Mamici de iulie-august 2007 (64)

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns siminoc spune:

quote:
Originally posted by liadorian
Simona, ma bucur ca Miruna ta e bine! Acum sa speram ca te va surprinde in ultimul moment cu o tumba si va face culbuta. Daca nu, esti o mami curajoasa si vei trece tu peste toate!

Cristina, mi-ai facut un dor de scoala cu perlele acelea! Anul acesta a fost primul 15 iunie pe care nu-l petrec la scoala, cu copiii...

Gata, fara nostalgii! Incepem o saptamana noua si-i musai sa fie buna!

LIA si domnita Miruna Demetra
Am inceput numaratoarea inversa!
Mai avem 7 saptamani!



Multumesc frumos pentru incurajari, Lia!
Si fara nostalgii, te rog! Cine va tine o domnita in brate si va uita de toate gandurile urat colorate? Tu mamico!

Simona+37 mamica de Miruna

MAI AVEM 3 SAPTAMANI PANA LA MAREA INTALNIRE!!!

poze cu burtica si fara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

quote:
Originally posted by ilenutza

Neata pe la pranz!

Sa stiti ca o am pe maman lamine ca singura nu as putea sa gatesc atata!Dar cand Victor a fost la Cta - cu buni cu tot- nu am gatit nimic!

Revin...

Ile 34 si Victor ( 22 dec 2005)
AMR 06 sapt.
www.onetruemedia.com/shared?p=298317a6ed3728312027b9&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Paste 2007




Ile, am vazut la alt subiect ca si tu ai cerclaj, poate ai scris si aici dar mi-a scapat mie, scuze.
Cand ti-l scoate, ai vorbt cu dr?

Anto 36 cu siVictor (8 octombrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

Desi moooor de lene, m=am apucat sa fac o ciorba de legume ca acuma vine barbatu akasa si nu are ce manca. Pe caldura asta aburi imi trebuiau....

Si tocmai acum vecinii de palier isi schimba usa si fac un zgomot oribil cu bormasina. Ce bine de cei ce stau la curte!

Denisa Maria
Mai sunt 5 saptamani!!!

poze cu noi + poze cununie
hainute bebe Denisa Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns siminoc spune:

quote:
Originally posted by oaana
SIMINOC ,NICI LA MINE NU S-A INTORS BEBE,M-AI FAC UN ECHO LA INCEPUTUL LUNII IULIE,SI DACA NU ,MA PASTE ACELASI LUCRU CA SI PE TINE,DAR O SA MAI FAC UNUL SI INAINTE DE A MA INTERNA,CA SA FIU SIGURA CA NU MA DUC LA TAIAT DEGEABA.

oana
mami lui Iosua(5 oct. 2005) bb2 35+
poze Iosua


MAI E UN PIC,UN PIC


"fiecare rasarit de soare e o noua speranta"



oana, dr mea mi-a spus ca plec la spital cand am contractii la cinci min sau s-au rupt membranele. Deci cu bebe lansat pe orbita, indiferent daca se intoarce sau nu. Asa ca daca ei n-au de gand, eu cer o eco inainte de orice, altfel cred ca-i bat pe toti!

Simona+37 mamica de Miruna

MAI AVEM 3 SAPTAMANI PANA LA MAREA INTALNIRE!!!

poze cu burtica si fara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns siminoc spune:

quote:
Originally posted by oaana

Fetelor,voi a-ti mai facut control pe masa acum in ultimele saptamani?ca eu am trimitere,dar nu vreau sa ma duc...
si voiam sa va intreb daca vreti sa va povestesc despre nasterea lui Iosua?stiu ca am mai povestit cate ceva,dar pe scurt,mai pe la inceputul odiseeei...

oana
mami lui Iosua(5 oct. 2005) bb2 35+
poze Iosua


MAI E UN PIC,UN PIC


"fiecare rasarit de soare e o noua speranta"



mie mi-a fost facut controlul pe masa pentru prima oara, si singura pana acu', la 36 sapt, adica vineri!
cred ca e o idee fffffffffff buna sa ne povestesti despre nasterea strengarului tau!

Simona+37 mamica de Miruna

MAI AVEM 3 SAPTAMANI PANA LA MAREA INTALNIRE!!!

poze cu burtica si fara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns siminoc spune:

quote:
Originally posted by ghinetz

karligutza, am visat aseara ca ai nascut! O fetita frumoasa foc! Sa fie intr-un ceas bun.

Cat despre zid...il vreau!!! Pana la urma "cat e halatul? halatul!!!!"

Pai sa vedeti ce mi se intampla. Vin si eu ca omul relaxata ca am terminat cu ultimul examen (mai e disertatia, dar am spus pas pana in februarie) si in autobuz o cucoana ma ia la intrebari: cate luni am? cum ma simt? Totul ok, pana aici. Si unde nu se apuca "madama" sa-mi povesteasca cum fata ei a pierdut sarcina la ea acasa, in wc...Da' cu lux de amanunte, de am zis ca sar pe geam, nu alta. Doamne, cata lume dusa cu presul, pe bune...



Oana 34+ Victor-Constantin si Stefan-Vladimir 4ani+





"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"





oana, si eu am patit-o! nu stiu de ce, da' cand vad o gravida, TOTI simt nevoia sa povesteasca ceea ce stiu ei, si le vin in cap numa povestile horror!
da' pe mine m-a vindecat o colega! are o cunostinta care a trecut printr-o experienta destul de urata si marcanta, recent. avea sarcina putin mai inaintata decat a mea. si tot imi povestea de ea si daca omitea intr eu. practic, femeia aia a trecut de la extaz la groaza.
din tot ce-am auzit (chiar daca am vrut sau nu) mi s-a parut cea mai trista poveste! asa ca, greu sa mai egaleze cineva!

Simona+37 mamica de Miruna

MAI AVEM 3 SAPTAMANI PANA LA MAREA INTALNIRE!!!

poze cu burtica si fara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ashera spune:

Hello fetele . M-am intors si eu de la analize (sange si urina). Sper sa fie totul ok si sa nu mai imi ia sange pana nasc. Saptamana viitoare vreau sa cer si un control pe masa si o lama, ca parca am o secretie cam abundenta ... Sper sa nu fie nimic. In drum spre casa am crezut ca lesin de cald. Pur si simplu nu am mai avut aer! Acuma stau in pat, cu aerul conditionat pus pe 16¤

32+

Christian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ashera spune:

Oana, eu vreau sa ne pove . Pe mine ma intaresc povestile voastre despre nastere. Admir curajul mamimicilor si, indiferent cat de greu este, ma incurajez si ma gandesc ca o sa pot sa trec si eu prin asta ptr a-mi tine puiul in bratze .

32+

Christian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oaana spune:

Brazuca,si pe mine m-a pus nu stiu cine sa ma epilez la axile,cu crema de la elmiplant....si stii ce-am patit,am zis ca mor de usturime,stateam ca o gaina,cu mainile ridicate,dar mi-am adus aminte de o crema cu care m-am dat la sani -primele zile cand l-am alaptat pe Iosua am facut niste rani groaznice la sani-si mi-a trecut rapid....dar de-acum nu mai fac asa ceva,folosesc lama si gata.bine ca nu am apucat sa ma dau si inghinal
Anto,si eu cred ca o sa mi se desfaca oasele pubiene,atat de tare ma dor,uneori nici nu ma pot intoarce in pat de durere,dar o sa treaca,nu-i asa? toate trec mai devreme sau mai tarziu.

oana
mami lui Iosua(5 oct. 2005) bb2 35+
poze Iosua


MAI E UN PIC,UN PIC


"fiecare rasarit de soare e o noua speranta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

Oaana, mie imi face mereu control pe masa, dar din cate am observat pe forum, sunt una dintre putinele care se "bucura" de atata atentie. Iara daca vrei sa ne povestesti despre nasterea lui Iosua, cu mare drag o sa te citesc!
Simo, !
ghinetz, si nu i-ai spus respectivei sa coboare la prima si sa te scuteasca de asa istorii horror?! Eu ii taiam imediat cheful de vorba, fara suparare!
Anto, ai toate simptomele ultimei sute de metri! Tinem pumnii pentru joi!
Brazuca, ma bucur ca nu sunt simptome de nastere prea rapida! Lasa, o sa vezi ca merita sa mai tinem fetele la caldura inca un pic, fiecare saptamana e importanta pentru ele.
Daniela, Ashera, felicitari pentru vestile bune!
Siminoc, am notat si eu sfatul medicului: contractii la 5 minute, indiferent daca mi s-a rupt apa sau nu! E bine de stiut, mai ales ca e vorba de incepatoare ca mine! Sper sa am rabdare acasa pana ajung contractiile la 5 minute, la cat imi e barbatul de grijuliu credca o sa vrea sa ma stie la spital din timp, sa nu-i fac vreo surpriza pe drum!

LIA si domnita Miruna Demetra
Am inceput numaratoarea inversa!
Mai avem 7 saptamani!

Mergi la inceput