Mamici de Noiembrie - Decembrie 2007 (34)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

nustiu daca am reusit dar am trimis si pe adresa comuna!

STEFANIA13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

neata
ce fac fetele??
ink nu v-ati trezit??
intru si eu in topul kg depuse cu 0 kg!!! , sau poate or fi cateva sute de grame de la cat am mancat azi dimi
va astept la un ceiuc!!

_
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 19+ 70% Yasmina Alisa

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darleena spune:

Neata, m-am trezit si eu!
Am baut un laptic si acum ma mai uit pe DC sa vad ce s-a mai intamplat.

Stefania ti-am vazut pozele. Nu ai mama de ce sa te ingrijorezi. Se vede ca esti graviduta si asta nu poate fi decat bine.
Nu toata lumea e fotomodel, dar asta nu inseamna ca arata rau.



19+ si ???

Pana vine bubu

poze bubu mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darleena spune:

mai dar ce se mai doarme, se vede ca e duminica....
hai spor la somn


19+ si ???

Pana vine bubu

poze bubu mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

buna dimineata! BB sincer nu am invidiat pe nimeni niciodata, dar de data asta cred ca am sa fac o exceptie! nustiu cum e acel sentiment dar cred ca incepe sa ma cuprinda....cand te aud..
stiu ca se vede ca sunt dar sunt si exagerata...macar daca as putea sa fac un pic de miscare dar pe langa faptul ca dr. mi-a zis sa stau linistita in sensul sa nu depun prea mult efort, nustiu ce fel de gimnastica,si mai e ...ca nu prea are cine sa ma impinga de la spate imi tb un sut in
ieri cund am auzit a n. pers care imi zice ca tb sa fc ceva in loc sa ma incurajeze sa pot sa o iau usor pe calea cea buna,m-a trimis intr-un fel de depresie sincer ma simteam pierduta! degeaba a incercat sotul meu sa ma faca sa-mi revin raman cu gustul amar... de asta v-am cerut si voua o parere, m-ar ajuta mult...multumesc!

STEFANIA13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

stefania, nu mai pune la suflet tot ce zic unii!! tu sa fii mama sanatoasa si minunea din burtik! ca dupa aia ai tot timpul din lume sa faci ce miscare vrei si sa tii ce diete vrei! acuma ai grija de tine si de bb!!
sincer eu am asteptam sa pun cateva kg bune ink de la inceput, pt ca sunt o "fomista", pofticoasa, mancacioasa....tot ce vrei... si mananc fara limite, dar se pare ca am noroc! mama mea cand era insarcinata cu mine era cat un buldozer, a pus peste 25 de kg.....asa ca mai am timp si eu, de abia de acuma o sa vina greul, si kg mai multe!!
asa ca stefania sa te doara-n (nici acolo!!!) de ce vb lumea, tu sa fii mandra ca ai in burtik un puisor mic!!

_
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 19+ 70% Yasmina Alisa

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

persoana care ma facut sa cad in aceasta stare e o persona care eu o admir si o ador,e idolul meu! este femeia cea mai perfecta pe care am putut sa o intalnesc vreodata!echilibrata si calculata si...etc!
dar nu ma asteptam ca sa ajung asa, cred ca veti incepe sa-mi intelege motivul; cat despre celelalte persoane am reusit sa le ignor.. desi toate acestea impreuna fac un ghiveci...stiu ca ar tb sa ma calmez ca-i trasmit starea lui bb dar nu pot singura, in acest moment ma simt pierduta....am nevoie de voi!!!

STEFANIA13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

stefania, pai se poate asa ceva??? capu' sus mami!! tu ti-ai dorit bebe, nu??? pai si atunci, stiai ca odata cu avansarea sarcinii vin si kg in plus si greutatile!! si cu toate astea ai ales bebele!! pai vrei sa fie bebe suparat in burtik??? sincer pe mine nici nu ma interseaza cate kg am sa pun, atata timp cat e bebe sanatos si sarcina decurge ok!!! la mine sotzu' e cel care mai zice din cand in cand ca exagerez cat mananc....

_
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 19+ 70% Yasmina Alisa

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Stefania, ce-ti spun eu acuma nu cred c-o sa te ajute, dar si eu ma simt grasa... Pur si simplu sunt tipul care pune ffff usor kg in plus, sunt mica de statura si cand pun, se si vede imediat.
Fiecare este altfel. Si de multe ori cei care spun ca mananca muuult si sunt cu pofte, daca eu compar cu ceea ce mananc eu, mi se pare totusi putin ca si mult-ul asta e tare relativ. Pe mine ma apuca si mancatul seara tarziu, si intre mese, si mananc si cantitati destul de mari. Iar la bebelusi, mai ales la nou nascuti, sa stii ca tare le place cand mama e mai moale, asa-s ei... citisem parca pe undeva.
Daca esti timpul care sa se ingrase repede, n-ai ce face. Te vei ingrasa poate chiar destul de mult. Dar tu chiar, cate kg ai pus pana acum?
Iar dupa nastere trebuie atentie, in timpul alaptarii nu se fac diete, dar daca vei manca echilibrat, vei scapa de multe kg. Iar dupa ce nu mai alaptezi, vei baga si tu diete, sport si eu la fel, si ne vom face manechine!

In ce priveste ce zice lumea, ce conteaza? IAr femeia respectiva, probabil ca nu si-a dat seama ce efect voe avea cuvintele ei asupra ta, unei femeiinsarcinate si cu hormonii innebuniti. Poate ar fi chiar bine sa-i spui ei cum te simti si cum te-ai simtit in momentul in care ti-a zis asta, poate ca va gasi chiar ea cuvintele potrivite sa te ajute si incurajeze!

Ah, si m-am uitat la poze si am vazut o femie frumoasa, sigur ca nu esti slaba, si? Ai un pic mai mult, si??? Esti fff frumusica, vad ca esti actica, ca erai ba la piscina, ba la munte (? asa mi s-a parut mie), deci mereu in miscare... Si unde-i d-le piscina aia ca vreau si eu??? Ce frumos arata...

Hai, capul sus, si poate, daca-ti permite buzunarul, mergi intr-un magazin de haine de gravidute si cauta-ti ceva de imbracat in care te simti sexy... Sa vezi ce bine prinde! Eu am o rochita neagra, mulata pe corp, de fapt nu-i de graviduta, dar in portiunea sanilor si a burtii este mai elastica, iat sub burta lejere, pe la genunchi ratand un pic asa in stil spanil... nu stiu cum sa explic! Si in aia chiar arat sexy! Am imbracat-o ieri, cam stramta la piept, arata mai decoltata acuma, si sa vezi ce se uitau barbatii dupa mine, mie imi venea sa ma prapadesc de ras!!!

Te pup
Adina 12+


Adina & Jasmina (24 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Flory, n-am uitat ca m-ai intrebat de carti. In general, fiecare carte are si pareri care poate nu coincid cu a ta, sau parerea generala, actuala etc. sau cu parera OMS. Cartile pe care le-am citit eu si erau in mare ok nu cred sa fie si in engleza. Inna cartea clasica in engleza este "what to expect when you're expecting". Insa, clar, are si ea unele chestii specifice culturii si mentalitatii de acolo.

Daca vrei, pot s-o intreb pe sotia verisorului lui Aswin, ea va naste in octombrie, sunt olandezi si stau acolo, ce recomanda ea, vrei? Ca sigur e pusa la puct in domeniul asta, ca tare si-au mai dorit bb!

Adina 12+


Adina & Jasmina (24 iulie 2003)

Mergi la inceput