ca frumoasa stim ca esti!!!

www.helpsonia.com/" target="_blank">Redati-i Soniei bucuria de a creste langa parintii ei
Povestea nasterii
www.smi.ro/fulguleti" target="_blank">fulguleti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martutza spune:


La multe luni si multi ani inainte Sonia-Maria.Sa fii sanatoasa, sa ai putere sa invingi toate obstacolele si norocul de a intalni numai oameni buni si priceputi pentru ceea ce ai tu nevoie.Fecioara Maria sa vegheze asupra ta sa ai o viata lunga si plina de bucurii.

Astazi e ziua ta
Zi frumoasa ca tine
ti-am trimis ghiocei
ca sa-ti murmure ei
cat de mult TE IUBIIM

Marta mama lui Victor Mihai 12.03
Varsta lui Victor
Victor Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Kay, nu te mai indoi de nimic! Vei avea mari surprize!
Asa mi-au spus si mie dupa ce am nascut, si cu un ton compatimitor, sa-mi cumpar pompa pentru ca Matei nu va avea putere sa suga. Si am dat peste o asistenta in varsta care stia ca bb se alimenteaza de la mama nu numai cu lapte ci si cu vointa si cu dragoste, si ca 5 ml supti de la san echivaleaza cu 20 din biberon. Asa ca imediat ce am avut lapte, m-a chemat pe ascuns la incubator cand trebuia sa ii dea sa manance, l-a scos si mi la pus la san. Cu toate firele bagate in el, in burtica si in manuta. Imi pare rau ca nu ma descurc sa pun si eu poze sa il vedeti. A supt foarte putin, dar a fost un imbold foarte puternic pentru el. Imi si spusese sa imi dau sutienul jos sa imi simta pielea. Vreau sa subliniez ca din ziua aia a inceput sa creasca aproape vazand cu ochii. Avea si alt tonus, era foarte vioi, chiar in incubator. Si avea mai putin de 2.3 kg.
Nu te sfatuiesc sa faci nimic, decat sa ai incredere ca va suge singurica.

Pentru celelalte fete, va rog sa anuntati aici cand apar fetele la observator. Pe Matei il chinuie rau colicii si nu pot sta la tv, nici sa verific pe site, ca tot aia ar fi. Adica sa stau sa vad stirile de la inceput ca sa prin momentul.
O zi buna si multa sanatate tuturor.

mamica lui Matei Constantin (21.05.2007)
www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">http://www.helpsonia.com/povestea-sonieiAjutati-o pe Sonia !/url]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

La multi ani Sonia Maria!

Sa cresti mare si sanatoasa si sa o bucuri pe mami.
Trimitem multi, multi pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florina spune:

LA MULTI ANI, Sonia!
Sa cresti mare, sa fii sanatoasa si sa iti bucuri parintii!


www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia
Florina, fericita de Teodora(27.06.07) siTudor(5 ani)
Teodora, capsunica mea iubita
www.onetruemedia.com/shared?p=2ec9af00903bd34b9e16cb&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Asa a crescut baietelul meu, Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

"La multi ani Sosonica!!!"sa cresti mare si sanatoasa.

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...




"Nimic nu-i imposibil!"

Nasica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sephora spune:

La multi ani Sonia,Sfanta Maria sa te aiba in paza si sa te ocroteasca mereu.

Io mami de Matteo

Cosi Cresco

www.totsites.com/tot/matteomio " target="_blank">Ho anche Sito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anduluca spune:

Kay, v-am trimis si eu niste bani azi in contul de Raiffeisen.
Ma bucur ca Sonia e bine acum, ati facut pasul cel bun mergind in Germania la operatie!
Am niste prieteni din Brasov care si ei si-au operat copilul pe inima la citeva luni, dar in Franta.
Acum e bine, nu are probleme de sanatate, nu ia medicamente deloc, e super OK!
Mai are de suportat o operatie definitiva cind va avea min. 15 kg, dar pericolul imediat a trecut.
Sper ca si pentru Sosonica ta sa fie tot asa!
As vrea sa te ajut cu un laptop, daca mai ai nevoie, sa ai acces la net mai usor.
E doar un Pentium 2, dar iti poti face treaba cu el...
Problema e ca eu sint din Timisoara; am vazut ca si Chris27 e tot din Timisoara...
Daca vine cineva la tine si poate sa iti duca laptop-ul, sa-mi raspunzi.
Nu pot sa ti-l dau de tot (ca mai am nevoie de el), dar ti-l imprumut cu drag pe perioada sederii in Germania cu Sosonica.
Va doresc multa sanatate si Sosonica sa creasca mare si voinica!
Cu drag,
Felicia

Mergi la inceput