Mamici de Noiembrie - Decembrie 2007 (34)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns darleena spune:

Pussi la noi merge si pe CD din ce am inteles.
Pentru siguranta mea o sa iau si CD si DVD la mine, numai sa nu uit de ele

Bubu a fost foarte activ azi, cred ca face singur concursuri, ca s-a intrecut pe el. Ma intreb cine-o fi castigat?????
Las' ca intreb cand iese. Numai sa nu uit......


19+ si ???

Pana vine bubu

poze bubu mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

CAMI..la asta m-am referit si eu..eu am inceput sarcina cu 1,60 si 51 kg...de asta am spus ca sunt constienta ca o sa ajung la 20 kg..asa cum ai luat si tu la Sebi..insa vezi ca nu conteaza ce si cat mananci..oricat de putin si de sanatos ai manca daca e sa pui tot le pui si pe astea...
oricum eu zic sanatosi sa fim cu totii..bebei, mamici, tatici, fratiori..ca asta e cel mai important....restul Dumnezeu cu mila...ca deja ma apuca nostalgia cand ma uit la fustitele cu care ma imbracam asta vara ..care acum intra doar pana la genunchi...

ROXANA 21+ GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

RGE, poti sa iei Rennie- nu este interzis in sarcina, cel putin dupa primele saptamani. Face minuni (eu am luat de vreo 5 ori cand nu mai puteam de durere)

Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

vezi roxana, oanar, are dreptate!! nu te stresa si supara aiurea!! uite si aici: http://www.desprecopii.com/info.asp?id=sap19


_
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 19+ 70% Yasmina Alisa

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

quote:
Originally posted by anacami

fetelor, inca o precizare: nu sunt obsedata cu kg, dar cand aud expresia "lasa ca slabim noi dupa...cu alaptat si nopti nedormite" ma apuca nervii...eu nu fac parte din categoria asta si cred ca nu se aplica pt. toate!

Aaa, in primele 2 luni nu ai voie sa faci prea multa miscare din cauza lohiilor, la fel si in timpul alaptatului (ca se elimina nu stiu ce toxine in lapte)

Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania




eu stiu cateva cazuri "norocoase" care au slabit asa, fara sa faca nimik. si au slabit mai mult decat isi doreau!!

_
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 19+ 70% Yasmina Alisa

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

BB, OANA..va multumesc frumos
ANACAMI..auzisem ceva de Rennie dar nu stiam daca pot lua..multumesc frumos..ce sa-ti spun dureri inca nu am dar simt ca in capul pieptului parca as avea un ghem..simt ca se ridica burtica in sus...parca ma sufocam azi-noapte..si daca stateam culcata aveam niste arsuri de am crezut ca innebunesc..pt prima oara in viata mea mi-am dorit sa vomit..si ultima masa am avut-o la 6 ...incerc sa nu mananc tarziu..

ROXANA 21+ GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

da BB, depinde de fiecare...

Zilele acestea vreau sa imi cumpar un album al bebelusului in care sa trec toate datele din sarcina si primul an (plus poze de la eco); poate o fi util cand va avea si ea copii, stiti ca uneori se mai face o comparatie cu parintii . La Sebastian l-am luat dupa nastere, i-am pus acolo pana si bratara de la spital, cu datele de identificare. Este placut sa il rasfoiesc, imi dau seama ca am uitat atat de multe chestii....


Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

RGE, mie mi l-au recomandat de la farmacie; uite prospectul: http://www.farmaline.ro/?cid=1&pid=74
(carbonat de calciu si carbonat de magneziu). Eu am luat una doar la nevoie, foarte-rar (nu am luat zilnic)



Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alfa_anca spune:

Neatza burtici!

Pe mine ma termina caldura, nu stiu frate unde sa mai fug din cauza ei. In we am fost terminata, vreau sa pelc oriunde, dar sa foe departe de Bucurestiul asta in care faci sauna de zici ca mori. SI de dim sotul a plecat cu masina la revizie si a tb sa vin la serviciu cu RATB si mi s-a facut rau de la caldura si mirosuri. Am zis ca mor.

Roxana despre arsuri nu stiu ce sa iti zic, am avut si eu cateva reprize la inceputul sarcinii, acuma nu mai am, dar se pare ca sunt frecvente in sarcina si nu prea exista remedii......cred ca va tb insa sa eviti alimentele care provoaca aciditate mare la stomac.

Cat despre kg-e, eu raportez 6 in plus, sunt multe, dar n-am ce face. La varsta asta a sarcinii trebuia sa am decat 4, asa ca AncaD, tu nu te impacienta ca stai chiar bine. Eu nu ma pot culca pe o ureche ca lasa ca le dau jos dupa, pt ca ma stiu ca dau fff greu jos kg-ele chiar am tendinta mare de ingrasare si apoi dau jos greu. Eu tot sper ca aceasta sarcina sa imi regleze oarecum organismul si sa nu mai am acele dereglari hormonale care imi dau aceasta tendinta de ingrasare, asa ca... Dar pt cele care au un metabolsim ffff rapid si se ingrasa greu si slabesc f repede le e usor sa vb ca lasa ca le dam jos dupa, dar cele care ne stim patite.....mai suflam si in iaurt cum se spune. Eu una incerc cat de cat sa ma abtin de la anumite chestii, dar nu stiu cat de mult reusesc, asta nu inseamna ca fac o tragedie din faptul ca ma ingras. Vorba nu stiu cui spunea mai sus, mai bine mai grasa si cu bebe la purtator decat slaba fara bebe. Vad eu ce fac dupa, ca sunt convinsa ca va tb sa fac ceva, nu se vor duce kg-ele singure.

Va pup si va doresc o zi minunata., ca eu ma topesc si la serviciu de cald (am 29 de grade in birou acuma).

Anca 20+ Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Anca

anca 19+

Maria
poze





Mergi la inceput